Herkesin bir ilişkisi var, sorsan hiçbiri sevmiyor,baksan herkes hamile,sorsan herkes bakire..düşünceleriniz?

küçük iskender'in sayfasında okuduğum bu söz, ona mı ait bilmiyorum ama ilginç geldi...düşünceleriniz nelerdir arkadaşlar?

0|0
12|5

En İyi Kız Görüşü

• çok beğendim sözü ve çok doğğruuu !

çevrendekilere bakarsan çoğu ilişkisini tınlamaz ama her şeyi yaşarya da yaşamak ister zorunda bırakır karşısındakini ve artık dürüstlüğün enayilik görüldüğü bir toplumda yaşadığımızdan herkes her şeyi yaşar ama hiçkimse bir şey yaşamamıştır !

0|1
    0|0
    • birileri birilerine yalan söyler dürüstlük aradığı halde...aslında hepimiz mecbur bırkılıyoruz buna sanırım...gerçekten kısır döngü

• aynen büyük paradoks gibi

Kızlar Ne Diyor 11

• soru başlığı mükemmel :)

cevaba gelecek olursak toplum baskısı bizim ülkemizde fazla biraz.. keşke insanları yargılamadan önce anlamaya çalışsak, ya da bıraksak herkes istediği gibi yaşasa.. sonuçta kişinin kendi hayatı kendi seçimleri sadece onu ilgilendirir bizi değil..

0|2
    0|0
    • yanıt da mükemmel :)

toplumsal baskı bizim gibi toplumlarda gerçekten de çok fazla...yalan söylemeye, maske takmaya,birbirimizi aldatmaya programlı olarak yetiştiriliyoruz sanırım...tamam bireysel olarak bunu aşabilen, birey olmayı başarabilen insanlar da oluyor, ama çoğunluğumuz çevresel baskıların altında kalıyoruz...hal böyle olunca vıcık vıcık ilişkiler, korkudan söylenen yalanlar, aslında sorun olmaması gerekirken baskı ve korku yüzünden gizlenen ufak gerçekler vs...işimiz zor be arkadaş..

• doğru özetlemiş...

0|0
    0|0
  • Şuursuzlar öyle çokki

0|1
    0|0
  • Her şey sahte..

duygular,yaşanmışlıklar,sevgi!ler,vefa?..:)bunu..

0|1
    0|0
    • bunca yalanın ve kirin arasında doğruyu ve temizi nasıl bulabiliriz dersin ;)

• :)ben yükleri taşımaya alışmışım:)sağol..iyi geceler.

• tercihlere saygımız sonsuzdur, ama bazen doğru tercihler yapamayabiliriz :)) iyi geceler...

• k. iskender candır " hani vejeteryandın sevgilm yemediğin * kalmamış"

0|1
    0|0
    • evet, adam gerçekten bomba...ama bazen çok ağır söylüyor :))

"İhanetleri giymişşin yine.Her defasında söylüyorum bu kadar şık olmana gerek yok;her halinle kahpesin!"

• kültürün tavan yapmıs samımıyetımle söylüyorum

• ne alaka kültürle ?

• çok iyi anlatmışsın olayı.

0|1
    0|0
    • küçük iskendere ait bir söz...ama bir çok şeyi anlatıyor...teşekkürler...

• Nihat Doğan bundan şarkı yapsın diye anket de ekleseydin anasını satım.

0|1
    0|0
  • sorsan herkes dürüst , herkes yalandan nefret ediyor. Herkes iyi niyetinden kaybediyor. Bıraksanıza

1|0
    0|0
    • sorsan öyle sormasan yine öyle...işte iskender de bundan muzdarip sanırım...yalanlara inandırmışız kendimizi, herkes birbirini kandırıyor diyor...

ama senin isyanını da anladım, herkes haklı, herkes aşk acııs çekiyo, herkes iyi niyetli, herkes dürüst davranıyor ve kimse aldatmıyor herkes aldatılıyor...

• biz düzgün kaldıkça, düzgün kalanların sayısı artacaktır elbet...ve dileğimize şunu da ekleyelim, düzgün insanları yamuk insanlarla karşılaştırmasın hayat...

• çevre baskısı :) ya bırakın insanlar istediği gibi yaşasın seçsin yolunu ya insan olsun ya hayvan :P

0|0
    0|0
    • evet çevre baskısı bu yalanlara itiyor belki...dürüstlük arıyoruz ama dürüst davrananı da çevrsel faktörler nedeniyle oyun dışına itiyoruz...bi yerden başlamak lazım dünyayı düzeltmeye,ama nerden :)

• okadar diyerek masaya bir yumruk bekliyoruz senden :))

• o kadar amk..!

• 0|0
    0|0
    • gözümden kaçmış sanırım arkadaşım, 7 ay önce sorulmuş aynı soru...dikkat etmemiştim ama ilginç bir tesadüf...

• topluca mağduruz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• doru söze ne denir

0|1
    0|0
  • light weight

0|0
    0|1
  • sorma su anda üstümde kızlar grup yapıo mk bu zamanda kızlar çok kaşarlaştı gün gelecek artık erkeklerden bakirlik istiekler mk evde biz örgü örücez la

0|0
    0|0
  • benim ilişkim olursa mutlaka seviyordumdur herkez böyleykende olacağını zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • guzelmıssssss

0|1
    0|0
Yükleniyor...