Okullarda cinsellik dersi verilmeli mi?

En son dün ekşinin Çankaya Sapığını şikayet olayında gördük adam neler yapmış. Cinsel eğitim verilirse erkeklerimiz de belki bu kadar aç ve sapık olmaz. Küçük yaşlardan itibaren hep yasak kabul edilen bastırılan cinsellik olmaz. Herşey açık şeffaf küçük yaşta gösterilsin ki bugünkü gibş bastırılmış sapıklar azalsın

Avrupa gibi olmalıyız.

• Evet.
    63% (55)66% (78)65% (133)Oy Ver
  • Hayır
    37% (32)34% (40)35% (72)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|30

En İyi Erkek Görüşü

• Sapkinligin tek nedeni cinsel eğitim de değil evet mutlaka payı var. Fakat en büyük sıkıntı erkeklerin de cinselliklerini doya doya yasayamamalari tabi bu sapıklığın doğru bir şey olduğunu göstermiyor. Esas sorun şu ki cinsellik bizim için hep bastırılmış duygulardır. Eğitim ile üstesinden bir nebze de olsa gelinebilir.
    Bu sapık adama gelince inşallah anasına bacısına da aynı muameleyi yapan birine denk gelir.
    Maalesef ki ülkemizdeki sapikliklara verilen cezalar hiç caydırıcı değil. Bu sapıklar için yeni ve caydırıcı hatta ve hatta bir daha asla yapmamaları için ve ibretlik olması için yeni yasalar gerekli. Yemişim insan haklarını onlar elalemin insan haklarına tecavüz ediyorsa onların da insan haklarına gerekli yaptırımlar uygulanmalı

2|1
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Evet verilmeli.
    Cinsellik tabu, yasak, korku, kesici, yakıcı, delici olmamalı.
    İnsanlık içgüdüsüdür bu, temelde vardır.
    Korunma yöntemleri, psikolojik etkileri (olumlu, olumsuz), vücutta meydana gelen değişiklikler anlatılmalı..
    Nedir yani bu kadar saklı anlamıyorum?

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Öğretinde tenefüslerde uygulamalı yapsınlar te ALLAHım peynir ekmekle kafayı yemeyin toplumu uyuşturmanın yolu bu cinsellikle insanların beynini bir nebze felçe ugraştıyorlar eğer bir kimse bunu aşarsa eminim kendindeki cevherleri keşvedecektir ve kendini geliştiricektir. Ve böylece bir sondaki nesil topluma ve insanlığa dahada katkılı olucaktır bugün heryerde sırf erkek üzerine oynayanan oyunlar var kadınları heryerde reklamlarda hatta sabah otobüse binmek için gittiğin o bankın resminde heryerde görüyorsun ve bu kadınları tamda istediğin şekilde hazırlıyorlar öncelikle bunların kaldırılması gerekki felçi bir nebze durdurabilsin.

0|0
    0|0
  • Günümüzde ''Abazan'' diye adlandırılanları görüyoruz. bunları görmek yerine, avrupa gibi küçük yaşlarda bilinçli olarak ailemizle beraber çıplaklar kampında olaydı şimdi medineyin zirvesindeydik, sokakta çıplak görsek dönüp bakmaya tenezzül dahi etmezdik gel gelelim, abazan bir kesime bolca sahip olduğumuz için, dışarıda çıplak gezen kadını bile köşeye atmaya çabalayanlar bile çıkacaktır! medeniyet demek çıplaklık demek değil, medeniyet demek insanlara ve kararlarına saygı duymak demektir. hoşgörü demektir. gö, tünden anlama sanatı bizim ülkede çok yaygın haliyle. kimden mantıklı bir hareket görsek hemen anti-düşünceler başlar yargılamaya. öyle bir kesim var işte, mantıklı olanları bile kendi ezik zekalarıyla mantıksızlaştırmaya çalışlanlar var ülkemizde, yazık birşey demiyorum. elimde olsa zaten bu ülkede yaşamam ben, ama yok kahretsin ki yok...

0|0
    0|0
  • bak kardeşim bacım güzelim lütfen yalvarıyorum size lütfen kuru kafadan eleştirmeyiniz araştırınız ben rusyada 6 yıl çalıştım tabiri caizse seksten bıktım o derce rahat bir ülke orda bile sapıklar vardı burdan daha çok gogıl ceviriyi kullan rus sitelerini araştırın ,,, eğitimle ortaokulda fuhuşun yolunu açarsınız , öğrenci demeyecekmi madem kötü bişey yasak bişey niye öğretiyorsunuz ,,, sexe aç memleket demek kıskanmakla alakalı bişeydir bak adama cıtır kapmış ben niye yapmıyorum diye coğaldı onu yapamayan evde sinir krizine giriyor , buna hiçbir şekilde çare bulamazsın,, çare bulunsaydı cinayet işleyen yılda yüzlerce cellat var tecavüzden cok suç oranı onlara çare bulunurdu ,,,,

0|0
    0|0
  • belli sınırlar içinde verilmeli. en azından insanlar bilgilenmiş olur. suç oranları azalır.

1|0
    0|0
  • gençler sevişme konusunu aşmış durumdalar 40 üstüne versinler

1|0
    0|0
  • Neden tek sapık erkeklermiş gibi davranıyorsunuz?

0|1
    0|0
  • avrupa gibi olmalıyız ne ya :) avrupaya gittinmi hayatında evden bkakala zor çıkıyorsun avrupa özenilcek biryer değil

1|0
    1|2
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • cinsellik dersi denendi erkek hocaya kızlar yatalım mı çok tahrik oluyorum bayan hocaya ise yine yatalım mı çok seksisin gibi şeyler dendiği için iptal edilidi yani liselilere verilemedi bu ders.

0|0
    0|0
  • Bunu isteyen ertesi gün uygulamalı dersi ister.

0|0
    0|0
  • Hayır r

0|0
    0|0
  • İsteyen avrupa gibi olsun.
    Ben din örf ve adetime bağlı kalırım

1|0
    0|0
  • olum versınler versınlerde mıllet yıne * * dıye dolanacak ortada. kafayı değiştirmek lazım

0|0
    0|0
  • Okullarda zaten veriliyor :-)) öğrenciler ogretmenden bilgili o konuda

0|0
    0|0
  • Cinsellik dersi değil vücudu tanıma dersi verilmeli.

0|0
    0|0
  • cinselliği bilmeyenlere cinselliği öğretirsen hemen uygulamaya geçer böylece kız ve erkek daha kolay birşekilde birbirini kullanır bu bence aykırı bir durum ve suçu sadece erkeğe atmamak lazım adabı muşarre kurallarına uyan hiçbir kıza bişey olmaz

0|0
    0|0
    • Pattadanak değil herhalde. Gelişim psikologları ile koordineli olur

• türk erkeğine koordine sökmez kıza gel deneyelim bakalım nasıl oluyormuş der kız bozulur erkek tüm okula yayar gelen gecen onun üstünden geçer , psikolog bunlarla baş edemez çünkü erkeğe anne baba sen yaparsın sen edersin diyor daha onlar baştan bozuyor çocuğu oda yapacağını yapıyor bilmem anlatabildimmi

• gerek yok verimesine

0|0
    0|0
  • Avrupa gibi olursa kim kimin cocugu belli olmaz. Amerikadaki çocukların %35 babasini bilmiyormuş bile.

0|0
    0|0
  • Okulda veya herhangi bir yerde cinsel eğitim verilmesi şart. Artık şu tabuları aşma vakti geldi...

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Bu seferde homofobik erkek nesli yetiştirirler kesin.

0|0
    0|0
  • verilmemeli, kız annesinden, erkek babasından öğrenmeli herşeyi. bencee

0|0
    0|0
  • Yaş aralıgı olmalı

0|0
    0|0
  • Hoca olarak da johni sinsi getiririz artık

0|0
    0|0
  • Sadece erkekler değil kızlarda bilinçlenir

0|0
    0|0
  • Veriliyor zaten

0|0
    0|0
  • Bncede verilmeli ve artk kizlarnda bunu dogal karsilasi lazm yani dogal bisy cinsellik

0|0
    0|0
  • aman ha sakın verilmesin Günah olur nasıl olsa Müslüman bir ülkeyiz

0|0
    1|2
  • Ders verilse ne olcakki nasıl bir ders olcak. bundan çok değil 20 30 sene önceki durumlarımızı sor büyüklerine böyle ahlaksızlıklar varmıydı hiç. o zaman cinsel derste yoktu. ilk ve en önemli ders ailede başlar. anne babalar nasılki şimdi çocukları nasıl olsun. helede bu internet çoğalalı daha da arttı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Belirli bir dozu oldugu surece olabilir

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • kesinlikle verilmeli burada daha kendi cinsel organını tanımayan insanlar var yani

0|1
    0|0
  • Verilmeli elbette.

0|0
    0|0
  • Uygulamasını da tuvaletlerde yaparlar artık..
    Olur mu öyle şey

0|0
    0|0
  • Türkiye hâlâ din dersi verilmelimi diye düşünürken cinsellik dersi olayını atlatamaz bu ülke

0|0
    0|0
  • Verilebilir aslında

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • bence verilmeli çünkü ben resit değilken seks öğrendim

0|0
    0|0
  • olabilir verilsin

0|0
    0|0
  • cinsel eğitim sapıklığa bir nebze engeller ama bunu engellemek için toplumdaki cinsel ilişki tabusunu kırmak gerek. bu yüzende gelecek nesilleri cinsellik konusunda bilgilendirmeliyiz. tabi uygun bir yaşta. 6. sınıf ya da 7. sınıf gibi. çocuklara da şeffaf bir şekilde zemin hazırlanmalı

0|0
    0|0
  • ne saçma asıl o zaman daha çok istek artar

0|0
    0|0
Yükleniyor...