Vajinada akıntı?

Arkadaslar benim vajinamda cok akıntı oluyor sebebini anlayamiyorum. Masturbasyon cok sık yapmiyorum yaptigiimdada zaten yapamiyorum bir bosalma olmuyo ama surekli bir akintim var sümük gibi sebebi ne olabilir?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Vajinal Akıntı

Kadınlarda ergenlik döneminin başlaması ile büyük bölümünde hiç bir hastalık söz konusu olmamasına karşın akıntı oluşur. Kadınlarda sıkıntı oluşturan özellikle çalışan bayanlarda sosyal aktivitesini düşüren, patolojik olduğu sanılan bu akıntı aslında fizyolojik akıntıdır.

Vücudunun dışa açılan bölümlerinde, bu bölgeyi kaplayan mukoza dokusunun kurumaması ve işlev görebilmesi için mutlaka salgı ile beslenmesi ( ağızda tükrük , burunda burun salgısı, gözde göz yaşı gibi) gereklidir. Fizyolojik akıntı diye tariflediğimiz vajinal salgının özelliği akıntının uzun zamandan beri var olması, hemen her gün bulunması, kokusuz olması ( ancak gün içinde beklendiğinde terle karışip koku yapabilir), renginin şeffaf-beyaz veya açık sarı renkli olması, beraberinde ağrı, idrar yaparken yanma, kanama ve diğer belirtilerden hiç birinin bulunmamasıdır.

Fizyolojik akıntı, rahim ağzı salgılarıyla birlikte kendini sürekli olarak yenileyen vajina dokusundaki artıkların atılmasından ibarettir. Bu açıdan bakıldığında fizyolojik akıntının aslında önemli bir işlevi olduğu söylenebilir. Bu akıntının miktarı rahim ağzında bulunan salgı hücrelerinin sayısı, rahim içi araç kullanımı, kadındaki östrojen ( kadınlık hormonu) miktarı ile doğru orantılıdır.

Bazen fizyolojik akıntı ped kullanımı gerektirecek kadar fazla olabilir. Kadınlar kendi aralarındaki söyleşilerde akıntı düzeyine göre yorum yapmaktadır ancak yukardaki kriterlerdeki vajinal akıntıya bağlı, yıllık rahim ağzı smear kontrolunu yaptıran kişilerde ciddi rahatsızlık beklenmez.

Fizyolojik akıntı adet döngüsünün her gününde var olabileceği gibi yalnızca belli günlerde ortaya çıkabilir. Yumurtlama döneminde rahim ağzından yumurta akı kıvamında, lastik gibi uzayabilen berrak bir sıvı salgılanır ve bu sıvı kadın tarafından çoğunlukla hissedilerek "akıntı" olarak nitelendirilir.

ÖNEMLİ: Akıntının özellikleri yukarıdakilere uymuyorsa bu sizde bir sorun olduğuna işaret edebilir. Özellikle yeni başlayan, yani alışkın olmadı

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Doğal birsey

0|0
    0|0
  • doktora git

0|0
    0|0
  • akıntının rengi kıvamı ve sıklığı hakkında net bilgiler verebilirsen bende sana net yorum yapabilirim..

0|0
    0|0
    • Rengi beyaz her zaman oluyo ve kivamida koyu yani su gibi degil

• Dalga gecme yaz iste burada yardim etmek istiyosan

• dalga geçmiyorum küçük hanım bilgi sahibi olmasam zaten soruna yorum bile yapmazdım, neyse iyi günler..

• Doktora görün
    Enfeksiyon kapmış olabilirsin

0|0
    0|0
    • Doktora gitmeden bsy yapamazmiyiz :/

• Tahlil falan ister dimi acip bakalim olaylari olmaz :/

• Genelde altan bakarlar ama
      Niye bu kadar cekiniyorsun :/

• Be kadar suredir var

0|0
    0|0
  • en yakında zamanda doktora git büyük ihtimak antibiyotik vercek sana

0|0
    0|0
  • Iltihaplanma olabilir. Doktora gidin bir sikinti varsa

0|0
    0|0
  • Cinsel hayatın yoksa enfeksiyon ya da mantar dir

0|0
    0|0
    • Ne mantari yaa :'( ne enfeksiyonu :'( kotu bsy olur mu ciddiyim bayadir var

• Ya usutmussundur ya da temizliğine dikkat etmiyorsun dur korkma git doktora

• zevk suyu olamaz mı?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• vajinal mantardır diye düşünüyorum. dantelli iç çamasırı tanga ağda sonrası nemli kalması iyi temizlenmemesi ya da partnerine baska bir bayandan bulaşmış olması sebepleri. en kısa zamanda doktora görün. çok önemli. yer ederse iyileşmesi zor. zararı sadece sürekli pis olması

0|0
    0|0
  • Doktora gitmelisin

0|0
    0|0
  • Kari dedugun kirik testi gibidur usagum surekli sizdurur

0|1
    0|0
Yükleniyor...