Detayı yorumlayabilirmisiniz rica etsem? Pko için gittim hormon testi sonuçlarım bunlar. Sizce nedir durum arkadaşlar?

Detayı yorumlayabilirmisiniz rica etsem?Pko için gittim hormon testi sonuçlarım bunlar. Sizce nedir durum arkadaşlar ?

0|1
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• bayanlarda normal Lh değerleri 5 ile 25 IU/L dir. LH menstrüel siklusun ortalarında yüksek düzeydedir. Puberte öncesinde Lh normal değerleri: 1 IU/L değerleri arasında olmaktadır, folliküler faz Lh değerleri: 1-18 IU/L değerleri arasında gösterilir, midsiklus Lh değerleri : 20-80 IU/L arasında olmaktadır, luteal Lh değerleri: 0.5-18 IU/L değerleri arasındadır, postmenapoz Lh değerleri: 12-55 IU/L değerleri arasındadır. Normal değer aralıkları bazen değişiklik gösterebilir. Çünkü her laboratuvar aynı yöntem ya da değerleri ölçen aynı cihazları kullanmazlar, farklı ölçümler kullanabilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Referans aralığında olup ol manasına göre bir değerlendirme yapılıyor olabilir. Ama benim ihtisas alanım olmadığı için, bunu en iyi uzmanı bilir.

0|0
    0|0
    • Ultrasondan anlatmisin

• Anladım. Dediğim gibi bunu Dr unuzla gorusun. En doğrusu budur. Sadece şunu söyleyebilirim. 2 yıl önce ben de yumurtalıkların ultrason cektirmistim ve sağ over'imda 3 mm lık olsa gerek, kist vardı. Biraz tedirgin olmustum. Arastirinca bunlarin sonradan yok olabildigini gordum. Aradan 2 sene gecti. Yeni ultrasonumda ise kistlerimin kaybolduğunu, yok oldugunu öğrendim.

• Tekrar çıkıyor

Yükleniyor...