Kapat

Sızce cınsellık olmadan aşk olmazmı?

arkadaslar sevgılı ıken sevısmeden ask yasanmazmı?
bence yasanır sevısmedende olsa ask sevgı yasanmalı?
sızce?

1|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Soruna cevap vermektense kadınlarımızın ne kadar yanıldığını üzerine konuşmak daha faydalı. Türkiyede cinsellik kirli, ayıp, günah, utanılacak birşey olarak göründüğü için bak hanımlarımız neler söylüyorlar. Cinsellik olmadan aşk yaşanırmış. Her biri, umarım sevdikleri erkeklerle evlenebilirler. İşte eşleri kendilerini cinsel açıdan arzulamayı bıraksınlar da o zaman bu söylemlerini bir hatırlasınlar bakalım. Cİnselliksiz aşk oluyor muymuş...

Kadınlarımızın bunu anladıkları gün mutluluğumdan öleceğim: Bir kadına "seni s. kmek istiyorum" demek o kadına yapılabilecek en büyük iltifat, sunulabilecek en büyük ödüldür. Ama dediğim gibi, kadınlarımızın bunu anlayabilmesi için 100 sene falan lazım. Gerçi bu konularda ileriye değil geriye gittiğimiz de düşünülürse bu gidişle asla anlayamayacaklar da diyebiliriz.

Aşkın tanımını yapayım, herşey ortaya çıksın, konu kapansın:

Aşk, İnsanın, üreme ve neslini sürdürme güdüsüyle paralel olarak, kendi genleri ile birleştirmeye uygun bir genetik profil sunan karşı cinsi gördüğünde, üremek için üstün uyumu yakaladığı inancıyla içinde duyduğu coşku ve mutluluk.

Şİmdi... Bu tanımdan ve denklemden cinselliği çıkarın bakalım geriye ne kalıyor?

İlginç olan zaten bizim cinselliği utanılacak, ayıp, günah olarak görmemiz. Yer yüzündeki en doğal en gerçek en temel şeyi ayıp olarak gören bir toplumdan mantıklı çıktılar alamayız elbette.

0|1
    0|0
    • Yanıldığımı düşünen ya da beni anlamayıp açıklama isteyecek cesarette bir arkadaş varsa buyursun, sorsun sorusunu konuşalım...

• Canım benim belli bir yaşa kadar cinsellik daim. Ondan sonra cinsel yaşamın olmayınca ne yapacaksın eşinden ayrılacakmısın. Mutsuz mu olacaksın? Dediğim gibi genelleyemezsin. Cinsellikten daha büyük zevkler de var ve biz bunu bilemeyiz. Sana göre dünyanın en büyük zevki cinsellik, kimine göre extrem sporlar , kimine göre cinayet, kimine göre başka bişi... Yaşam standardında en büyük zevk alınan şey cinsellik değil...
      Belli bir dönem hayatında olur ve çıkar. Zamanla düşünmezsin, ihtiyaç duymazsın.
      Ben tabi kibarlaştırıyorum esasında seks diyeceğim yoksa cinselliği tabiki çıkarma hayatından. Sen yanlışsın diyemem , belki sen 100 yaşınada gelsen seks diyenlerden olacaksın... Genelleme yapamayız ikimizde bunu demek istedim...

• @CiddiOlalim Uuuu... Canım benim... Olay bambaşka yerlere geldi. Bu bahsettiğin bambaşka birşey. Bahsettiğim tüm bu dinamikler, bayağı Charles Darwin falan. Evrimden bahsediyorum ben. Eşeyli üreme dinamikleri ve türler, çağlar, nesil sürdürme vs. İnsanın da bu açıdan ayrıcalığı yoktur demeye çalışıyorum. Sen emeklilik, sahil kasabasında bahçede domates yetiştiren yaşlılara bağladın olayı. Elbette o kişilerin cinselliğe bakışı benim bahsetitğim gibi değildir ama onlar, kendi aralarındak cinsel, duygusal gerilimi, ilişkiyi, alış verişi multu mesut kapatmış, başarıya ulaşmış ya da aksi durumda da bundan ümidini kesmiş kişiler ve çiftlerdir. O tür bir ilişkiyi ayakta tutan şey cinsellik değildir. Ama emin ol, oraya getiren şey, cinsel mutluluk ve sağlıktır. Başka şeylerden keyif alıyor olmak (ekstrem sporlar vs) konusu da başka birşey. Ben cinselliği bir zevkten çok hayatta kalma dürtüsü olarak bir ego yakıtı olarak görürüm.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• Tabikide yasanabilir.. ciftler birbirlerini arzularlar.. ama herkesin aktif bir cinsel hayati yok.. ask dokunmadan da mümkün..

0|3
    0|0
  • Bence asıl öyle yaşanır

0|3
    0|0
  • Olur bncee

0|3
    0|0
  • aşık olduğun adama tutkuyla arzuyla dokunuyorsun, tanımadığın bir tende zevk almıyorsun

0|1
    0|0
  • En dogrusu o zaten bal gibi de yasanır

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Aşk demek dolaylı olarak cinselliği barındırır zaten deli :)
    Sevgi desen anlarım... Sevgi olayında cinselliği umursamazsın bile...
    Ki sorunun cevabını bunları baz alırsak yaşanır tabi...
    Herşey inan bana cinsellik değil...

1|1
    0|0
  • Yasanir ama guzel. olmaz. bence.

0|1
    0|0
  • şimdi ki aşklara göre olmaz

0|0
    0|0
  • sezen abla bunu çok önce söylemiş
    https://www.youtube.com/watch?v=556ssImgj_0

0|0