Doğum sonrası cinsellik ne yapmam gerekiyor?

arkadaşlar Allah hepinize nasip etsin benim 1,5 aylık oğlum var şuan, malum eşimle lohusalık, hamileliğin son dönemlerinde ilişkiye girmedik. eşim bana yanaşmak istiyor ama benim hiç bir isteğim yok, bana küsüyor, laf söylüyor zaten duygusal bir dönem içerisindeyim. bir isteksizim, iki oramın eskisi gibi olmadığını beni beğenmiyeceğini düşünüyorum. deneyimli arkadaşlar, özellikle bu durumu yaşamış bayan arkadaşlar nasıl atlattıklarını, neler yaptıklarını aktarırlarsa sevinirim.

Güncellemeler:
beylerden de ricam bu tarz durumda erkek psikolojisi nasıl olur, nasıl hareket etmem gerektiğini anlatmalarıdır.

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Yahu beğenmeme diye birşey olabilirmi,sizin çocuğunuzu doğurdun sen.Onca acı çektin,o kadar uğraştın,dikkat ettin ve onu sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdin.

Eşiniz bunlardan sonra ay beğenmedim senimi diyecek.Sizde olay isteksizlikten ziyade korkular.

Bu korkularınızı eşinize açsanız ne kadar gereksiz oldugunu anlarsınız emin olun.

Vucudunuzun daha tam eski haline gelmesi için önünüzde uzun zaman var,iyi beslenerek çocugunuzun anne sütünü besleyici değeri yüksek olarak tutmanız lazım.

Bu sırada ufak yürüyüşler,hafif egzersizler yapabilirsiniz.1.5 ay geçmiş sonuçta.

Eşiniz içinde endişelenmeyin,onun ve sizin için yapacagınız tek şey anne sütünden sonra kilonuzu eski haline sokmak kalır.

6|0
    0|0
    • Allah'a şükür, çatlağım falan olmadı, doğum sonrası hemen karnımı falanda sardım, çok az göbeğim var şuan onuda hallederimde şimdilik tek derdim bebeğim ve yuvam

• kegel egzersizi yapsam, bekarlığımda da ara ara yapardım. şimdi de gene başlasam toparlanmama yardımcı olur mu yoksa zararı falan mı olur

• Kesinlikle zararı olmaz.Eğer bir kronik iyileşme sorunu hastalıgınız yoksa(ki yoktur eminim) 1.5 ay yeterli bir süre olacaktır.

ayrıca alt gurup pelvik kaslarını çalıştırdıgından oradaki yapının güclenmesini sağlar.

çok dogum yapan kadınlardaki idrar kaçınma sorunu için uygulanan egzersiz sonuçta.Vajinayada destek olur toparlanmasında.

Çok zorlamayın kendinizi ama,ufaktan başlayın sonra sıklaştırın.

Erkekler Ne Diyor 14

• Bir bardağı damlayan musluğun altına bırak .

Doğa erkeği buna benzer şekilde yaratmış ve ara sıra bardakta yer açmak gerek. evliliklerde aldatma dönemleri ya hamileliğe ya da sonrasına denk gelmekte. Sen doğan icabı ve prolaktin baskısı ile yavruna yöneliyorsun ve bütün ilgi ile dikkatini buna çeviriyorsun. Bu doğal görünse de, eğer bunu yapmana yardımcı olan erkeğin önemi kalmamışsa istediğin kadar sebep bulup itebilirsin. Ancak, insanlar primatlar gbii davranmıyor, sosyal ve iletişimci bir yapıları var.

Yani, işin bitti amaç gerçekleşti yok sana artık dersen, o bardağı bir gün boşaltacak yeni yollar aranması kaçınılmaz olacaktır. Bundan sonra da beni bebekli bebekli aldattı diye sakın ola feryat etmeyesin. Normal olarak 1 ay geçti ise , arkaya kesik atılmadıysa ve yırtık da olmadıysa sistem yerine gelmiştir, belirtisi de adet geçirmendir, ben hazırım bu işlere der oran.

Ama sen , kafa olarak ben hazır değilim dersen, eh adamın da zorla yapacak hali yok. Başının çaresine bakacaktır, aman mast falan idare etsin dersen de bu bencilce olur. Ayrıca bu evliliğin temel amaçlarından birinin sekteye uğratılmasıdır, yavaş yavaş tam olmasa da yoksaymayıp birşeyler yaparak ( illa ordan olması gerekmiyor ) bardağı senin idare etmen , gidişatın sağlığı açısından hem elzem hem gerekli hem de olmalı.

1|0
    0|0
  • Öncelikle Allah acısını göstermesin, ana-babalı büyümek nasip olsun.

Evliliğin en sıkıcı yanlarından birisi maalesef şu an sizin yaptığınız şey. Bununla ilgili daha öncede bir paylaşımda bulunmuştum. Kadın doğum yapana kadar erkeği için bir eş. Doğum yaptığı anda değişiyor ve o artık bir ANNE oluyor. Onun önceliği çocuğu ve kendisi oluyor. Eş ikinci planda. Bunun üstesinden gelemeyen kadınların yaşadığı trajediler (aldatılma-boşanma vs) o kadar çok ki. Evet doğru artık bir annesin. Ama sen aynı zamanda hala bi' EŞ'sin. O yuvanın selameti için anne-baba-çocuk denkliğinden başka birde karı-koca unsuruda mevcut. İş sadece anne-baba-çocuk olgusu olarak ele alındığı zaman denge bozulur. Bunu farkedemeyen kadınların yaptığı yanlışı sizde yapıyorsunuz. Umarım bunun bilincine varabilir ve yuvanızın sıcaklığına yel değdirtmezsiniz...

1|0
    0|0
    • amin, birde eşim sürekli bana pabucum dama atıldı diyor, ama ben onun bebeğini doğurdum, bebeğimi kıskanıyor diye bile düşündüm.

• E haklı kıskanıyor, çünkü "karısını" kaybetmiş. Eğer o adam karısını geri kazamaz ise, günün birinde o kadın "kocasız" kalabilir...

• off korkutmayın beni, lütfen bugün gece alıp karşıma konuşucam, bebeğimin yeri ayrı eşim ayrı

• Zaten 45 gün ilişkiye girmemelisin doğumdan sonra.Bu süre gelmiş artık sanırım.Yavaş yavaş denemelere başlaman gerekli.O bölgeni düşünme fazla eskisi gibi değildir diye.

0|0
    0|0
  • Allah bağışlasın, sağlıklı , mutlu, huzurlu, zengin ve ONURlu bir yaşamı olur inş.

Bir erkek gözüyle yorumum.

Duygusal bir dönemdesin, hayatındaki en anlamlı sey oldu , ancak halen kocanın gözünde onu karısısın. Uzun bir süredir hasreti var. Aylardır senin hayalini kuruyordur belli etmeden . Sağlık açısından bir sorun yoksa birazcık fedakarlık ediver. Hep banın çekecek de olacak diye birşey yok. Uzun ömrünüz boyunca birbirinizi idare etmelisiniz .

1|0
    0|0
    • sağlık bakımından bir prob. yok çok şükür. söylenenleri ciddiye alıcam, bu dönemde bir de aldatılırsam psikolojim iyice mahvolur

• sen ona ikinize ait bişey verdin.Senin tabirinle konuşiym "oran" yapabileceği en güzel şeyi yaptı bence beğenmeme gibi bir durum olmaz.Analı babalı büyütsün allah.

0|0
    0|0
  • 2 ayda tamamen normale döner. Hiç merak etme.Eşinin kollarına bırak kendini sen bile şaşıracaksın hemen sıkılaşıyor...Vesselam.

0|0
    0|0
  • bu 11 12 cocuğu olan annelerede acımadım değil şimdi

1|0
    0|0
  • allah analı babalı büyüttsün yanaşmak istiyorsa birbuçuk ay olmuş lohusalıkmı kalmış hem beğenilmeyecek bir durum yok kendi kendine sorun yapma moralini bozma

0|0
    0|0
  • biraz sen biraz da o anlayışlı olursa sorununuz düzelir. eşin seni seviyordur. ve seni herhalinle beğenir. oranıda dert etme. çocuk doğurmuşsun gayet normal.. sorun etmeyin bunu

0|0
    0|0
  • ben bekarım bilmem ama allah analı babalı sağlıklı büyüsün ana olarak sen harika bir insansın

1|0
    0|0
  • kendini kocanın kollarına bırakmayı dene...

0|0
    0|0
  • bırak o yapsın isini bitirene kadar disini sık

0|0
    0|0
  • Soruyu yanlis yere soruyon kadinlarkulubu yaz google orda cok yardimciolucaklardir

1|0
    0|0
    • zaten orada yazılanları okudum, kadın gözünden az çok birşeyleri tartabilsemde erkeler hususunda yorum eksikliği yaşıyorum, burada cıvıtan lakayit sorular soran insanların yanında çok bilgili kişilerde var, o yüzden burdada yazıyorum.

• Ok bende bekarim bu cocuk benide dusunduruyor eskisi gibi vucudu olmayacak ozaman napcam ayrica cocuk onplana cikicak beni bosverecek bak sende istek bile gitmis :( ne bileyim tv deki mankenler nasil hala tas gibiler olunca oluyo demekki

• Şu an kocanın halini anlayamazsın ama ben sana bir örnek vereyim.Çok sıkıştığını düşün tuvalete gitmek zorundasın ama gidemiyosun ne kadar rahatsan o halde kocanda o kadar rahattır.Hiç endişe etme beni beğenecek mi aç insan ne bulsa yer...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kendini düşündüğün kadar onu da düşünmelisin seni anlıyorum ama sende onu anla sonuçta yeme içme kadar gerekli bir ihtiyaç onu itersen onun başklarına yönelmesi kaçınılmaz bir durum tahminimce 3-4 aydır girmiyorsunuz ona da hak ver bence

1|0
    0|0
Yükleniyor...