Korunma yöntemi?

Arkadaşlar meraba. 6 aylık evliyim. Geri çekilme yöntemiyle korunuyoruz eşim ilaç kullanmamı istemiyo zararlarını hepimiz biliyoruz. 6 aydır bir sorun olmadı. Eşim bişey duymuş bu konuda tedirgin. Bu yöntemle korunmak pek iyi olmuyomus bırakınca hemen çocuk olmama ihtimali varmış bir arkadasinda öyle olmuş 6 aydır uğraşıyorlarmış ve doktor iyi değil demiş yaşayan ya da bilgisi olan var mı?

0|1
1|21

En İyi Erkek Görüşü

• Eşim doğum kontrol hapı kullanıyordu 2-3 yıldır. Bıraktığımızın ertesi ayında hamile kaldı. Geri çekilme bir doğum kontrol yöntemi değildir. İlişki sırasında vajina çok geniş değilse çıkışlarda penisi emer yani vakumlayarak içerisindeki sıvıların dışarı çıkmasına sebep olur. Erkeklerde boşalma öncesi salgılanan zevk suyu diye tabir edilen sıvının içerisinde de spermlere rastlandığı olmuştur. Çünkü sperm kanalını kullanarak dışarı çıkar zevk suyu da. Bir insanın hamile kalması matematik ile izah edilebilecek birşey değildir. Yani 1+1=2 diyoruz ya. Adam boşalır kadın yumurtlama dönemindeyse hamile kalır gibi kesin bir sonuca ulaşılmaz. Hamile kalmak sadece Allah izin verirse olan bir durumdur. Daha ayrıntılı araştırmanızı öneririm gebelik sağlanması için gerekli şartları.

Geri çekilmenin hamile kalmaya ne gibi bir zararı olabilir ki-? Bana çok saçma geldi. Bir de insanlar kendi rahatsızlıkları ile alakalı konularda doğruları gizleyebilirler. Konu bebek sahibi olamama olunca bu durum daha da hassaslaşıyor. Sorun erkekte olup karısındaymış gibi takılan çok erkek gördüm ben.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Geri çekilme yönteminin çocukla hiçbir alakası olduğunu sanmıyorum. Sadece tam tersi çocuk olma ihtimali vardır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• merhaba geri çekilme yöntemiyle kısırlığın hic bir ilgisi yok ve çoook saçma bir durum bu inan.. prezervatif kullanın.. veya sen bir jinekoloğa git sana ilacların yan etkileri vs en iyi aklı yöntemi o verir zor bisey degil bir Dr gitmek... arkadaslar eslerine spiral mi ne oluyomus ondan taktirmışlar ama bir süre sonra atmış yerinden kadın kendini zora vurursa yani ağır ic vs olursa atabiliyormus.. geri cekilme yöntemini ben sadece gec boşalmak seks süresini uzatmak icin yapıyorum... jinekolaga git bence konus akil al... dedigim gibi geri çekilme kısırlık yapmaz çok sacma..

0|0
    0|0
  • Geri çekilmede senin orgazm olmanı beklemeden o geliyorsa ve bu sürekli bu şeklide oluyorsa durum senin psikolojine vurur. Şayet sen bir ya da birkaç kez orgazm oluyor oda ondan sonra bunu yapıyorsa hiç sorun yok. Adetinin bitiminden sonraki 11 ile 16. güne dikkat et bu yeterli olacaktır ama yüzde yüz garantili bir durum değil. En sağlıklısı spiral yöntemi.

0|0
    0|0
  • Şu bir iki sene bekleyelim saçmalığını ilk kim ortaya attıysa onun ben...(genel anlamda söyledim üstüne alınma). İki sene beklenmese sorun olup olmadığı tespiti daha erken yapılır.

0|0
    0|0
  • hiç duymadım böyle bir şey. diğer doğum kontrol yöntemlerinden farkı ne onu da anlamadım. bence kocan seni hap kullanmaya ikna etmek için böyle diyor. ya da çocuk yapmaya ikna etmek için. ikincisi senin tercihin ama hap kullanmanı istemesi konusu anlaşılabilir bir şey. tam o anda geri çekilmek tam bir işkence bence hak vermek lazım.

0|0
    0|0
    • Hayır ilaç zaten zararlı onu istemiyo kesinlikle ama arkadasinda böyle olmuş 6aydır uğraşıyorlarmış falan filan korkmaya başladı doktorları da kızmış korunmayın bu kadar diye arada bir içine boşalın demiş e hamile kalırsa ya içine boşalınca biz istemiyoruz ki

• 6aydir çocuk için uğraşıyorlar neden yalan soylesin?

• kızım altı aydır çocuk için uğraşması konusunda yalan söylemiyordur. bunun geri çekilerek korunma yöntemiden kaynaklandığı konusunda yalan söylüyordur.

• Ben hep öyle korunuyorum üctanede çocugum var bir sıkıntısıyok erkege biraz zor oluyor işte

0|1
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Geri çekme yöntemiyle, çocuk olmama ihtimali arasında bir bağlantı yok.
    Arkadaşınız başka bir konuyu ört bas etmek için, bunu söylemiş. Yalan.

0|0
    0|0
    • Biyerde okudum rahim kuruluğu yapiyomus ya da rahim ona alışıyomuş galiba

• Kadınların yumurtlama döngüsü, cinsel birleşimin ve penetrasyonun biçimiyle değişebilecek yapıda olmadığından, bu gibi bir sorun olacağını sanmıyorum ama doktor değilim tabi.
      Gerçek bir cevap için jinekoloğa sormaktan başka çaren yok.

• Ne alakası var.. tek zararı boşaldıktan sonra hemen girerse hamile kalma riskin fazla.. dikkat ederseniz sorun çıkmaz, istediğiniz anda da içine boşalır, sağlık probleminiz yoksa mutlaka hamile kalırsın

0|0
    0|0
    • Ne bileyim arkadaşı da bizim gibi korunuyomuştu bırakmış çocuk olmuyomus bu seferde ve doktoru bu şekilde korundukları için olduğunu söylemiş kızmış

• Yalan söyleyecek bir insan değil istediği zaman söylüyor zaten ilerde bir sorun olucak diye korkmuş çocukları çok severde :)

• Korkmayın , çocuğunuz olcak. en azından bu çocuğunuzun olmasını engellemez 😊

• Ertesigun hapiyla korunmuslarsa normal... korunma amaçlı iğneler var

0|0
    0|0
  • yapabilirseniz en kısa zaman da çocuk düşünün

0|0
    0|0
    • İşte bizde 1 2 sene düşünmüyoruz o yüzden bu durum onu korkuttu bana çok fazla yaklaşmaktan korkuyor

• Prezervatif kullansın

0|0
    0|0
  • Kondoma geçin madem.

0|0
    0|0
  • prezervatif kullanın?

0|0
    0|0
    • Sorun o değil ki

• Ben zevk alıyorum bende sıkıntı yok içime boşalınca çocuk olmazsa diye tedirgin sadece

• olur olur merak etme. sen zevkıne bak g noktalarını iyi keşfet zevkten soguma sakın. sonra kötü oluyo

• yanlış kanı

0|0
    0|0
  • Spiral taktir tatlım en temizi

0|0
    0|0
  • Alakasi yok, hicbir zarari yok, tek zarari tam en zevkli yerinde geri cekilmesi..

Geri cekilmenin sperm kalitesine bir etkisi yok, istediginiz zaman eger sende ve kocanda baska bir sorun yoksa cocugunuz olur..

0|0
    0|0
  • prezervatif kondom kulanın ya da spiral taktırın

0|0
    0|0
    • de spiral zararlı en iyi si prezervatif kondom

• Eğer ilaç kullanırsan doğurganlığı öldürür burası doğru. Yeni evlisiniz ve prezervatif kullanmak istemiyorsunuz. Geri çekilme yönteminin tehlikesi var fakat bilinçli yapılırsa hic sorun olmaz 2 yildir bizde de ayni :)

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki erkek korunmak istemiyorsa bayanda istemezse en doğal yöntem geri çekilme yöntemi ondada aşırı dikkat etmeniz gerekir

0|0
    0|0
  • Kaspersky veya Eset kullanın iyi koruyor

0|0
    0|0
    • İlaç kullanmak istemiyor

• :D :D :D öldüm ya gülmekten ya :D

• a. mk yazdık ya çıktı ne iş :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...