Küçük kızım kendini tanımaya çalışıyor, ne yapmalıyım?

4.5 yaşındaki kızım bundan yaklaşık 2 ay kadar önce koltuk minderini at niyetine kullanırken bundan haz almaya başladığını farkettim. netten biraz araştırdım sakın tepki göstermeyn yapmasına müsade edin diyor ama olur olmaz herkesin yanında yapıyo koltuk kollarını kullanarak yüz ifadesi bile değişiyo.çok sıkınıtı yaptım bunu kendime başlarda şimdi daha rahatım ama ne yapacağımı bilmiyorum anne gıdıklanabilirmiyim diye benden izin alıyor bende izin veriyorum mecburen ama kızım nasıl tuvaletimizi kimse görmeden yapıyosak bunuda başkalarının yanında yapma diyorum tamam diyo ama çocuk işte unutuyo. böyle bişey yaşayan var mı ne yapabilirim. kreşe gidiyo pedegogumuzla konuşucam sıra bekliyorum

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konuda okumuştum bir zamanlar, kreş ve anaokulu yaşlarında bile bu cinselliğin olduğunu, tabiki erişkin yaştakiler gibi değil ama böyle bir durum söz konusu.. merak etmeyin hatırlamayacaktır ve bir süre sonra bunuda emzirmede olduğu gibi unutacaktır, taa ki olgun bir kız olduğu döneme kadar, tasalanmayın lütfen

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bunu bende yapardim tamda 5 yasindaydim zevk aliyordum hep yaptim hic sorun olmadi su an evliyim ve bakire evlendim emin ol cok kotu birsey deyil vazgecmesini soylesinizde sizden sakli baskalarinda yapar birde bu kadar buyutme bes yadinda bende atniydim yazmak istedim uzlmen gerekmiyor yani

1|1
    0|0
    • Hata sindi arkadaslatimdan bile vazilari o yadta yapmislar umarim yardimci olmusumdur

• nasıl zevk alabiliyorsun ki?

Erkekler Ne Diyor 14

• Allah ekber inanamıyorum

0|3
    1|1
  • Yüz mesafesine inip göz teması kurarak, ona bunun onun mahremiyeti olduğunu ve kimseyle paylaşmaması gerektiğini söylemelisin. Odası dışında yapmamasını söylemelisin. Mahremiyetin ne olduğunu öğretmen gerekir. Kız çocuklarında bu durum normaldir üzülme.

0|0
    0|0
  • normal bişey bu.. telaşlanmaya gerek yok.. üzerine gidersen bişey sanar daha çok yapar.. küçük kızlarda görülen bişey bu.. vücudunu tanıyo.. erkek çocuğunun pipisine olan ilgisi gibi düşünmek lazım.. çocuk psikoloğuna da gitsen sana aynısını söyler emin ol

0|0
    0|0
  • Evet bir Dr görüşmen daha iyi olur

0|0
    0|0
  • Kız kardeşimde aynı yaşlarda böyle şeyler yapıyordu. Bu gayet normal. Künki çocuklar bu yaşlarda cinselliği keşfeder. çok fazla uzun sürmez merak etmeyin

0|0
    0|0
  • Erkeğin çişi gelince tuvalete gitmeye üşenip kendini yere atıp sürtünmesi gibi bişey bu büyüyünce geçer üstelemeyin bence aksi halde daha bir tutulur ilerdeki cinsel hayatınıda çok etkiler. Tabi bir pedagogla görüşün acilen

0|0
    0|0
  • biz ne desek boş birinden yardim alin bence :)

0|0
    0|0
  • benım kuzenımde de vardı bu hastalık

0|0
    0|0
  • Ya o mastürbasyon degilmi ama idrar yollarında iltihap var kasiniyo bundan dolayı

0|0
    0|0
  • Abi bence normal değil, bedensel degilsede ruhsal erken olgunlaşır

0|0
    0|0
  • Ciddi bir durum dr tavsiyesi almak lazım

0|0
    0|0
  • Ha ha gayet normal
    Yapacak bir şey yok

0|0
    0|0
  • valla ben de 8 9 yaşlarında yataga yüz üstü yatıyodum bir hocamız vardı mini etek giyinoyu o aklıma geliyodu yüz üstüde yattığım için içim bir tuhaf oluyodu ama ne olduğunu anlamıyodum tabii uzun süre böyle oldu takii mast bulana kadar onu da 15 yaşında keşfetmiştim :) :) :)

0|0
    0|0
  • Uzmanlardan yardım almalısınız biz ne desek boş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Benim yiğenim de aynı yaşlarda plates topunun üzerine çıkıp aynı davranışları gösteriyordu. Fakat zamanla unuttu. Çok yakın bir arkadaşım rehber öğretmen ve ona sormuştum. Sakın müdahele etmeyin bu ilerde cinsel baskılanmadan dolayı daha çok merak edeceği ve eyleme dönüştüreceği bir hal alır demişti. Ergenlik dönemine girdiği zaman ona cinsellikle hormonlarla ve ergenlik dönemiyle ilgili bilgileri verin ve dediğim gibi üzerinde baskı uygulamaya kalkmayın.

1|0
    0|0
  • isterseniz özel olarak görüşelim

0|0
    0|0
  • Bence bir pedagogtan kesinlikle yardım alın. Ve söylendiği gibi büyük tepki vermeyin bununla alakalı çekmeceler diye bir film izlemiştim. Orda baba kızına baya tepki gösteriyordu ve büyük sorunlar yaşıyorlardı. Ama merak etmeyin bu her çocukta olan bir şey kendini keşfediyor bir süre sonra bunu yapmayı bırakacaktır inşallah

0|0
    0|0
Yükleniyor...