Bayanlar gusül abdestinde vajinanın içini yıkamak gerekirmi?

ben yıkıyorum ama cok zararlı oldugunu soyluyorlar tıbben ve tam olarak gusulde yıkanırmı yoksa sadece dıstan mı yıkanır vajina bılmıyorum :( dalga gecmeyın lutfen :/ bılen bırı cevaplarsa memnun olurum

0|1
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır sakın yüzelsel yıkayabilirsiniz dudaklarını filan fazla temizlemeye çalışırsanız tahriş edersiniz

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır tabi ki yikamana gerek yok.
    Genel temizliğini yap yeter, ona kalırsa erkeklerin idrar yolunu yikamalari gerek. sperm oradan akıyor?
    Bu mümkün değil ama
    İslam mantıkla çelişmez, sen oranı yikarsan yanı vajinal duş alirsan, vajina Floran bozulur ve enfeksiyona açık hale gelirsin. ama oraya vajen salgısını koyan da Allah cc. dur. yanı bir hikmeti vardır.
    Sevgiler

1|0
    0|0
    • ya sorma ya enfeksıyon yapıyordu :(

• Teşekkür ederim, üzgünüm senin adına.

• takıbe aldım ama mesaj yollayamıyorum.

Erkekler Ne Diyor 8

• gusül abdestinde kural şudur. dış organların tamamen yıkanması. vajina içerisi dış kısma girmez. ani yüzeysel yıkaman yeterli. zaten içeri girmek sakıncalı. aşırı temizlik vajinal kuruluğa yol açar. bu zamanla tahriş ve sonrasında mantar demektir.

normal banyonu yap. ağız ve burnunu yıka. tamam. gusul almışsın demektir. gusül duşa almak banyo yapmak demektir. bunu abartmayın

2|0
    0|0
    • tesekkurederım arkadasım bu konuyla ılgılı dokuman bulamamıstım yazınız cok faydalı oldu

• rica ederim.

• Her yerini yıka canım

1|0
    0|0
  • Gerek yok abisi.

1|0
    0|0
  • Valla bir bilgim yok ya bacım D:

1|0
    0|0
    • tamam kardes saol

• ama okadar baktım bılgı bulamıyorum netten..

• Dedigim gibi, yüzeysel yeterlidir.

• Yıka. s deniz yap oralarınsjshshsjs

0|0
    0|0
  • Hortum sok iç dış yıka.

0|0
    0|0
  • sen oto yıkamacıya git iç dış yıkat nolur nolmaz

0|0
    0|0
  • İçini neden yıkıyorsun sperm var diyemi :)

0|0
    0|0
    • yaw yok abdest olmamıs gıbı gelıyo :/

• Yok ya orası içte kalıyor zaten hem sağlık açısından zararlı

Kızlar Ne Diyor 4

• Vajina zaten salgıladığı sıvıyla kendini temizleyen bir organdır yıkamak sakıncalı

2|3
    0|0
  • İyice avret mahallini yıkaman lazım içini değil ama önce iyfe idrar yapıp biraz beklemen lazım

1|1
    0|0
  • İçi yıkanır mı be bakire olanlar ne yapacak o zaman. Sanmıyorum öyle bişey olmaz

1|0
    0|0
    • ya ıcı okadar deın ıc degıl klıtorıs kısmı fılan

• Hayır içini yıkamak gerekmez

1|0
    0|0
Yükleniyor...