Vajinada şişlik?

Lütfen dalga geçmeyin ve sapıklar yazmasın. Vajinamda bir şişlik ve sertlik var bastırınca ya da otururken acıyo. üst kısımda değil sağ dudak kısmında aynada baktım şiş dokununca da ele bir sertlik geliyo. Birine sormaya da utandığım için burada yazıyorum ne olabilir bilgisi olan varsa yardımcı olsun

0|0
6|27

En İyi Erkek Görüşü

• Bakire misin?

Sorumun yanıtını almadan bir ihtimal olarak, bartholin kanal kisti ya da enfeksiyonu olabilir.

1|0
    0|0
    • Evet araştırdım sanırım o. Evet bakireyim. Küçülmeye başladı ama şişlik acısı da geçti

• Abse ve iltihap varsa, sıcak ile vücuda yayılma riski olabilir. En sağlıklısı tabi ki dr. ye görünüp önereceği şekilde davranmak. Şikayetin azalması iyileşme sürecini gösterdiğinden, şimdiden geçmiş olsun derim.

• Teşekkür ederimm 😊

En İyi Kız Görüşü

• endişe etme apse yapmış
    doktora git de ilaç yazsın

0|0
    0|0
    • Evet öyle dediler daha önce oldu mu sana yani ilaçla geçiyo mu şişi 😞 muayene yüzünden gitmeye korkuyorum zaten

• yok, bana olmadı ama birinden duymuşluğum var

• Anladım teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 26

• Vücudunuzu bu kadar çok dinlemeyin, hastalık hastası olursununuz. Oramda ne var buramda şu mu çıktı gibilerinden birkaç gün akışına bırak seni rahatsız etmeye başlar ve geçmezse o zaman doktora çıkarsın.

3|0
    0|0
    • Teşekkürler ama keşif sonucu bulmadım acıyo şiş ve sertlik var korktum 😐

• Birkaç gün içerisinde geçmezse doktora gözükürsün işte

• Tamam

• Yag bezesi olabilir

1|0
    0|0
  • Dalga geçenlere itibar etme sakın sağlık konusunda ihmal ve yanlış bilgi kötü sonuçlar doğurabilir. Daha ayrıntılı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

1|0
    0|0
    • Aslında en açık haliyle anlattım sağ tarafta bir acı var oturunca ya da işte bacaklarımla sıkıştırdığımda hissediyorum. Baktım sağ dudak kısmında bir şişlik var ve sert orası dokununca

• Kırılma 😄

• kırma sende :D

• bu konuya en fazla erkeklerin yorum yapmasını anlamakta güçlük çekiyorum, insanın bilmediği konuda nasıl fikrş olabilir?

1|0
    0|0
    • Onu ben de anlayamıyorum kızlar yazmıyo napıyım. hele reg ile ilgili yazıyolar ya komedi 😄😄

• işte herkes farklı bişey söyler teşhisi doktor koyarsa tabiki kesin sonuç olur, aldırış etmemeli böyle yazılara çünki herkes kendi yorumunu yazıyor

• Durum benimle aynı olduğu için aldırdım böyle bir cevap vermişler bu arada ben doktordan çok korkarım 😂 her türlü iğne muayene falan çocuk gibi. Çocuklar bile böyle yapmıyo. Neyse umarım dediğin gibi kötü bir şey değildir en fazla ilaçla geçer inşallah 😄

• Dinleme kendini o kadar ya olmıcağı. Olsa bile hasta olcaksn

1|0
    0|0
    • Ya öyle hastalık hastası bir insan değilim ama acıyo bir şişlik ve sertlik var araştırdım zaten

• Faydası olursa sevinçten o kız gibi ben de yazarım kesin 😂

• Doktora git enfeksiyon falan kapmıştır kendiliğinden geçmesini bekleme

1|0
    0|0
    • Of doktora gösteremem orayı anneme bile söylemeye utandım 😄 belki kendiliğinden geçer diye beklicem zaten bugün fark ettim

• Haklısın teşekkürler 😞

• Rica ederim 😊

• alerjik sivilce gibi bir şeydir o kurcalama

1|0
    0|0
    • Kurcalamıyorum da acıyo ve sert sivilce gibi değil daha büyük bir şişlik

• Evet bende ameliyattan tırsıyorum ama sanırım olacağım ya. Mide ve böbrek. korkuyorum tabii ki bir daha eskisi gibi hissedemem diye. Özellikle mideden tırsıyorum. Benim serüvenim bitmedi daha hastaneye gideceğim Haşimato sendromum var. Trioid ve metabolik rahatsılık. Yapacak bir şey yok gideceğiz mecbur. Geçmiş olsun

• Hadi ya sana da geçmiş olsun sen korkma git ol ameliyatı eskisi gibi de hissedersin merak etme hatta inşallah daha iyi😊 Dediğin gibi mecbur gidicez

• doktora gitmenizi tavsiye ediyorum. geçmiş olsun

1|0
    0|0
  • bence sevilce yoksa kötü şey değil tuylerini de her zaman at kısa tut uzun olmasın

1|0
    0|0
  • kısa süre önce ilişkiye girmişseniz bu yğzden olabilir

1|0
    0|0
    • tek bir noktoada toplanmı şişlik mi

• Bu soruyla takip edeceğimi sanmıyorum 😂 Ama sen de kendine iyi bak sana da bir şey olmasın 😄

• içeride bir nefm bezi olabilir

1|0
    0|0
    • O ne oluyo 😖

• Peki teşekkürler 😊

• geçmiş olsun ricalar

• neden bu kadar kafana takıyosun kı belkı farkında olmadan bı yere degdırmıssın ya da sıvılcededır sıvılcede ıltahap tuttugu zaman sıser ve sertlesır

0|0
    0|0
  • Yanlis gelmissin haci doktorlar sitesi bir alt sokakta

0|0
    0|0
  • Süste olabilir turkce anlamiyla kist. bir ginekologa görün derim

0|0
    0|0
  • Tahta kapi gibi dusun su alinca siser s3n anladin

0|1
    0|0
  • Mikrop kapmış olabilir vajina temizleme jeli kullan şimdilik sirkeyle yıkasan iyi gelir

0|0
    0|0
  • sıkıntıdan şişmiştir yakında patlar :D

0|0
    0|0
  • Hastane ortamına hayatında hiç girmedin mi sen

0|0
    0|0
  • jinekoloğa gitmen gerekiyo iltihap oluşmuş olabilir

0|0
    0|0
    • Randevu taa bir hafta sonra zaten gitmek de istemiyorum dünden beri acısı geçti şişlik azalıyo gibi belki geçer o zamana kadar

• Ultrasonluk değil ultrasonla 6 ay kadar önce baktırdım zaten bu direk muayene gerektiriyo. Özelden yazamam

• iç dudak mı? dış dudak mı?

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum ki 😄 ama acısı geçti dünki gibi değil küçülüyo galiba

• küçülüyor derken 180 derecede mi yıkadın? :D neyse ağrı geçti ya ben de rahatladım :)

• Yok la sıcak suya oturma işlemi yapacaktım onu bile yapmadan geçti gibi acısı şişlik de biraz inmiş umarım hepten kaybolur. Allah razı olsun o kadar etkilemişti yani seni rahatsızlığım afaga 😂

• ilk defa duyuyorum sert bir kütle mi var içinde su kabarcığı gibi mi yoksa

0|0
    0|0
    • Sert kütle

• Çok sağol 😊

• sende saol byy

• Kil dönmesi olmasin

0|0
    0|0
  • buradakiler doktor mu? burayı ne sanıyorsunuz merak ediyorum aklınıza gelen herşeyi yazıyorsunuz sanki her meslek erbabı burada. sorun varsa doktora gideceksin evladım. millet senin şeyini ne bilsin

0|0
    0|0
    • Gitmiyorum sanane gayet de yararlı oldu fikir aldım sanki ben doktora gitmeyi bilmiyorum var bir nedeni ki burada soruyorum keyfimden değil izin mi alacaktım senden

• Sivilce olmasın derinin altında çıkabiliyor ya da oynadın mı sürttün mü hiç

1|0
    0|0
    • Hayır sivilce gibi değil nette bir şey okudum şimdi bir ağrı oldu ertesi gün şişti yazıyo. Benim de öyle oldu enfeksiyondan olabilir ilaç kullanımı ve hekimin cerrahi yolla şişliği boşaltması gerek yazmışlar 😖

• Geçmiş olsun biraz bekle geçer belki

• İnşallah

• Kardes boyle seylerin sakasi olmaz. Eğer sislik sicaksa muhtemelen enfeksiyondur. Eger iceri doğru giderse allah korusun cocugun falan olmaz ilerde. Sadece iliski ile bulasmaz agda sonrasi ya da normalde bir kil koku enfeksiyonuda olmus olabilir iceri dogru tuvalettende bulasmis olabilir. Sen yarin doktora git simdi gitme 5 den sonra pratisyenler var. Ama o zamana kadar wc oncesi ve sonrasi elini yika ve vajinal temizligine dikkat et temiz ic camasiri giyin

1|0
    0|0
    • Zaten temizim yani kesinlikle el yıkama wc falan çamaşır da temiz olur. İlişki yaşamadım hiç. İçeri giderse çocuk olmaz mı 😖 Bikaç gündür akıntın da vardı ama çok önemsemedim of ya sıcaksa derken?

• Bence deneme enfeksiyonsa daha tehlikeli olur biliyosun enfeksiyon nem ve sicakda daha cabuk urer ve sen sicak su diyosun. Yapman gereken tek sey temizligine dikkat et ve yarin kesinlikle doktora git

• Ama yaptım geçirdi demişler 😢

• Çok ilişkiye girmektendir

1|0
    0|0
    • Saçmalama bakireyim

• İltihap enfeksiyon falandır o zaman 1-2 güne geçmezse jinekoloğa gitmende fayda var

• Teşekkür ederim umarım geçer

Kızlar Ne Diyor 5

• En basit ihtimalle sivilce çıkıyordur. Bir şey olmaz zaman içinde geçer fazla oynama.. 2 hafta sonra gecmezse bir doktora git kist olabilir

1|0
    0|0
    • Teşekkürler 6 ay önce ultrasonla bakmıştı kist yok dedi olsa çıkar mıydı sence? Sivilce gibi değil daha büyük bir şiş ve sertlik var

• Hayır ultrasonla yumurtalıklara ve rahime bakabilir. Dudagindaki kisti goremez. Ama aciyorsa sivilce çıkacaktır olabilir bazen öyle şeyler

• Umarım öyledir teşekkür ederim

• Bunu en iyi bilecek kişi doktordur.

1|0
    0|0
    • Daha bugün fark ettim 😕 belki geçer kendi kendine diye randevu almadım

• Sivilce flan olabilir ama bir iki gun içinde gitmezse bir doktora görün sivilceyse geçer zaten.

• Teşekkürler ama sivilce gibi değil

• Siildir gecer...

0|0
    0|0
  • Bende de vardı. Doktora falan gitmedim. Kendiliğinden geçti. Kıl dönmesi de olabilir aslında

0|0
    0|0
    • Benim de kendiliğinden geçti çok şükür

• Regl donemi?

1|0
    0|0
    • Hayır canım öyle değil 😞

• Vajinada veya kasıkta oluşan agrida ılık suyun ise yaradığını biliyorum bitek ama boşu boşuna risk alma derim canım. İkimizn de dusundugu gibi biraz bekle, sonra doktora daniş

• Haklısın 😞 o yüzden yapamadım zaten ama doktora gitmeden geçirir umuduyla denerim belki

Yükleniyor...