Vajina girişinde?

Vajina girişinin kenarında minik et parçası gibi bir şey var iki üç tane arkadaşlar bakireyim ben çok korkuyorum doktora gitmekten anneme söylesem eski kafa biraz, kızar bana ne uğraşıyosun oranla diye ne yapabilirim siğilde mi bilmiyorum siyahımsı böyle nolur yardım edin

0|2
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• İşte Kondilom nedir

Kondilom ya da diğer adı ile kondülom hpv enfeksiyonu sonucu genital bölgede oluşan genital siğillere verilen bir isimdir. Genital siğil ile eş anlamlıdır fakat hpv genital bölge dışında ağızda da siğil yapabildiği için tüm bu cinsel ilişki ile geçen siğiller kondilom adı verilmektedir. Uluslararsı isimlendirilmesi de condyloma accuminata dır. Maalesef kondilomlar cinsel yolla bulaşan ve human papilloma virus , HPV adı verilen bir DNA virusun neden olduğu bir çeşit sevimsiz cilt lezyonlarıdır.

HPV virüsü sadece genital bölgede kondilomlara yani siğillere neden olmaz. Hpv virusun un 120’ den fazla değişik alt grubu vardır. Bazı kondilom tipleri rahim ağzı kanserine de neden olabildiği gibi bazı tipler anüs kanseri bazıları da ağza bulaşıp boğaz kanseri için etken olabilmektedir.

Her HPV enfeksiyonu mutlaka kondilom yapmaz ve kansere de sebep olmaz. Aslında çoğu HPV tipleri ve enfeksiyonu herhangi bir belirti vermeden geçirilir. Virusun bulaştığı kişinin bağışıklık sistemi bu HPV virüs tipi ile baş edebilir ve buna bağlı belirtiler ortaya çıkmadan hastalık etkisiz hale sinsi bir şekilde getirilir. Ancak bu başarı HPV'nin tehlikesiz olduğu veya olacağı anlamını ve sonucunu doğurmaz. Genital bölgede kondilom yani genital siğil oluşumuna neden olan HPV bir DNA virüsü olması sebebi ile hücrelerin içine yerleşerek hücrenin genetik yapısını kolaylıkla etkileyebilme özelliğine sahip bir virüstür. Ayrıca unutmamak gerekir ki HPV virusunun çok sayıda alt tipi vardır. Bu virusun alt tiplerden bazıları hücrelere olan etkileriyle hücrelerin kendi kendine hızla ve kontrolsüzce çoğalabilen hücrelere dönüşmesine neden olmaktadır. Sonuçta hücrelerin kontrolsüzce çoğalma özelliği kazanması ise hücrelerin bulunduğu dokuda ve bölgede kanser oluşumu riskini beraberinde getirmektedir. Serviks yani rahim ağzı, vajina ve vulva kanserlerinin gelişiminde human papilloma virus (HPV) nin bu kanserojen tiplerin örneğin hpv TİP 16, hpv TİP 18 gibi rol oynamaktadır. HPV'nin bu onkojen (kanser yapıcı) alt tiplerinin çok önemli bir rolü olduğu düşünülmektedir..

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Doktora gitmek zorundasın. Cinsellikle bulaşır diye yazar ama başka yolları da var. Annende varsa onun kullandığı havludan bile bulaşmış olabilir. Ya da ailenden başka birisinde... Cildiyeye git

0|0
    0|0
    • Annem gerçekten beni götürmez göndermezde gizli gzli gidicem dsem onuda yapamam baika tedavisi yok mu kardeşim :(

• Sen bana bir mesaj at birkaç şey daha soylicem

• Tamam ozaman normal cildiyeye giderim tam 18 yaşımı doldurdum zaten gidebilirim değil mi çok teşekkür ederim bu arada kardeşim

Erkekler Ne Diyor 16

• Kondilom gibi birşeyse tedavi olman geekir. Dermatoloji bölümüne git derim.

0|0
    0|0
    • İnternetten baktım şimdi de evet gerçekten de öyle siyahımsı bunun doktorsuz tedavisi yok mu annem beni gerçekten göndermez doktora :(

• vajina için gidicem deme sen de. muayene ol mutlaka. çoğalır sonra.

• Siyahımsı demesen normal vajina girişi öyle boğum boğum parça parça etlerin dönerek birleşmesi gibidir diycem ama siyah olması garip biraz.

0|0
    0|0
  • Kis olabilir kadın doğuma git bakire olup olmadığını sorucak bakire isen alttan muayene yapamaz ultrasona yollar korkma onlarda bayan bu iş böyle aksini iddaa eden bir bilgisi yoktur var mı kafanda başka birşey

0|0
    0|0
  • Bir şey olmaz

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun artık ömür boyu siğile sahipsin

0|0
    0|0
    • Gerçekten mi :(

• Maalesef dondurma işlemi ile yakıyorlar ama vücut direncin ne zaman düşse yine çıkıyor

• Siğil cinsel ilişki olmasa bile sürtünme temas halinde de bulaşabilir ama vajina girişine nasıl bulaştı onu bilemiyorum 😉

• o herkeste var canım gayet normal bir şey

0|0
    0|0
  • ortasındamı dudaklardamı

0|0
    0|0
  • doktora git bir arkadasınla annende kızmaz bence

0|0
    0|0
  • Orası bizim dudaklarımızla sıkıstırmamız için

0|0
    0|0
  • kondilom olabilir doktora git

0|0
    0|0
  • alalımmı istersen

0|0
    0|0
  • annenin bilmesine gerek yok doktordan randevu al ve doktora git duymaz annen gizli gidersin

0|0
    0|0
  • Ben çıkmıştır

0|0
    0|0
  • yaşın 18 den büyükse kendin gidebilirsin utanmana gerek yok

0|0
    0|0
  • Doktor a git arkadaşim

0|0
    0|0
  • ya dudakları onlar bişey olmaz

0|0
    0|0
    • Ama ilerde evlenicem bunu gören tiksinmez mi :(

• neden tiksinsin ya doğal bişey belki tatlı bile görünüyodur karşı için

Kızlar Ne Diyor 2

• Anormal gorunuyorsa doktora gorunmeniz iyi olur. Annenize de başka bir bölüme gittiginizi soylersiniz.

0|0
    0|0
  • hemen doktora git bakıre olsanda bakarlar belki bir hastalık olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...