İlişkiden sonra doğum kontrol hapı?

Hiç doğum kontrol hapı kullanmadım. İlişkiden hemen sonra kullansam kaç gün kullanmam gerek? Kesin sonuç verirmi? Hamile kalmak istemem.

0|2
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle ertesi gün hapını doğum kontrol yöntemlerinden biri olarak görmemek gerekiyor. Öncesinde alınması gereken önlemlerin başında erkeğin veya kadının prezervatif kullanması geliyor. Ertesi gün hapı ilişkiden hemen sonra alınırsa çok daha etkili olacaktır. Yanlış hatırlamıyorsam 72 saate kadar etkili ama her geçen zaman diliminde etki gücü azalıyor. Yani ilacı erkenden almak en mantıklısı. İlacın etki gücünü etkileyen bir diğer etken ise kadının adet periyodunun hangi döneminde olduğudur. Kadın eğer yumurtlama döneminde ise ilacın etki gücü azalacaktır. Tekrar söylüyorum. Ertesi gün hapını bir doğum kontrol yöntemi olarak görmeyin. Öncesinde alınabilecek önlemlere dikkat edin. Bu tür haplar bünyeye oldukça zararlı. Bilgim dahilinde birkaç şey aktardım ama bu konuda en sağlıklı bilgiyi yine alanında uzman hekimler sağlayacaktır. İyi günler

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Verıyo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Dediğin doğum kontrol hapı değil senin.

0|0
    0|0
  • İlişkiden sonra ertesi gün hapı kullanılır. D. Kontrol hapları korumaya kullanmaya başladıktan belli bir süre sonra başlarlar. Hapın markasına göre bu özellik değişir. 1 hafta 2 hafta sonra falan gibi korumayha başlayanları var diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Bir gün

0|0
    0|0
  • İlişkiden once baslaman lazım oyke kafana gore değil adetin basladıgı 1. günle beraber yutmaya baslıyacan

0|0
    0|0
  • Fayda vermez. Dogum kontrl hapi iliski den biray önce kullanilmaya baslanmlidir.

0|0
    0|0
  • Her ilişkiden sonra iç bir tane

0|0
    0|0
  • Hamile kalacak adamı buldunmu? :)

0|0
    0|0
  • Ertesi gün hapı kullanicaksin zikiscek kadar akliniz var ama bunları bilmiyosunuz

0|0
    0|0
  • 5 gun kullan isini garantiye alirsn

0|0
    0|0
  • Hangi devirdeyiz çok bilgisiz gördüm seni

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Norlevo vardı eskiden şimdi ella var korumasız ilişkiden sonra ertesi gün hap kullanılır bunu her ay yapma ama zaten tek bir hap cinsel ilişkiden sanırım iki gun sonraya kadar kullanma şansın var ama gecikme

0|0
    0|0
  • Ella kullan

0|0
    0|0
Yükleniyor...