Geri cekilme ile hamile kalmis olabilir miyim?

Adetim duzenlidir 30 gunde bir olurum. 17 kasimda adet oldum ve 17 aralikta geciktirici ilac icip 24 unde oldum. Nisanlimla geri cekilme yontemini kullaniyoruz yaklasik 1 senedir. Ancak 18inde benden hafif bir kanama geldi adet degildim yerlesme kanamasi olabilr mi diye suphelendim ve idrar testi yaptim negatif cikti. Ancak bugun adetimin tam 6. gun gecikmesi oldu. gecen ayn24unde oldgumdan bu ay 24unde olurum diye bekliyordum. Bugun basimda bir agri vardi ve donuyordu tansiyonuma baktim 9 a 6 cikti benim icin dusuk. Ayrica goguslerimde siskinlik ve aci da yok. Sizce hamilelik riskim var midir? Varsa 10 gun once neden negati cikmistir? NOT: 2 aydir protein diyeti uyguluyorum o yuzden gecikme ve tansiyon dusuklugu olabilir mi

Güncellemeler:
8 gun gecikmeli olarak adet oldum arkadaslar sanirim stres ve diyetten kaynaklanmisti. Yorum atip yardimci olan herkese tesekkurler

0|1
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• Hamile kalman için bir damlacık yeterlidir geri çekilirken yapacağı bir hata hamile bırakabilir.

1|0
    0|0
    • Oyle bir hata soz konusu olmadi. Ancak bosalma oncesi gelen zevk suyu denilen sividan da kalinabiliyormus. Olduysa o sekilde olmustur

• Negatif çıktıysa sıkıntı olmaz ayrıca adet gecikmesi kadınlarda sıklıkla yaşanan bir durum ilişkiye girdiğiniz için bile adetinizin gecikmesi olabilir...

• Teşekkürler...

En İyi Kız Görüşü

• Canım diyettendir bende de oluyordu negatif çıkmışsa yoktur rahat ol

1|0
    0|0
    • Yani o zaman gebelik olusmamis smdi olusmus olamaz dmi

• Yok canım ama içim rahat etsin diyosan bir daha test yap

• Acikcasi idrar degil direk kan testi yaptirmayi dusunuyorum persembeye kadar beklicem ama

Erkekler Ne Diyor 11

• geri çekme diye uygulanan yöntem bir korunma yöntemi değil. önden gelen zevk sıvısı yani mezi içerisinde sperm taneleri içerir. ilişki boyunca bu rahme ilerler. son boşalma dışta olsa da ilk ön sıvılardaki sperm rahim önüne akar

1|0
    0|0
  • Diyet etkileyebilir ayrıca kullandığın geciktirici de düzeni bozmuş olabilir

1|0
    0|0
  • Hamilelik riski var

1|0
    0|0
  • Negatif cijtigina emin misin eger silikse cizgi hamilesin

1|0
    0|0
    • Degilmisim adey oldum

• evet mutluyum :) hamıle olsaydım evlılıgımız 1 sene önceye alınırdı fkat okulum etkılenırdı. en azından bu yuzden mutluyum

• Madem bisey yapiyonuz dikkat edin 😉

• Stres en buyuk etken biraz rahatla düşünme hap kadının dengesini bozuyor onun etkileri mümkün oldukca kullanmayın

1|0
    0|0
    • Tesekkurler sanirim dediginiz gibiymis 8 gun gecikmeli adet oldum

• Tekrar test yapın stresten de gecikme olabilir

1|0
    0|0
    • Bu sefer direk kan testi yaptirmayi dusunuyorum daha garanti olacagi icin.

• Şimdi nöbetçi eczaneden test alıp merakını giderebilirsin

• Siz daha fazla kudurmadan evlenin...

0|2
    0|0
    • Okul bitince evlenicez zaten. Sevismek kudurmak mi oldu? Zihniyetinize bravo

• @masiporomi68 sonuna kadar katılıyorum. Nişanlar bozulabiliyor, atılabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşmayacağın ne malumde hemen cinsel ilişki yaşıyor sunuz? Ayrıca bu direk zinaya giriyor. Çünkü dini ve resmi nikahınız bulunmuyor.

• @Erdal_Gümüş zina kısmı benı ılgılendırı. nişan bozulur kısmına gelıncede, evlilerde ayrılıyor. sorun bır imza mı?

• geri çekilme yöntemi diye bir şey yok korunmamışsınız siz. hamile olduğunu sanmıyorum ama böyle stres yapacağına önceden önlemini al ve korun. oradan buradan gördüğün saçma diyetleri uygularsan da sağlığına aynen bu şekilde zarar verirsin

0|0
    0|0
    • Ac kalmiyorum bisey kalmiyorum. Ekmek ve seker yemiyorum diyetin sagligima bir zarari yok dovseydiniz bide.

• Gerekirse evet. Siz once karsinizdaki insani tanimadan 3 gramlik beyin demeye utanin biraz. Ekmek un bugdaydan yapilmiyor mu? O un ve bugday ihtiyacini baska yerden karsilayabilirsiniz. Siz yiyebilirsiniz ben yememeyi tercih ediyorum. Diyetisyenler (doktor olanlar hani sizin gibi ) bile beyaz ekmek yerine kepek yiyin ve az yiyin diyor. Siz nasil tip okuyupta benim bu sekildede konusmama kiziyorsaniz onzaman bende size kiziyorum karsinizda felsefe ogretmeni adayi var. Yaptiginiz konusmalar etik disi haddinizi bilin.

• benim kızdığım bir şey yok yazdıkların saçma ve komik geliyor ki gerçekten saçma ve komik. internette gördüğün şaklabanları bana doktor olarak sunuyorsan sıkıntı var demektir. onların çoğu tıp hekimleri tarafından dalgaya alınan doktor olarak bile görülmeyen şahıslar. ayrıca diyetisyen demişsin diyetisyenler beslenme ve diyetetik mezunu oluyor tıp fakültesi değil. istediğini tercih edebilirsin ben de terchinin sağlığına olumsuz yönde etki yapacağını belirttim. bu arada beyaz ekmeği savunduğumu düşündüren tek bir kelimemi söyle lütfen.

• Olabilir mumkun

0|0
    0|0
  • Olmussundr

0|0
    0|0
  • prezervatif neden kullanmıyorsunuz.

0|0
    0|0
    • Kullaniyoruz genellikle. Ancak bazen bitiyor veya yanimizda olmuyor anlik gelisiyor yani.

• kanepe banyo mutfak farketmiyor başlıyorsunuz yani :)

• öyle mi :)

Kızlar Ne Diyor 5

• 2 3 gün daha bekle psikolojik olabilir

1|0
    0|0
  • Geri çekilme ne demek

0|0
    0|0
    • İliski sirasinda erkegin bosalmadan penisini vajinadan cikartip disari bosalmasi demek.

• Diyettendir bide geciktirici kullanmissin. kiloda kaybettin mi? Bende diyet yüzünden 2 3 ay 20 gun gecikerek oldum

1|0
    0|0
    • 2 bucuk ayda 11 kg verdim.

• Tamam direk sebebi o. Çünkü dr gittim benimde. boylw suphelerim vArdi vucudunun kilo olarak belli bir kısmını kaybettiğinde hormonlari acaip etkiliyomus

• Anladim. Cok tesekkur ederim biraz olsun icim rahatladi

• Zevk suyundan hamile kalmakta çok düşük bir ihtimal.

1|0
    0|0
    • Benim cocukluk arkadasim 17 yasinda sirf bu yuzden evlenmisti simdi 4 yasinda kizi var. Hadi ben Şu an ondan daha buyugum evlenebilirim bir sikinti olmaz ancak okulum bitmeden boyle olmasini istemiyorum tabiki.

• Psikolojik olabilir adaçayı iç günde 1-2baedak erken gelmesine sebep olur.

• Stresten bacim

1|0
    0|0
Yükleniyor...