Vajinismus Nedir bilenler yazabilirmii?

Vajinismus nedir belirtileri nelerdir nasil olurrrrrr detayyyy?

1|1
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• İlişki yaşamaktan canı yanacağına inanarak korkup kendini kasarak sevişememek

0|1
    0|0
    • Ben baakireyim ama korkuyorum canim acicak diye bende vajinismusmuyum ozaman :(

• Ne yapılmalıdır ki bunun icin

• İlk gece panik yapmayacaksın. Ön sevişmeyi mümkün olduğu kadar uzun tutacaksınız. Eşin çok nazik davranacak yavaş yavaş alıştırarak girecek. Sonra normale dönersiniz

En İyi Kız Görüşü

• Vajinismus , bir cinselliği erteleme ve reddetme hastalığıdır. Psikolojiktir.
    Tedavisi mümkündür.

Birey "çok istediği halde " istemdışı olarak partnerini ilişki sırasında üzerinden itmesinden tutun , vajinaya elin temasından bile rahatsız olma durumudur.

Bu hastalığın ortaya çıkmasında , yetişme tarzı , katı dini öğretiler , cinselliğin pis gösterilmesi , bazı kadınlardaki aşırı mükkemmeliyet ve çeşitli fobilere (dişçi , kan tutma vb ) sahip kadınlarda görülen bir hastalıktır.

Belirtisi de , ilişkiye girememek ve istemsiz kasılmadır.

Çözüm ; cinsel terapisttir.

Teşekkürler.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• örneğin erkek partnerini işkenceli sx e zorlar kadın istemez ama erkek döve döve yapar. Bu durumda kadın bir anda sx ten soğur. Sadece psikolojik olarak değil fiziksel olarak da soğur. Artık kadın ne kadar ilişkiye girsede vajinası ve diğer cinsel öğeleri zevk almayı reddeder çünkü kadının beynine bir kere sx kötü bir şey olarak kazınmıştır. Kısaca içe kapanma geri çekilme durumudur.

0|0
    0|0
  • Kadının istem dışı vajina kaslarını kasması sonucu ilişkiyeye girememesi kısaca.

0|1
    0|0
  • vajinismus, kadının cinsel birleşme yapamamasıdr. sevişme olur ama tam birleşme anında kadın kasılır ve organı kapanır.

0|0
    0|0
  • Seks yapamamak

0|0
    0|0
  • blmıyorum

0|0
    0|0
  • Ilk. Iliski sirasinda korku heycan ve acima hissinnden dolayi olusan vajina kaslarindaki uzun sureli kasilma. Bunu icin piskologa gidenler bile var igne tedavisi gorenler bile var

0|0
    0|0
  • Bende penisimus olmusum cozum arıyorum

0|0
    0|0
  • :D bu evlenme prg kadinda olan seymi:D gülesim geldi bak

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum , acikcasi ilgilenmiyorum da

0|0
    0|0
  • Maalesef toplumumuzda cinsellikle ilgili çok yaygın olan ama aşılması çok kolay bir sorun. Yeter ki, vajinismusun ne olduğunu bilip , sorunu çozmek konusunda kararlı olunsun.

0|0
    0|0
  • 3 gündür bir jajinismus muhabbeti. Yaz googledan bak. Vikipedi sayfası güzel anlatmış

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Vajinismus Benim yaptığımı sen de yapabilirsin. Burası yerine google'a yaz.

0|1
    0|0
  • Birlikte olmaktan korkmak bu nedenle kasılmak demek

0|1
    0|0
  • ağrılı ilişki kadın ilişki ensasında istem dışı kasılır ve tam birleşme olmaz cünki zevk suyu gelmez bunada vajinusmus denir

0|0
    0|0
    • Tedavisi Nasıl peki

• önce jel veriyolar ama muayne olmanız şart belki ileri derecedir ben yakınımdan biliyorum öyle paylaştım bilgilerimi onunki kuruluk vardı korkuyodu kasılıyodu jelle tdv oldu mutlaka dr gidin

Yükleniyor...