POLIKISTIK OVER ÇOK ÜZGÜNÜM :( ?

Yumurtaliklarimda polikistik over var ve internetten araştırdım kısırlık nedenleri nedir diye ilk olarak polikistik over sendromu olanlar da kısırlık bulunur diyo. Benim cocugum olmayacak okadar uzgun okadar mutsuzum ki anlatamam... napicam ben bunu kocam olacak kişiye nasıl derim cokk uzgunum cokkkkkkk... benim hic cocugum olmayacak süreklii aklimda hep aağlıyorum gizlice :(

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bu dalda uzman bir hekime görünüp onun yorumunu al.

Ayrıca polikistik over sendromu kısır olduğun ve kesinlikle çocuk sahibi olamayacağın anlamına gelmez. Sadece kısa vadede müdahale olmadan çocuk sahibi olma ihtimalini ciddi şekilde düşürür yalnız tedavi ile hamile kalma şansın olup bu durumda sadece risk faktörü olarak nitelendirilir. Fazla kiloların verilmesi, varsa metabolik sorunların çözülmesi ve bununla beraber ovulasyonun düzenlenmesini sağlayıcı tedaviler ile polikistik over sendromu olanlar çocuk sahibi olma şansı yakalamaktadır. Doğal yollarla sonuç elde edilemezse tüp bebek yöntemi ile gebelik şansı vardır. Yani o olmasa bu, bu olmasa şu diye liste gider. Sen yeter ki konuyla ilgili bir hekimle görüş, ondan bilgi al ve onun önerileri eşliğinde sağlığına dikkat et. :)

Geçmiş olsun.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Canim benim üzülme ya ille olmayacak diye birşey yok ki tip cok, gelisti tüp bebek de yapabilirsin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Hopppppppppppp hemen havlu atmak yok.. önce bir jenekologa git esaslı bir muayeneden geç ondan sonra karar ver.. Netten araştırma ile olmaz bu iş.. Orada genel bilgi verir ve o bilgi her kese uyacak diye bir kayıt yok..

0|0
    0|0
  • İlla kanından bir çocuk olmasımı gerekiyor bu yetiştirme yurtlarında bir dünya annesiz babasız çocuklar var evlat edinirsiniZ o çocuk sana anne dediğinde bile sen yumuşayacaksın mutlu olacaksın bnce aglamana gerek olan birşey yok burda allah vergisi bu hayırlısı demelisin

0|0
    0|0
  • Tedavisi var dert etme. Insulin direncini kırmak gerek once. Sonra da yumurtlamayi sağlayan ilaclar var onları alırsın.

0|0
    0|0
  • O zaman tavuk nasıl cifleşiyor

0|0
    0|0
  • Ağlama ya üzülme

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Profil yaşınız doğru mu?

0|0
    0|0
    • Seninkinin ne farki var?

• Başka bir rahatsızlık neyse bu konuyu konuşmayı sevmiyorum sadece kendini korkutma diye yazdım

• Çevremde ne kadar polikistik overlı insan gördüysem hepsinin 3-4 tane çocuğu var ve soruyorum tüp bebek bile değil normal yolla hamile kalınmış. İnsanlardan duyduğun bilgilerle kafanı yorma Allah büyük. Kilon varsa ver hiçbir şey olmaz

0|0
    0|0
    • Icimi okadar rahatlattinki anlatamam teşekkür ederim :)

• Bekarmisin ben bakarım

• Evet 19 yaşındayım

• bende yarın kontrole gidiyorum hem bak haftaya nikahım var hiçbi sorun yokken hormonlarım alt üst olduğunu öğrendim senin hastlığında olup doğal yolla çocuk sahibi olan çok anne var cevremdede var ayrıca sana kan tahlili yapılmış ben üreme hormonuna kadar baktırdım yinede ümitsiz değilim ilaç tdv görüyorum sen iyi olsan bile psikolojik olarak bitiriyosun kendini rahat ol lütfen

0|0
    0|0
Yükleniyor...