Adet gecikmesi neden?

adetim 8 gün gecikti, evli degilim kızım bu arada, adet neden gecikir bir agrı var ama neden oldugunu bilmiyorum, benim adet olmadan önce karnım agrımaz adet sancısı çekmiyorum yani sırtımın aşşa kısmı agrır ordan anlıyorum olucagımı ama ne agrı var nede belirti anlamadım

0|2
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• 35 günden sonrası hergün adet gecikmesi olur. normal aralık 21-35 tir.
    adet gecikmesinde ilk bakılması gereken hamile olup olmadığıdır eğer hamile değilsen bakman gereken..
    hormonal faktörler, üreme organı ile ilgili hastalıklar, ağır stres, aşırı zayıflık ve dengesiz beslenme, yumurtanın çatlamaması, ağır egzersizler gibi durumlar söz konusu olabilir..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadınların çoğu bir yıl içerisinde 11 ila 13 kere adet dönemi yaşar. Sizin durumunuz farklı olabilir. Yıl içerisinde bu rakamdan daha az ya da çok adet döneminiz oluyor olabilir. Adet gecikmesinden veya adet düzensizliğinden söz ederken sizin kendi adet düzeninizin özelliklerine göre düşünmeniz gerekir.
    Bebek sahibi olmayı düşünmeyen bir kadın için adet gecikmesi paniğe neden olabilir. Çünkü adet gecikmesinin başlıca nedeni hamileliktir. Oysa hemen gebeliğin söz konusu olduğu fikrine kapılmadan önce gözden geçirilmesi gereken, adet gecikmesine yol açabilecek farklı sebepler vardır.
    Hamilelik dışında adet gecikmesine neden olan diğer sebeplere yakından bakalım.
    Fazla Kilo Kaybetmek ya da Yoğun Egzersiz Yapmak
    Egzersiz ya da diyet sonucu hızlı bir şekilde kilo vermek adet gecikmesine ve adet düzensizliğine yol açabilir. Vücutta östrojen hormonu üretimi ile kilo arasında yakın bir ilişki vardır. Östrojen seviyelerinin düşmesi adet gecikmesine sebep oluyor olabilir.
    Vücuttaki yağ oranı çok düşükse adet gecikmesi ihtimali de fazlalaşır. Bu gibi durumlarda sağlıklı kiloya dönmek adet düzensizliğini ortadan kaldırabilir.
    Vücut kitle indeksinin aniden değişmesi, anoreksiya ya da bulimia gibi yeme bozuklukları adet gecikmesi nedenleri arasındadır.
    Yeme bozuklukları dışında bir maraton ya da fizik gücü isteyen başka bir spor etkinliğine hazırlanma süreci de adet gecikmesine yol açabilir. Doğanın vücudu koruma şeklidir bu. Yoğun fiziksel stres altında vücut yumurtlamayı keser, östrojen üretimini azaltır ve adet görülmemesini sağlar.

0|0
    0|0
    • saglık ocagına gitsem bakarmı acaba

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu soruyu

https://www.google.com.tr/webhp?hl=tr

Buraya yöneltirsen daha çok cevap alırsın.

0|0
    0|0
    • boş sayfayımı yönlendiriyorsun kardeş

• Biraz beyin kullanırsan yorumu okurken ne demek istediğimi anlarsın.

• anladımda sende biraz beyn olsa googleyi bildigimi bilirdin zaten

• doktora git.
    pko olabilir.

0|0
    0|0
  • ±7 gün dalgalanma olması olağan. 21-35 günde bir doğal karşılanır. Bu aralık dışında sürekli daha erken ya da daha geç olursanız doktora gidersiniz.

0|0
    0|0
  • Görüşünü Paylaş...

0|0
    0|0
  • Bu ay olmayacakmışsın hadi iyisin :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• canım korkma bende 2.5 aydır ilkez regli olmadım tdv görüyorum kaldiki gecikmem hiç olmaz ama hormonlarımda sorun cıktı korkma senin 8 gün gecikmiş benim 3 cü aya giricek düşün halimi dr git birçok nedeni oluyo

0|0
    0|0
  • Stresten hava degisiminden yedıklerınden her seyden olabılır ağrın coksa doktora git yumurtalıklarında belki kist vardir

0|0
    0|0
  • Stresten, hormonal değişikliklerden, uyku bozukluğundan, beslenme düzeninden vs. kaynaklanabilir. Vakit kaybetmeden doktora gidiniz.

0|0
    0|0
  • Kac yasndasn

0|0
    0|0
  • Sitres olabilirsin

0|0
    0|0
  • Aynı şekilde bende olamıyorum ya ne ağrı ne bişey yani havadan heralde bende anlamadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...