Türkiye'deki bakirelik kavramı !

Hangi mantık hangi kavram ile düşüncelerimizi bu noktalara kadar getiriyoruz gerçekten çok merak ediyorum.

Belki bu söylediğim kelimelere bazılarınız kızacak bazılarınız doğru bulacak beklide ayrım yapılacak ama ben düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Bir kadına bakire olmadığı için milyonlarca kelime söyleyen, onlara küfür edip, onlar toplum içinde söylenen o küçük zihniyetli insanlardan nefret ediyorum.

Neden mi ? Buyrun efendim size söyleyeyim;

Güzel ülkemizde, her ergen olan erkek bireyin gerek ağabeyleri gerek dayıları ve gerek bir büyüğü tarafından hal arasında ismi mektep olarak anılan aslında bir pislik yuvası olan genelevler, randevu evleri vs. yerlere götürelerek ilk tecrübesini yaşattıralak, affrin koçum, artık erkek oldun, aramıza hoş gedin gibi davranışlarda bulunarak, bu insanları alkışlayıp, teşvik ediyoruz. Ne kadar saçma

Oysa diğer bir yanda erkek arkadaşına mükemmel derecede bir aşk besleyen onu her şeyden daha çok seven ve hayatında çok önemli bir noktaya getiren ve onunla isteğini duygularını paylaşan bir kadına sırf bakire olmadığı için o…pu, namuzsuz,fa..şe gibi terimler kullanarak onları suçluyoruz.

Yok efendim kadının yapığında bir suç yok. Kadının yaptıpı olay sadece; onun duyguları ve geleceğinle oynamaya çalışan yanlış kişilerdir. Bir kadına bu sebepten ötürü o..pu kimse diyemez.

Burda yapılan asıl hata erkeklerin genelevlere , randevu evlerine giderek br şeyler yaşayıp, kendilerini süperman gibi görüp kasılması gerçekliğidir.

Ağır yazdıysam affola. Ama bir insanın bu hem kadınlar hem erkekler için geçerli; Bedeni bakire olacağına ruhu bakire olsun….

0|0
1217

En İyi Erkek Görüşü

• sanırım bu sorun çözüelemeyecekgidecek...erkekler zafer nidalarıyla çalakalıanırken kızlar o..lukla etiketleniyor...belli bir yaştan sonra sevişeyen erkek i.ne kız özürlü oloypr...milletin ne bu bacak aralaıyla derdi anlamış değilim sevgili can...

4|1
    0|2
    • O kadar haklısın ki... kelimem yok kalemine sağlık... +1

• çok kelime yutmuşum ama ...aceleyle yazınca...seninde yüreğine sağlık... :))

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• öncelikle güzel sorun için teşekür edrim.şimdi şöyle birşey var bazı bayanlarımız gidip bile bile bakireliğini bozuyor.sonrada namuslu rolleriyle ortada fink atıyorlar.sonrada kalkıp erkek suçlanıyor.birde istemeyerek yapan bayanlar yada çok sevip yapanlar ama bırakılanlar onların suçu varmı tabikide hayır?şimdi genel evdekilerde aynı aslında onlarıda suçlasam hata olur bölüm bölüm ayrılıyorlar isteyerek bilerek yapan istemeden düşen.o yüzden iyi düşünmek lazım .eger bi erkek bir kızı seviyor ve onun bakire olmadığını ögreniyorsa sonrada sen bakire değilsin.oooo fa...e gibi iğrenç laflar ediyorsa yanlıştır istemeden bu duruma düşmüş bir kız hata yapmış ama doğru yolu bulmuşssa ve ona en başında durumu anlattıysa erkek yanlış yaptı işte.eger gerçekten seviyosan geçmişi seni ilgilendirmemesi lazım.bakire olupta nice pisliklerde var.

1|1
    0|0
  • çok güzel yazmışsın..benim sevgilimde ben bakire değilim diye ayrılacak benden..ailesi ona bakire kız alacak..malesef durum bu..aşkım sevgim tamamen yerlere atıldı..istediğim kadar seveyim çare yok...sanırım senin gibi düşünen erkekler çok az...hayırlısı olsun..herkes için.

2|1
    1|1
    • Zaten gereği yokmuş bu davranış onun karekterini çıkarıyor.Bu tarz bir insanla zaten anlık bir mutluluk yaşardın. Hayırlısı olsun :)

• sağolasın..

• bişey bilmeden yorum yapmak ancak bizim cahilinsanımıza mahsustur..belki ilk eşimle yapmışımdır ne biliyorsun..kocamla yapmısımdır ilk ve ayrılmısımdır..onla bunla yatan bırı degilım.

• tebrik ediyorum gerçekten. ama maalesef bu ülkede bu aptalca zihniyette olan birçok insan halla var ve devamda edecek...

0|1
    0|0
    • evet devam edicek bunun bende farkındayım ama artık bu zihniyeti aza indirmemiz lazım...

• Çok doğru söylemişsin sana katılıyorum.Bu kuranda da yazmıyor erkeklerin zarları yok diye rahat rahat cinsel birlikteliklerini yaşayacak değiller.Bayanda zar olduğu için bu tür bakire olmayan bayanlara fahşelik damgasını yapıştırıyorlar.Aslında bilimsel bir açıklama yapmışlar uzmanlar bayanlarda kızlık zarının olması onu belli hastalıklardan koruduğu yazıyordu bu aynı bademciklere benzetilmişti.Çok doğru.Benim gözümde namus iki bacak arası değil ten tene değmesi göz göze temas etmesidir detaya inecek olursak ama günümüzde kimse bunları önemsemiyor akıllarda kalan sadece zar olmuş.Ama artık oda yok olmakta şimdiki cinsellikler 13 yaşına kadar düşmüş devir değişiyor insanlar gerçekleri görüyorlar.Kimsede kendisini kandırmasın.Eğer erkek hayatına kimseyi almadıysa o anlamda bakire bir bayan aramasını doğal bulurum diğer türlü asla...

0|0
    0|0
    • Haklisin gulum ama yukarda arkadasin erkeklere karsi yazdiklarina bisey dedigim yok ta bayanlarin da bakireligini pek önemsememek lazim gibi bisey demek istedi o son cümlesinde buna kesinlikle katilmiyorum, erkekler yapiyor diye bizde yapicaz diye bisey yok bakirelik önemli benim için bu yuzden korumak lazim, onun disinda butun yazdiklarina senin gibi katiliyorum

• Katılıyorum.

0|1
    0|0
  • Boşver, zamanı gelince hesabını verecekler.

2|2
    0|0
  • bedeni bakire olmayanın ruhuda bakire olamaz kardeş

2|3
    2|0
  • Nedir şu erkeklerin evlenince bakire kız arayışı ?

3|1
    0|3
    • ikiyüzlülüğü kabullenme arayışı gercek değil yalanları sevme

• yaa ne arıyacız peki kadınlarda allah aşkına sen de yapma yaa

• @byMeMo32 kadınlarda zardan başka şeylerde var onu görebildin mi bilmiyorum.

• sen eteğini indirmek istediğin için hayat sana göre fa..şe der sagopa kajmer:) bekaret iki cabak arasındaki kandan ibaret değil ama bu demek değil ki önüne gelenle yap...

1|0
    2|0
  • işin içine ruhu karıstırmak saçma bence . sanki bakir ıolmayan her erkeğin ruhu bakir mi>?:) ço ksaçma her kadın erkekler kadar hakka sahiptir ruh flan işin içine girmemeli

0|0
    0|0
  • daha öncede çok fazla konuşuldu sana katılıyorum ama değişen çok şey olmadı zaman geçmesi gerek

0|0
    0|0
  • Siz yerken iyi de biz yerken mi kötü anlamadım?

1|0
    1|3
    • Şşşt kız biz insan değiliz.

• iki yüzlülük olan ne bakire olupta başka şeyler yapanlar mı?Kusura bakma da onlar da 'bazı'erkekler yüzünden böyle yapmayı gerekli görüyo olamazlar mı? İlişkiye girince de ay bununla evlenilmez...neler yapmıştır nasıl güvencem ırva zırva...Sen kendin gibi birini arıyo olabilsin ona sözüm yok ama gelipte burda şunu yapan iki yüzlü bilmemne demek çok saçma.

• demek ki onalrda kişilik yok.bakirelğini satıyorlar eveleneceği erekeklere

Erkekler Ne Diyor 16

• Senle ortak bir noktamız var; ikimizde geneleve karşıyız. Ama kardeşim seninde ne geniş mezhebin varmış yahu. Senin evleneceğin kız senden önce ilklerini aşık olduğu kişilerle yaşasın, bedenini senden öncekilerle paylaşsın diyelim. Eee nerde kaldı evliliğin anlamı? Nerde kaldı namus kavramı ? Nerde kaldı erkeğin gururu?

İnsanların başına herşey gelebilir. Kastettiğim tecavüzdür. Tecavüze uğrayan bayanları sırf bakire değil diyerek toplumdan dışlamak son derece yanlış bir davranış. Lakin bekareti önemsemeyip "aman efendim ruhum bakire olsun" diyerek bacak aramızdan vazgeçersek bu toplumun sonu hiç iyi olmaz.

Saygılar..

3|1
    0|2
    • Senin görüşün Kusura bakma saygı duyarım ama benden önce bir ilişkisi var diyede sevdiğim insandan vazgeçmem

• Senin gibiler sayesinde bakire olmayan kızlarda koca bulabilecek. Sağol çok iyisin.

• yaşının adamı olmaya çalış bence biraz sana bir saygısızlık yapmadım ve sende yapma

• bekaret umrumda bile değil. zaten evlenmeyi istediğim ve teklif ettiğim kişi bakire değildi ve tek kelimeyle umrumda bile değildi.

5|2
    1|0
    • Helal olsun. İşte gerçek seven birinin diyebileceği birşey bu.

• çok teşekkür ederim. dogru bildiğim bu ve boyle olmaya da devam edecek.

• bu konuyla ilgili en az 10 yorum yapmışımdır. bu sadece erkeklerin kendini kandırdığı bir konudur.

1|2
    0|0
  • Hangi mantık diye soruyorsan İslam mantığı ile bakarsan her iki durumda haramdır senin oraları bilmem ama geneleve yada hayat evlerine gittiğimizde elini omzumuza vurarak koçum diyen değil ağız dolusu tükürük ile gusül abdesti aldıran büyüklerimiz var bizim.

Bakirelik konusuna gelince artık cinsel ilişki o kadar meşrulaşmışki cinsel ilişki yaşı neredeyse 13 lü yaşlara geldi ve AŞKIM CANIM BİRTANEM vs dediklerimiz altımızdan yada üstümüzden geçmediği sürece sevdiğimiz olmuyor. Oysa Aşk kavramı farklıdır Aşk demek uğrunda maşuk olmaktır kişiye karşı sex değildir. Canım demek sonunu bilmediğin bir meçhule götürmek değildir ilişkiye girerek bekaretine el koyman yada teslim etmen. Birtanem dediğin ise gerçekten birtanen olmalı ve çocuğunun anası olmalı parkta bahçede cafede seviştiğin si...n değil. Bedeni değil ruhu öylemi RUHUN hangi letaiflerden oluştuğunu ve ne olduğunu biliyormusunuzki ruhtan bahseder olmuşsunuz ÖZÜR DİLERİM ama bu gibi fikirlere saygı duymaktan Allah a sığınırım.

0|1
    0|0
  • Her kelimesi için tek tek teşekkür ediyorum. Yazdılarının üzerine yazacak başka birşeyim yok.

AYAKTA ALKIŞLIYORUM.

Bu tamamen erkeğin toplumsal iktidari gücünü çıkarlarına göre kullanması ve nedenini bilmeksizin kadını ezme çabasının bir örneği. Her zaman söylemişimdir, ahlak namus sadece kadının uyması gereken kuralları tanımlıyor bu dünyada! Ahlak buysa ben ahlaksızın önde gideniyim arkadaş!

Öyle hastalıklı bir düşünce yapısının ürünü ki şu durum ve diğerleri, korkuyorum insanlardan bazen.

0|1
    0|2
  • “…ve insan çıplaktı;utandı,gördüğü ilk kadın karşısında.Kızardı ve sakladı,mahrem dedi hazine sandığına. Çok sonra bir kadın sıkıldı yaşamaktan;hatırladı sakladğı şeyi ve harcadı onu hoyratça, şeytan geldi fısıldadı bir gün başka bir insana"neden?" dedi" almıyorsun hepsini?",tıpkı “neden harcamıyorsun?” dediği gibi kadına ve kadın aşk dedi tüccarlığının adına.insan aşık oldu ve insan artık tüccar olmuştu...”diyordu bir fahişe duasında...

Böyle ifade etmek geldi içimden, umarım anlatabilmişimdir derdimi

0|0
    0|0
  • Kkumuş, iş sahibi, maddi durumu çok daha iyi

ailevi durumu daha iyi daha bilgili kızımız için sosyal sonuçlar daha düşük olduğundan bekaretle pek ilgilenmez. Kültür + Zerafet + Seksiliği birleştirir.

Hadi gel sen böyle bi kızda bekaret iste :))

Ama tabi yok sen köylü kızı ol, Benim hiç bişeyim yok ama el değmemiş kukum var de.

Tabiki aradaki fark çok büyük.

2|0
    0|0
  • hafız, sorun türk kızının bekaret takıntısı değil, türk erkeğinin bekaret takıntısı.. işte sorun burada..
    valla ben sevgimi bir zara DEĞİŞMEM, sevgi o kadar ucuz değil benim dünyamda

0|0
    0|0
    • bi erekekten oyle cevap beklenir bir kızdan çıksın desin ben bekaretimi satmıyorum bakire değilim ama senden sonrası onemli desin dosddoğru olun lagabuga yapmayın .katılıyorrmsun erkekler :)

• abi, bizden sonrası önemli yani.. şimdi sevmiştir sevişmiştir ne yapayım. Ben sevgi ve sadakatine bakarım ki.. Dürüst olması da cabası.. Yemem de yanında yatarım valla

ben öyle hergün biriyle gezen birisi değilim. Sevgiyi bulunca kendimce gereksiz bulduğum şeylere değişmem sevgimi.

• çok sert bir giriş oldu bu.

0|0
    0|0
  • Problem bana kalırsa kızlarda değil, bakire isteyen erkeklerde.Onlar bakire bakire bakire diye tutturma durumları olmasa böyle bir sorun olmazdı.

1|0
    0|0
  • her türlü şeyi yaşayıp bekaretini vermemiş bi kızdansa dürüst samimi bir kızı tercih ederim dürüstlük bi zar parçasından daha önemli diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Niye sürekli iki çeşit kız veriyorsunuz anlamam ya herhalti yemiş ama bakire yada bakire değil ama dürüst ulan koca memlekette evlenmeden hiç bişey yapmayan kız yokmu yaw anlamıyorum

0|0
    0|0
  • aklımda deli sorular

0|0
    0|0
  • ben nasılsam öyle tercih ederim..kızlar da hemen evlenme vaadi ile kandrılıp öyle kötü durumlara düşmesin..evlenecek adam gelir ister..

0|0
    2|0
  • haklısın..

1|0
    0|0
  • devam devam bi veren bulucaksın

0|0
    0|0
Yükleniyor...