Travestiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merak ediyorum onlar hakkında ne düşünüyorsunuz. Bir travesti görseniz, hatta yanınızdan geçse ne yaparsınız?

Bugün gördüm ve erkekler onlara laf atıyorlardı, gülüyorlardı kötü kötü, travestiler de rahatsız olmuştu. Rahat rahat eve gidemiyoz gibisinden birşey duydum sanki birinden. Hep bakıp süzüyorlardı. Aslında açıkta giyinmemişlerdi. Normal kot bir pantalon ve normal bir üst. Onlardan daha açık giyinen bayanlar olmasına karşın onları garipsiyorlardı.

Anlam veremiyorum insanlar neyin peşinde, ne düşünüyorlar öyle bakarlarken? Neden herkes cinsellik açısından bakıyor onlara? Ve öğrendiğim bir bilgiye göre bunların çoğu küçükken bir erkek tarafından tecavüze uğramış çocuklarmış. Hatta kimisine zorla yaptırılmış zamanında ve başkasının malı olarak kullanılmış uzun yıllar ve düşmüş artık o batağa.

Onların zaten alt üst olmuş psikolojilerinin üstüne insanlar neden daha fazla yükleniyorlar. Zaten düşmüş, bir de biz vursak ne olacak sanki düşüncesi var. Ben bu düşünceden tiksindim açıkçası. Herkesin yaşadıkları zor Allah herkese sabır versin.

Güncellemeler:
Kendilerini kadın gibi hissediyorlar bu onların ellerinde değil bildiğiniz gibi.. Bu insanlara kim düzgün iş verdi? düzgün iş verseler bile yine kötü amaçlıdır rahatsız ediyorlardır. Yine aynı işe gelmiş olucaz. Hiç travestiye iş verenini gördünüz mü ve bunu verip iyi niyetli olduğunu düşünüp kabul etmeyen bir travesti?

Onlara sadece cinsel açıdan bakamayız, onların da insan olduğunu unutmamalıyız bence. Herkesin duyguları var. İş yokken nasıl para kazanacaklar, ayrıca çoğu birilerinin malı.

0|0
9|14

En İyi Kız Görüşü

• Erkek bedenlerine hapsolmuş kadınlar...

Çok azı keyfi istediği için o hayatı sürdürüyordur diye düşünüyorum, hayatın insanı bir şeylere sürüklemesi işte..

Hepsinin kötü kalpli, tehlikeli olduğunu düşünmüyorum, ama yanımdan geçse tedirgin olurum açıkçası. Hani kimsenin nerde ne zaman ne yapacağını kestiremeyiz belki ama, kimseden bi korkusu olmayan, belki de canından başka kaybedecek bir şey olmayan insanlardan bahsediyoruz.

"sen bacaklarını açarsan, ben de gelir sana tecavüz ederim, en doğal hakkım bu benim" benzeri bir zihniyetin mağduru oluyorlardır çoğu zaman, hiç şüphem yok. İnsanları kafasına göre yaftalayıp "senin hak ettiğin muamele bu" diye değer biçen çok fazla insan var.

Şimdi sanki sokakta görsem "evde boş yer var, gelin bizde kalın" diyecekmiş gibi şefkatle yaklaştım sanırım, ama insanları gruplayıp genellemeler üzerinden onları yargılamak bence yanlış. Kimsenin kim olduğunu, ne yaşadığını bilmiyoruz. İçlerinde kendi çapında hayat mücadelesi veren de vardır, toplum içine salınmaması gereken de.

2|1
    0|1
    • -1 katılmıyorum.

• ADAaa, sizinle bu sitenin farklı sayfalarında, bilhassa inanışla ilgili konularda takışmışızdır, bunun önemi yok bana göre. Ama yaşınızın çok çok üstündeki olgunluğunuza ve duyarlılığınıza gerçekten hayranım, özellikle de soru güncellemesinden sonra bunu yazmadan duramadım. Sizin gibi bir genç kız yetiştiren annenizin ellerini öpmek lazım.

• ben teşekkür ederim zaten daha öncede birçok yorumuna birçokkez hayranlıkla katıldığımı söylemiştim sana.din konusu hassas olduğu için elbetteki dinlerde bir noktada çatıştığı için böyle bir atışma(gerçi benim için atışma değildi) gerçekleşti.açıkçası annemde saftır benim.yani kanı verir söylenenlere.ben annemi korumayı çok küçük yaşta üstlendiğim için(tabi babamda yoktu başımızda) bazı düşüncelerimde çabuk olgunlaşmış olabilirim.bende sendeki şevkati yaşıyorum ama dediğin gibi bi korkuda var..

Erkekler Ne Diyor 14

• Sevgili Ada Allah içlerine verdiğini söylemişsin Madem bu durumun bir cezası var günahı var Allah neden böyle bir duyguyu içlerine versin. Eğer Allah o duyguyu içlerine vermiş olsa bunun cezası olmaz hesap sorduğu zaman benim içime bunu sen verdin diye cevap verme şansı doğarki Allah elbette bu cevap şansını vermez.gaylık travestilik vs vs bir tercih değil hastalıkmı sapkınlıkmı ayrıntısını bilemem.Bu duyguyu içlerine vermiş olsa Allah lut kavmini helak etmezdi! onlara iş verme meselesine gelince % 95 i zaten fuhuş yapıp para kazanmak için bu seçimi yapıyorlar onlar zaten işlerini mesleklerini seçmişler...

0|0
    0|0
    • Allah bizlerin içinede arzu verdi dimi özellikle erkeklere daha çok.ama kimi birine tecavüz etti kimiyse biriyle evlenmeden yattı dayanamadı.bunuda Allah bizim içimize koymadımı? evet koydu.ama şöyle birşey var Allah bu duyguları içimize koyarken bizi sınadı.bu duygularla sınadı bizi.onlarda sınandı belki geçemediler.ama bu kimsenin onlara insan dışı davranmasını gerektirmez.banane onun hayatından o bayan olmak istemiş..beni ilgilendirmez ben yine insanca davranırım.vay travesti vay i*ne demem

• Ben burada onları kötülemiyorum zaten nihayetinde hepimiz insanız.ama yanlış bir duyguyu Allah içimize koymaz.eğer öyle olsaydı şeytana ne gerek vardı şeytan yaratılmazdı.demek istediğim Allah harama yanlışa teşvik etmez o şekilde sınamaz.zaten haramların olması sınanmak için yeterli

• ya iyi de nefis ne o zaman nefsimiz olmasa şeytan bize etki edemezdiki.nefsimiz olacakki şeytan bizi yönetebilsin.onlar nefislerine kapılmışlar.ama onun özel hayatında naptığı kimi ilgilendirir.kimse aşağılanmayı tartaklanmayı hayvandan daha kötü muamele görmeyi haketmez.böyle yapan insanlara sana ne kardeşim sen hiç mi günahkar değilsin diyesim geliyo.

• İzmirde çok var korkuyorum arkadaş bu nedir ya arkadan offf kıza bak maşallah at yavrusu gibi diyorum önden bir bakıyorum bizim ismet abinin aynısı :D

1|1
    0|0
    • kızlara at yavrusu he iyiymiş..:P benim yorumumun üstüne denk gelmesi ve izmir den örnek vermek biraz ironik gibi gelsede neyse..

• ya da susalım bu konuyu kapayalım rahatsız olmaya başladım. iyi akşamlar.

• olur öyle ya ... pek hoş konular değil bu konular işte naparsın... Seni kırdısam özür dilerim takılıyordum öle

• arkadaslar bı kac yoruma goz attım ama herkes buyuk bi yanılgı içerisinde. bizzat bi travesti ile bunlar bır bır konustum ve içimde ne kadar soru varsa sordum. ılk sorum neden travestisin. cevap suydu sen erkeksın dımı evet.

kızlara ilgi duyuyosun. evet onlar arzuluyosun. evet. kızlar içinde mi bu gecerli evet. dedım ve sunu sordu. bır erkekte yuzde doksan erkek hormonu yuzde10 ise kadınlık hormonu bulunur ve bu kızlar içinde gecerli ama tam tersını düşün dedı

doğdugumda erkeğim ama erkeklere ılgı duyuyorum dedı ve horman testı yaptırarak bunu kanıtladım dedı ve kadın olmak için estetık operasyonlar gecırdım

tabı bende travestı olup cıkmak ıstemem iş sahası bizlere imkansız oldugu için bu yoldayız dedı.

onun için diş gorunusten yargılamamak gerekır ornek bulent ersoy oda ozaman travestı ama para karsılıgı vucudunu pzarlamak yerıne hayatını kazanabılmış.

0|0
    0|0
    • ama sesi var.. herkes o kadar şanslı olmayabilir..

• Bülent Ersoy travesti değil transeksüeldir, yani cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirmiştir. Bu cevabınız açısından pek bir şey değiştirmiyor ama aradaki farkı vurgulamak istedim.

• teşekkürler sophia. ben de yukarıdaki yorumumda ismi geçen kadının transeksüel olduğunu yeni öğrendim.

• normal insanlardan farklı olduklarını düşünmüyorum. istedikleri taktirde milletvekilliğine adaylıklarını da açıklıyorlar. bkn:öykü özen. chp bursa milletvekili aday adayı. desteklenmeli.

1|0
    0|0
    • en güzelini de o yapmış

• bence de.ancak bu imkana sahip olmayanlarında yaşama ve çalışma hakkı kısıtlanmamalı..

• elbette.. herkes o kadar şanslı olmayabilir. ailesi de dışlamışsa bitmiştir..

• sen zaten gerekeni anlatmışsın. üstüne yorum yapmama gerek yok. yolda görsem dönüp bakmam. o kadar.:)

1|0
    0|0
  • travestileri sevmiyorum ama acıyorum yapcak bişeyleri yok ama sevemiyorum onlara karşı bir sempati duymuyorum

0|0
    0|1
    • bende korkuyorum bazen ama insanca davranmak gerektiğinede inanıyorum :) yani onları toplumdan dışlamak ya da kötü sözler söylemek rahatsız etmek..bilmiyorum bunları yapan insanların değerleri daha düşünktür bana göre

• mantıklı olanda bu elbet :))

• tabikide bu:))

• Travesti! Kendini pazarlamayanlara denk gelmedim hiç, neden mi kimse bir travesti ile yaşamak istemez de ondan. aylarca bar işlettim. evet gelen bir sürü travesti vardı bar'a ama onu satan pezevenklerle gelen. unutmayın belki onlar travesti olmayı baska nedenlerle secmiştir ama neyse gerisini yazmayacağım..

0|0
    0|0
  • hiç sevmem:)

0|0
    0|0
  • kiminin akıl sağlığından şüphe duyuyorum kimisi içinde insanlığından şüphe duyuyorum bunu para için yapanlar var çünkü ama yinede tercih insanındır laf atan malların aklından daha çok şüphe duyuyorum

0|0
    0|0
  • buraya bir video koyardım ama küfürlü :)))

0|0
    0|0
    • biliyorum ben o videoyu :) bencede koyma.lütfen konu hakkındaki düşüncelerini alabilirmiyim :)

• Kendini satmadıkları sürece saygı duyarım... Bir de laf atmasalar

0|0
    0|0
  • herşeyin ortası vardır ya onlar da öyle iste

0|0
    0|0
  • kendi tercihleri bana uzak olsunlarda :d

0|0
    0|0
  • bence tamamiyle parasal açıdan çoğu travesti oluyor Ada.. ben hiç, doğduğumdan beri kendimi kadın gibi hissediyorum sırf bu yüzden ses telleri operasyonu ve göğüs operasyonu geçirip kadın olmak istiyorum diyen erkek görmedim. zaten tamamiyle kadın olmak istiyorsa japonların yaptığı gibi penisini bi operasyon ile aldırmalı ki o zaman doğurganlığı olmayan ve vajinası olan bi kadın oluyorlar. ama travestilerin (adı üstünde) vücudsal özellikleri ise belli zaten.

sonra sen işin sosyal açısını ortaya dökmüşsün ama sadece trde değil hiçbir ülkede ben duymadım bu insalara iş veren yerleri..hollanda da varsa vardır :)

benim sınıf arkadaşım 2006 yılı itibaryle travesti oldu. su an ismi okşan benim gibi 22 yaşında kuşadasında bu ana kadar kazandığı paralar ile yazlık ve son model arabalar aldı. yani anlıyacağın olaylar işin içerisine girdiğinde çok değişik hal alabiyor. dışardan görüldüğü gibi değil hiçbisey :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bir kaç kere takip etmiştim arkadaşımla bunu neden yaptık bilmiyorum :)

Bir keresinde de balon istemiştim vermiştiler gülüp :)

Hiç bir şey düşünmüyorum haklarında ama tırsıyorum biraz ne yalan söyliyeyim.

1|1
    0|0
    • balon mu? :D 1)balon onlarda ne arıyodu? 2)neden balon istemiştin? 3)neden gülmüş olabilirler :) ilk defa insan gördükleri için belkide :))

• Şampiyon olmuştuk da sokaklara dökülmüştük onlarda da çok balon vardı bizde yoktu biz de istedil 2 tane balon vermiştiler bize :)

Neden güldüler bilmiyorum onlara sormak lazım :)

• güzel bi alış veriş olmuş :) en azından onlardan çekinmeden onları insan olarak görüp balon istemeniz onların hoşuna gitmiş olabilir sonuçta insan onlarda :)

• Yazdıkların çok güzel. Sana katılıyorum. Onları görünce ne gülüyorum, ne de dik dik bakıyorum. Sıradan insanlar, bana bir zararları yok. Herkesin seçimleri yaşadıkları ve bunun sonucunda katlandıkları kendisini ilgilendirir.

1|2
    0|0
    • elbette :) onun özel hayatı onu ilgilendirir benimle arkadaş olarak nasıl vakit geçirdiğide beni :) hiç öyle bir arkadaşım olmadı ama olsada yadırgamam :)

• +1 katılıyorum sonuçlarına katlanıyorlar zaten...

• Sonuçta kim olduklarını bilmiyorum ve asla dalga geçmem, kendi seçimleri. onlar adına da üzülürüm ve bence yapılan şeyler çok yanlış

1|1
    0|0
    • elbette..onları dışlayanlar onlardan daha temiz değildir eminim

• insanları yargılamak bana düşmez.sapkınlık olarak görüyorum ben. daha fazla yoruma gerek yok

0|2
    0|1
    • +1 katılıyorum...

• farklı insanlarız düşüncelerimiz de bu doğrultuda farklı olacaktır. birbirimizin düşüncelerine saygı göstermeliyiz. tamam mı cik cikcim.

• evet sen beni anlamıyor olabilirsin normaldir.dünyaya bakış açılarımız farklıdır.

• ben komık buluyorum bu tıplerı bazıları annem falan dıyede konusuyor ya ben patlıyorum gulmekten

0|0
    0|0
    • :)) napsınlar işte kendi çaplarında :) hissettikleri gibi olmaya çalışıyorlar bastırıldıkları gibi değil :)

• eeee sarısın sarısını anlamıycakda kım anlıycak dımı ama :))))))))

• tabisi yaa :) kökenden var aklımızın yolu bir :)

• sadece acıyorum başka bi şey diyemicem...

0|0
    0|0
  • kendini pazarlama mı?

0|0
    0|0
  • ben travestiler icin uzuluyorum kendilerine yazik ediyorlar

0|0
    0|0
    • bende üzülüyorum.nefislerine yenildiler..ama bu onların insan olduğu gerçeğini değiştirmez

Yükleniyor...