Koskocaman bir hayal kırıklığı her olayımda, nasıl dayanacağım?

Dinlerseniz sevinirim Şu ankötü günler yaşıyorum ve paylaşmak istiyorum

ben daha 18 yaşındayım ve yaşadıklarım kimse anlamasada bana göre ruhsal yönden çok kırıcı oldu. İlk önce didem diye arkadaşımla mankenlik işlerine girdik didem bakire değildi erkekler ondan faydalanıyordu benden de istiyorlardı ama yanımda o var diye kurtarıyordum işi neyseki allahtan bir çok olayı sağsağlim atlattım. sonra bu didem dediğim kız kötü biriydi yaşadığımız şehirde de adı çıkmıştı işte onunla aramız bozuldu bu sene bitti alakamız. daha sonra bu yaz sevgilim beni telefonda inlete inlete terk etti. en cok güvendm kaç senelik arkadaşlarım arkamdan konuşmaya başladılar onlarlada aramız bozuldu. yine arkamdan işler çevirmeye çalıştılar kaç gece ağladım onlar yüzünden. sonra Şu anhoşlandığım bir çocuk vardı aramızın bozuk olduğu arkadaşımda aramızda geçenleri biliyordu ve geçen gün onunla buluşmuş o kadar sinir oldum ki sinir krizi geçirdim artık.

Kaç gündür ağlıyorum ve en son darbede hayatımı yazdığım kitap haline getirdim umutluydum ondan fakat yayın evi basmayacaklarını kendim basmak istersemde 4 bin verip basacaklarını söylediler. Şu anbitik haldeyim yani koskocaman bir hayal kırıklığı her olayımda nasıl dayanıcam nolur akıl verin...

Güncellemeler:
okuyup cevapladığınız fikrinizi söylediğiniz yol gösterdiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim zor zamanlarımda sizi tanımasam bile bana iyi geldiniz... Fikirlerinizi olursa yeniden bekliyorum

1|0
5|10

En İyi Kız Görüşü

• Öncelik ile başınıza gelenlerden ötürü üzüldüm. Daha sonra arkadaş iken toz kondurmadığınız arkadaşınız Didem hakkında her ne kadar kötü olursa olsun,böyle bir tabir kullanmanız güzel değil.Sonuçta dediğiniz gibi o kızın sayesinde başınıza kötü şeyler gelmesinden,sizin tabiriniz ile kurtulmuşsunuz.Aslında o kız size kötülük değil,iyilik yapmış.Siz eğer bu meslekte gerçekten iyi olmak ve tanınmak istiyorsanız,baştan koyacaksınız tavrınızı.Ona göre davranacak insanlar. Siz yanınızda biri var,diye ona güvenerek yola çıkarsanız, daha çok yolda kalırsınız. Arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyeyim, diye bir atasözü vardır.Duymadı iseniz,sorun birine anlatan çıkar nasıl olsa. İnsanlar ailelerini değil, ancak arkadaşlarını kendileri seçebilirler Didem'i hayatınıza sokarak, insanların onun ve sizin hakkınızda olan gerçek düşüncelerini anladınız. Eğer anladıysanız, çünkü sizi gerçekten tanıyan insanlar nasıl bir insan olduğunuzu bilir. Sizin tabiriniz ile ''o kötü kız'' gibi olmadığınızı anlarlardı. Erkek arkadaşınız zaten size konuşmak şansı vermeden ağlatıp, inletip sizi terk ettiyse, sizi yargısız infaz etmiş.Aslında ondanda kurtulduğunuza şükür etmelisiniz. Yaşınız daha çok genç hayatınızda bazı şeyler başınıza gelebilir.Bunu düzeltebilmek sizin elinizde, böyle devam eder.İnsanları dinlerseniz eğer, o kitaptan daha çok yazarsınız. Siz okulunuza gidin,gerçek meslek sahibi olan insanlarla tanışın ve ayrıca unutmayın ki ; 35 yaşından sonra mankenlik mesleğinde ekmek yiyemezsiniz.

Elinize bir meslek alın,bunun yanı sıra mankenlik yapabilirsiniz. Bir öneri daha size,bırakın insanlar konuşsun ,konuşur konuşur susarlar. Siz yanlış adım atmamaya gayret gösterin yeter.

Bir zamanlar arkadaş olduğunuz insanlar hakkında da aranız kötü olunca arkasından konuşmayın.Adınız dedikoducuya çıkar,sizin ile kimse arkadşlık kurmak istemez.Unutmayın ki o kızın size çok yardımı oldu. Arkadaşlığınızdan sadece güzel günleri düşünün, yeter.

Pembe hayallerden uzak durmaya çalışın.

0|0
    0|0
    • ilk önce teşekkür ederim. olayı çok kısa özetledim sadece tabikide bakire değil diye birini yargılamam başta çok destek olmuştum ona çok hata yaptı bana hep yanında durdum değmedi kıscası. Çevredende pek sevmezler onu kötü, kıskanç bir kişilktir neyse o gitti kendi yoluna bundan sonrası beni ilgilendirmez. sadece 2 yıl içinde yaşadığım üzüntülere o da dahil oldu diye anlattım.

• inş ilginiz için çok teşekkür ederim inanın konuşmak bile çok iyi ediyor beni

• Zaten psikologda pek fazla birşey yapamayacak şekercim. Fakat bu konularda genede uzman bir kişilik gerekiyor.

Erkekler Ne Diyor 10

• Hey sakin kötü düşünme unutma her işte bir hayır vardır senin kaderimde böyledir Rabbim hayırlı etsin senin bakire olmam seni baş tacı yapar ileriyi düşünen erkekler için iyi düşün iyi olsun

0|0
    0|1
  • ergenlikte olur boyle şeyler kendini dünyanın merkezinde, yaşadıklarınıda dünyanın en önemli olayı zan edersin. büyüyeceksin. arkadaşlık ettiğin insanları seçeceksin, onlarla çıkarların çatıştığında zaten bakire değildi diye bok atmayacaksın, bir erkek sana hayır dedi diye dünyam yandı yıkıldı triplerine girmeyeceksin. akıllanacaksın ama daha zaman var.

0|1
    0|0
  • Manevi desteğe ihtiyacın var, aşikar. Anladığım kadarıyla çevren seni ya kıskanıyor, ya sevmiyor, ya da her ikisi beraber. Ya çevreni değiştirmen lazım ya da duruşunu. Duruşunu değiştir bence. Göz yaşlarını kendine sakla ama kendini üzüntü içinde kaybetme. Sana zararı dokunan, negatif olan şeylerden uzak durmaya bak. İncinir bir yapın var, arada sırada seni inciten şeyleri/kişileri umursamamayı da öğrenmelisin başlangıç olarak.

0|0
    0|0
    • güçlü durmaya çalışıyorum ama nereye kadar dayanma noktam ne zaman biter bilemem yinede kötü insanlarla konuşmadığıma seviniyorum zarar verseler bile dost kalmamızdan iyidir

• Elmaslar çok kırılgandır, ama hem çok göz alıcıdır hem de çok keskindir. Herkesin etkilerine açık bir elmas, paramparça olmaya mahkumdur. Hem o kadar değerli bir şeyi herkesin eline vermemek için üst düzey güvenlik uygularlar. Kendine bir elmas gibi muamele et, dışarıdaki etkilere karşı kendini koru, ki bir gün paramparça olmayasın. Kendini, güvenliğini, değerini bilen insanlara aç, gelip seni çalmaya çalışanlara değil.

• çok güzel bir yorum:) bugün daha iyiyim

• tamam dinledim ve bana göre doğru olan hayata bakış acında değişiklikler yapman.

0|0
    0|0
  • Moralini bu kadar bozma her zaman bir umut vardır.Bazı sıkıntılarınıda bu kadar büyütmene gerek yok.

0|0
    0|0
    • aslında üzüldüğüm şey bu kadar çabalardan sonra hep hayal kırıklığı yoruldum gerçekten

• Hayatın bazı dönemlerinde olur böyle, allah gönlüne göre versin inşallah.

• İçinde bulunduğun sıkıntıları kolayıkla aşacaksın, basit şeyler bunlar çünkü. Daha çok toy olduğun için sarsıcı geliyor sana. 18 yaşında hayat hikayeni yazman ise çok acayipmiş,ilk sayfalar mama ve çocuk bezi üzerine herhalde :)

0|1
    0|0
    • insan yaşınla değil yaşadıklarınla büyür. bu yazdığım özetinde özeti 2011 ve 2013 yılına kadar çok sorunlar yaşadım. ayrıca 15 yaşındayken sevgilim intihar etti.

• Experimi alıp çıkayım ben :D kafana takma unut bunları :D

0|0
    0|0
  • kitabın adı dikkat çekici olsun bastıttır nede olsa alacak olan kadınlar bulunur

0|0
    0|0
    • yaptıklarımı aileme söyleyemem ki gizli kimlikle bastcaktım fakat öğrenciyim 4 milyar bulmama imkan yok

• 4 bin liraya kitap basıyorlarsa bend ekitabımı bitireyim bak sayende bunu ögrendim hangi yayın evi bu ?

• su ünlü mankenlere akil sir ermez :))

0|0
    0|0
  • demekki neymiş kötü arkadaşla takılmıcakmıssın fazla ortam arkadaşlarn var o yüzden böyle

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• hayatına çıkan her insan ya sana yol gösterir ya da birşeyler öğretir..Geçmişe sünger çekmelisin ki geleceğine yön verebilesin.Şunu unutma;İnsanlar değişir..''belki değişir ''diye verdiğin şansı gün gelir''keşke vermeseydim ''diye noktalarsın.Senin kaliteni çevrendeki kişilerin kalitesi belirler ucuz kişiliklerle ucuz olursun..Önce kendi değerini bilmekle başlayacaksın herşeye

ben kimim?

hayattan ne istiyorum?

neler yapabilirim?

gibi sorular sorarak başlamalısın işe..kitabını herkes okumasa da olur yeter ki sen ders çıkartmasını bil.Hatalarından ders çıkartmak yerine hatalarına sebep verebilcek insanları çevrenden çıkartmakla bu işe başlayabilirsin..böylelikle hem çevren temiz kalır hem de kafan rahat...umarım hayat seni yormaz kal sağlıcakla..

0|0
    0|0
  • Daha 18 yaşındasın . Hatalarından ders al yoluna devam et. Hoşlandığın çocuk senden hoşlanmıyor olabilir. Hem şimdi aşk meşk düşünme, kendine bir amaç bul

0|1
    0|0
    • aşk ı düşünmek istemiyoruz ama biz istemeden sarıveriyor bu duygu bizi... Başka amaçlarlada uğraştım yine olmadı. böyle ardı ardı çabaladıklarım olmayınca kendime olan güvenim gidiyor, işe yaramaz biri olarak görüyorum kendimi. Biliyorum daha gencim, olgunlaşmam gereken zamanlar var ama şuanlık kırgınım sadece, yaralıyor tüm bunlar

• Unutma akıllı ol bak kötu gidişattan kıl payı kurtulmuşsun.. Akıllı davran bundan sonra.. Herşey yerine zmanına göre olur. Baştan düşünmeden yaşarsan sonra aglamayı hak etmıyor kımse..

• çok haklısın... teşekkür ederim önerilerin içinde

• Arkadaş çevreni değiştir kimseyi umursama kendin için yaşa benden değerlisi yok de bak önüne

0|0
    0|0
    • evet kurtuldum o arkadaşlarımdan ama başıma bela olmaya devam ediyorlr şimdi hoşlandığım cocukla neden görüşüyor mesela

• Zamana bırak düzelir her şey ilerde hatırlamıcağın şeyler için kendini bu kadar üzmene değmez

• doğru diyosun teşekkür ederim:)

• yanlış arkadaşlıklar senin yıpranmana neden olmuş,arkadaşlarını seçerken dikkatli ol kimseye kolay kolay güvenme sırrını verme bence seni anlayan senden yaşça büyük birinden destek al eminim herşey yoluna girer bunlar geçici şeyler güçlü olmaya bak

0|0
    0|0
Yükleniyor...