Hpv bende siğil yapmamışlarsa erkek arkadaşımda yapmış olabilir mi?

Ilk olarak gittiğim doktor vajinada yara var yakıcaz dedi. Ben güvenmeyip devlet hastanesine gittim. Smear testi ascus çıktı. Kolposkopi yaptılar. Kolposkopi sonucu doktor fitil verip kullan gel Hpv testi yapalım dedi. Sanırım bende gov virüsü var ama tipini anlamak için test istedi. Şu an fitili kullanıyorum. Erkek arkadaşımın önce elinde siğil çıkmış bana söylememiş şimdi de penisinde varmış. Siğil de Hpv virüsünden kaynaklanıyormuş. Bendeki Hpv den mi oldu acaba? Bende siğil yok Şu an hiçbir zaman da olmadı

Güncellemeler:
Gov değil Hpv yazacaktım*

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Yazını dikkatle okudum. Yakma işlemi bir lezyon var ise kullanılır. Vajinanda bahsettıgın yara var iken partnerinle ilişkiye girmiş isen ona bulaştırmıssındır. Ellerdeki ayakalrdakı siğiller ile Genital siğiller farklı virüslerdir. Kafana takılan bir şey olursa Burdan sor elimden geldiğince yardımcı olayım.

0|0
    0|0
    • Bir çok sorum yanıt buldu çok teşekkür ederim. Doktora gidiyorum ama hala bende tam olarak ne olduğunu anlamadım. Ilk gittiğim doktor lezyon var dedi muayenede. Sonrasında devlet hastanesine gittiğimde lezyondan bahsetmediler hiç. Acaba smear ve ardından kolposkopiyi lezyon görüntüledikleri için yapmış olabilirler mi? Yoksa tamamen alakasız bir şekilde smear zaten yapılması gerektiği için yaptılar da ascus çıktığı için mi kolposkopi istediler acaba?

• Biraz daha aydınlandı kafamda teşekkür ederim

• Bu dönem cinsellikten uzak dur. Sadece vajınal ilişki değil anal ve oral ilişkidende uzak dur. En yakın zamanda sağlığına kavuşman dileğiyle

Erkekler Ne Diyor 5

• İç kıısımlarda da olabilir siğiller.

0|0
    0|0
    • Daha birkaç hafta önce kolposkopi yapıldı. Doktor onlardan inceledi içini parça aldı öyle birşey olsa söylerdi tedaviye yönelik bişeyler verirdi

• Hayır bidahaki gittiğimde Hpv testi yapılacak. Kandan mı çıkıyor bilmiyorum onu

• hpv nin bazı türleri kadını etkilemez. erkeği etkiler.

0|0
    0|0
    • A-ah ciddi mi?

• Yalnız biliyosun hpv virüsü rahim ağzı kanserinin bir numaralı nedenidir. Bunun için hep kontrol ettirmelisin. Benim bu konuda insanların bilgi seviyesini ölçmek için bir 'Soru'm vardı. İnsanlar çok bilgisiz ve bir o kadar ilgisiz ne yazık ki :

• Smear testinin her sene tekrarlanmasi gerektigini ve rahim ağzı kanseriyle hpvnin ilişkisini az çok biliyorum. Ama devlet hastaneleri tam bir işkence öğrenci olarak da özele hastaneye ayıracak bütçem yok. çok da ciddi birşey olduğunu düşünmüyorum bende şikayetlerim genelde her kadının müzdarip olduğu şeylerdi

• Bulaşmış olması yuzde yuz

0|0
    0|0
    • Ama bende siğil yok onda neden siğil çıktı

• Ilışkıye gırdıysen yara veya kan bulaşmıssa olur onda varsa sende cıkar frketmex

• Ondan sana bulaşmış.. Bakan doktor erkekmiydi

0|0
    0|0
    • Evet. Hiç kadın jinekoloğa gitmedim de ne alakası var.

Ayrıca benden ona bulaştığına eminim. Ondan önce yurtdışında baya sapıtmıştım o zaman kaptım muhtemelen. Üstelik ben bayadır tedavi görüyorum bu konuda şikayetlerim üzerine onda ilk kez çıktı böyle birşey

• erkek arkadaşindan bulaşmışı olblir hpv nin tip berlirlemek lazım -- erkeklerde sünnet dersisinde penisi kökü olur hpv bazen siğil yapmaz deride yaşar
    el deki siğlil genital siğil tipleri farkli -- prezervatif hpv virüsne koruma sağlamaz

0|0
    0|0
    • Eldesinin penise bulaşmayacağına emin misin?

• ban kız arkadşımdan bulaştı

• hpv deride yaşar

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...