Bu sorunun cevabını çok merak ediyorum lütfen ciddi yorumlar

mesela bir kız ewlenmeden ilişkiye giremiyor girse bile ewlendiği zamn eşi tarafından bu anlaşılıyor (kızlık zarı olayı) erkeklerde neden böyle birşey yok eşleri onların daha önce ilişkiye girip girmediğini anlayamıyor erkekler neden torpilli ?

0|0
5|25

En İyi Kız Görüşü

• Bir çok arkadaşın da belirttiği gibi tamamen sağlıkla alakalı bir şey bu. Yani ülkemizde bir tabu halini almış olsa da örümcek beyinlerin kafada kurdukları gibi namusu simgelemiyor, BENCE. Günahsa erkeğe de günah, zinaysa erkeğe de zina ama erkekler için bu bir övünç kaynağıyken kadınlar için namussuzluk, haya anlamına geliyor. Torpil morpil yok yani. Erkeğe de bayana da aynı günah yazılıyor, dini boyutta düşünüldüğünde.

2|3
    1|3

Erkekler Ne Diyor 25

• aslında hep toplumumuzda kadın ve erkek yanlış tanıtılmış.

yaratan torpili erkeğe değil esas kadına yapmış. kadını çok özel görmüş çok değerli kılmış. kadına o kadar değer vermiş ki herkes tarafından paylaşılabilir basit bir cinsel obje olarak görmemiş. kızlık zarı bunun bir nişanı.

tüm insanlara allah kendi özelliklerinden verirken kadına extra yaratma özelliğide vermiş. doğum yapabilme.

ahhhh bayan arkadaşlarım. aslında çok değerlisiniz allah da değer vermiş amaaaaaa malesef sizler kendi değerinizi bilmiyorsunuz. erkeklerin cinsel heveslerine kendinizi teslim oluveriyorsunuz. sizi kimse paylaşmamalı.

en başta erkek ve bayanı mukayese etmek gibi bir hatadan kurtarın kendinizi. bu sizi yanlışa sürüklüyor. her cins her canlı ayrı yaratıldı ayrı özellik ve görevle yaratıldı. bunu kabullenin

bu anlatımlarım herşeyi erkeğe mübah kılmaz. tek eşlilik hem kadına hem erkeğe emirdir. boş safsatalara inanmayın. işine geldiği gibi fetva çıkaran hacı hocaları boşverin. erkeğede birden fazla kadın haram. çok özel şartlarda buna izin verilmiş. birinci şart soyun devamı için kadında ksırlık varsa , eşinden izin almak şartı ile ikinci eş alınabilir. günümüzde bu yanlış uygulanıyor. adam keyfine göre bir kadınla daha nikah kıyıyor. eşinden izin almadan. böylesi evlilikler zinadır helal değil.

3|2
    0|2
  • Kızlık zarının esas amacı çocuk ve bebekken mikropların vajinadan içeri girmesini engellemektir. malumunuz hepimiz küçükken altımıza sıçar ve işerdik. biriken pislikler kızlık zarı bulunmasa vajinadan içeri girecek ve çok ciddi hasarlara yol açacaktır. Yani kızlar Allah tarafından bu şekilde korunmuştur. ilerleyen yaşlarda böyle bir sorun olmayacağından kızlık zarı olmasada olur. artık o esas görevini yerine getirmiştir. Bundan sonra toplumuzun ona yüklediği görev geçerlidir. Allah her şeyi tam yapandır. onda bir kusur aramak yanlış olur.

3|0
    0|0
  • Zar denen olgu evrimle gelismis. Kimisi vajinayi anusten cikabilecek seyler icin koruma amaciyla evrimlestigini soyluyor. Iki deligin yakinligina bakinca dogru gibi.

Kimisi biraz idealist yaklasiyor. Diyorki o kadinin kendisini istemedigi erkek tarafindan cocuk sahibi olmasini engellemek icin toplumsal kurumlarla evrimlesmis bir zar. Mesela herhangi bir tecavuzu engellemese bile gerceklesmesini zorlayacaktir.

---

Evilik toplumsal bir yapi ve kizlik zarinin erkegin gozundeki onemi kadini eve daha kolay baglayabilmesindeki etkisidir. Yoksa evlenmeden once her kadin parmagini sokup acsa o yolu, erkeklerin dusunceleri de evrilecektir.

1|0
    1|1
    • bu yüzılda bu kadar kanıt evrim yok derken sen hala nasıl oluyoda evrim diyebiliyorsun

• Evrim tartismasina girmeyecegim. Konu disi diye. Ama cok buyuk bir yanlisin icinde oldugunu soyleyebilirim. Bugun evrimi elestirmek, yuz yil once dunya duz demekle esdeger. Bu konu cok uzar, cunku bilimsel gerceklikler yerine kaliplasmis inanclarinin dogrultusunda konusuyorsun sadece. Bu yuzden evrim hakkinda daha fazla yazmayacagim. Kullandigin ilactan, tukettigin her turlu hayvana kadar evrim acik ve net. Daha aydin bir gelecek diliyorum sana.

• Hikmetinden sual olunmaz :)

1|1
    0|1
  • eveeeeet güzeeelll yavaş yavaş uyanıyosunuz mevzuya. cevap veriyorum ve bir gün mutlaka bunun doğruluğu kanıtlanacaktır: çünkü bununla ilgili kuralların tümünü erkekler yazmıştır ! işte bütün problem burda. iki cins vardır dünya yüzünde kadın ve erkek. bunların insan olanları yani akıllı varlık olanlarının birbirlerine en ufak bir zihinsel üstünlükleri yoktur. kuralları kas gücü daha yüksek olan koymuştur. kas gücüne karşı durabilecek tek bir güç vardır o da ekonomik güç. bu yüzden ekonomik olarak güçlü olan kadınlara hiç bir erkek kendi koyduğu kuralı dayatamaz. ekonomisi güçlü kadın kendi kurallarını kendisi koyar. eğer bunu yapamazsa kas gücü yüksek olan cinsin koyduğu kurallara uymak zorundadır. eğer ilk başta, insanlığın ortaya çıkışında her iki cins de eşit kas gücüne sahip olsalardı bu sefer kurallar değişebilirdi. erkeğin koyduğu kurallarda kadınlar sadece bir eşyadan ibarettir. tüm peygamberler de ne hikmetse erkektir. Neden acaba? :)))

0|0
    0|0
  • Iyide bakirelik kizlik zarinin saglam olmasi demek degil ki oral yapan anal yapan bakire mi saniosun sen kizlik zari saglamsa sadece YALAN soylemeni kolaylastirio onemli olan durust olmak

1|0
    0|0
  • doğacak çocuğun ana ve babasının belli olması için doğanın (yaradanın) koymuş olduğu bir filtre durumu yani...

artık kimsenin bakire kalması içinde meçburiyeti yok...

birincisi toplum artık eskisi kadar bunu önemsemiyor...

ikinciside esnek yapıya sahip kişilerinde kendisini daha kolay ifade edebiliyor olması...

0|0
    0|0
  • imalatı yapan daha iyi bilir. Biz ne dersek boş.

0|0
    0|0
  • Bakire olmadığı halde bekareti bozulmamış olan sayısız kadın var, bunları anlayabiliyor muyuz ? Bu tanımlama Türkiyede henüz insanların görmediği bir ayrıntı ama yurt dışında bir çok toplumda kadınlar bu tanımı kullanıyor. ''Bakire değilim ama bekaretim bozulmadı''

0|0
    1|0
  • allah bile size güvenmiyorki öyle bir şey sizde var etmiş ;) kadınlar şeytanı pabucunu ters bile giydirmezler çalarlar :D

0|1
    5|0
  • Bunu ben de çok merak ediyorum =) Mesela islam dinine göre zina eden erkeğe 100 sopa kıza ise direk ölüm cezası da haksız bence...

2|0
    2|1
    • kesinlikle

• öyle birşey yok. Nur suresinde zina eden erkek ve kadının herbirine 100 değnek vurulması söylenmiştir. ölüm cezası falan yok 2 satır Kuran okuyun böyle şeyler saçmalamayın. dini 5 para etmez hale getirdiniz bilmeyenlerin gözünde...

• Bana öyle öğretildi yanlışsa affola arkadaşım.. Bilgi için teşekkürler..

• Daha önce sorulan pek çok sorudan da anlaşılacağı üzere kadınların pek çoğu tecrübeli erkek tercih ediyor, hiç ilişkisi olmamış erkeğe vardır bir sorunu gözüyle bakıyorlar

0|0
    0|0
    • en saçma cevaptı ozaman kadında tecrübesiz sorunlumu

• Kadında tecrübe arayan erkek sorunludur sadece

• la iyide bir erkek yalan söylemezki gerek yok bence söylerim ben rahatça kaç tane kadın elimden geçmişse seviyosa evlenir canım aa

0|0
    0|0
  • Siz neden torpillisiniz cennet ana ların ayağı altında neden hiç düşündünmü ...

0|0
    0|1
    • sorduğum soruyla alakalı bişey değil bu her kadın ve annede cennetlik değildir çocuğuna sahip çıkan bir anne cennetliktir benim dediğim soruyla bağlantılı olsaydı bütün erkekler cehennemlik olurdu

• Erkek neden torpilli değil şerefli olan erkek zaten bir şey yapmaz yaparsa da eşine söylemesi gerekir diye düşünüyorum.

0|0
    0|2
    • işte her erkek söylemez keşke anlayabilseydik

• Bunu anlaman çok zor bir ihtimal ancak şöyle bir durum var bir insan ilişkiye girdikten sonra belirli tahliller vardır onları yaptırırsan eğer son 6 ay içinde ilişkiye girip girmediği belli oluyor diye biliyorum.

• sen de diktir...kimse anlamasın...

0|0
    0|1
  • bide bir erkek kaçtane kadınla evli olabilir ama kadın iki erkekle evli olamaz yani kadın paylaşılmaz paylaşır

0|0
    4|0
  • 2 bilinmeyenli denklem olur.

0|0
    0|0
  • daha icat edilmedi...:)

0|0
    0|0
  • Erkeklerde de var.. Sen bilmiyor musun yoksa ?

0|0
    0|0
    • hayır ciddi yorumlar dedim

• Ya bunlar zihinsel tabular. Kızla anal oral herşeyi yaptım ama zarı sağlam ;) Eeee ne boka yaradı.. Zar önemli değil benim için ruhunun zarı sağlam olsun yeter

• Zarın olmasa kendini 9torpilli olarak mı görecektin ?

0|0
    0|0
  • niye o kadar dert ediyorsun yaratıcı öyle yaratmış bize sorgulamak düşmez

1|0
    0|0
    • ozamn ewleneceğim adam rahat rahat girsin ilişkıye nede olsa burda kullanılmamışı var var napiyim kullanılmışı

• ozamn ewleneceğim adam rahat rahat girsin ilişkıye nede olsa burda kullanılmamışı var ben napiyim kullanılmışı

• herkesin günahı kendine öteki tarafta o yanacak sen namusunla yaşa elbet kendin gibi birini bulursun rabbim senin karşına hayırlı kısmetleri çıkarır

• yani evlilik öncesi ilişki yaşamak istiyosun ama zardan anlaşılacağı için buna cesaret edemiyosun ve erkeklerde zar olmamasına, onların daha rahat hareket edebilmesine kafayı takmış durumdasın. helal.

1|0
    1|2
    • hayır sadece ewleneceğim erkeği kıskanırım ben yaşamadıysam böyle bişey onunda yaşamamasını isterim anlamak mümkün değil ama buna takıldım ben

• ben de evleneceğim kişinin kesinlikle bakire olmasını istiyorum ama şimdi kızlar zara zarar vermeden de ilişki yaşayabiliyolar yani anal falan işte neyse.. peki ben nerden bilecem onun ilişki yaşamadığını.. bakarsan kendini bakire sanıyor vatandaş zar sağlam ya. hadi çık işin içinden

• bakire olmayan kızların hoşuna gitmedi bu yorum hahaha:))

• bunun nedeni kadınların daha istekli olması eğer kadınlarda zar olmasaydı kimse kadınların önüne geçemezdi herkesle yatarlardı bizde zar yok çünkü biz eliyle idare edebilen tek varlığız istersek hayatımız boyunca elimizden geleni yaparız yine 1 kadın bile olmadan yaşayabiliriz

2|0
    4|0
  • kızlar istese o işi yapıp yapıp diktirebiliyor.ya da analdan vidanjor gibi çalıştırıyor sonra ben bakireyim diyor.. mesele dürüstlük.. şimdi evleneceğim kişi benim zarım esnekmiş kanama olmazmış dese ne diyebilirim ki?

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Bununla ilgili yüzlerce soru vardı sanırım.Bekaret sadece kadına has bir olay değildir.Kadının da erkeğin de kendini zinadan muhafaza etmesi gerekir.Toplumda erkeğin zinadan uzak durmaması gerektiğine dair inancı savunanlara sormak lazım,bu erkekler kadınlarla ilişkiye girmeyecek mi? Erkeklerle mi girecek?(Bu soru akla evlenilecek kız,eğlenilecek kız yardırmasını getirecektir ki bu daaha da iğrenç münazara konusudur.) İki tarafın da uzak durması gerekir.Anlaşılmayacak olması,onların torpili değil,sorumluluğudur,yüküdür.Erkeklerin bu sorumluluğu taşıyabilmeleri dileğiyle.

0|0
    0|2
  • Öyle olsaydı bile insanları kandırabilirdin ama Allah'ı kandıramazsın.

0|0
    0|1
  • Hymen erkekler kadınların daha önce cinsel ilişkiye girip girmediğini anlasın diye değil, biyolojik olarak dışa açık, enfeksiyon kapmaya müsait kadın cinsel organını belli fizyolojik olgunluğa erişine kadar korumaya yönelik bir dokudur.

1|1
    1|0
    • ilk defa duydum ama sonuçda toplulumuz tarafından kızlık zarı olarak biliniyor

• bence de sırf bu yüzden yurt dışına gidicem

0|0
    0|2
    • yurtdışı niye?

• orda kimse bakmıyo böyle şeylere

Yükleniyor...