Belli bir yaşın üstünde çocuklara veya gençlere okullarda cinsel eğitim verilmeli mi?

Gerek sağlık açısından gerek ise kendilerine tanıma ve önlem açısından gençlere cinsel eğitim verilmeli mi?

Güncellemeler:
bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum

0|0
11|17

En İyi Kız Görüşü

• Bence verilmeli. En azından lise döneminde baslanmali eğitime
    Sonuçta internet herkesin elinin altında ve yalan yanlış bilgiler ogreniliyor malesef
    E toplumda zaten bu gibi şeyler konuşulmuyor bence eğitimi olmalı ki yanlış bilgilerle dolmasin insanlar

1|1
    0|0
    • bu dersi kim vermeli sence

• Çünkü ayıp yargısı kazınmış insanların aklına ama anlatmazsa gençler internetten daha farklı ve yanlış bilgiler öğreniyor
      Bunu birilerinin anlaması lazım artık
      Bu senye kadar anlaşılmaması kanısındaydı m bende
      Ama bizlere anlatilinca üniversitede düşündüm
      Bu kadar bilgisiz farklı konulara takılan toplum kalmaz bence
      Ben geniş bir insan değilim burdan bu çıkmasın

• Eig için tesekkürler

En İyi Erkek Görüşü

• Verilmeli. bunun yanında mahremiyet eğitimi de verilmeli. Zira elindekinin ne işe yaradığını billen nesiller yetiştirip nasıl kullanacağını öğretmessek malesef çok sıkıntılı bıyutlara ulaşır duruma geliriz.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Tabii ki verilmeli, eminim ki bazı ailelerde yasak konudur, çocuklar da yamuk yamuk bilgileri alıyor. Her konuda eğitim şart. İyi psikolog anlatmalı, çünkü anne babalar bu görevi üstlenmezler, utanır kısaca.
    Bir ailede çocuğun cinsel dürtleri tavan yapmasın diye kısır yaptılar. Bu olayı bana bir eğitimci tarafından anlatıldı.

0|1
    0|0
  • tam da sorunu sorarken bahsettiğin konularla alakalı olarak cinsel eğitim kesinlikle gerekli kulaktan dolma yanlış bilgiler yerine okulda öğrenilmeli

1|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • Verilmeli. Şu "Sevgilimle öpüştük hamile miyim?"lerin bir sonu gelmeli artık.

1|1
    0|0
  • Bence verilmemeli

0|0
    1|1
  • Verilmeli tabiki

0|0
    0|1
    • Sence kim vermeli bu eğitimi

• Verilmeli kesinlikle.

0|0
    0|0
  • hayir

0|0
    1|0
  • evet

0|0
    0|0
  • O çocuklar verir eğitimi sana.. okadar biliyorlar herşeyi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Her şeyi bir kenara bırakıp çocuklara 7 yaşından itibaren kendini korumayı, bu sınırı ihlal eden kişileri çekinmeden yakınlarına söylemeyi öğretmek lazım bkz:

https://www.youtube.com/watch?v=YD-HaiksC0I

Misal bu video güzel bir örnek, erken yaşta verilen eğitim en etkili olanıdır, yarın dememeli çocuklarımızı aklı erdiği andan itibaren eğitmeli ve onlara desteğimizi her konuda göstermeliyiz.

Saygılar

0|2
    0|0
  • Kesinlikle evet. Ve bununla beraber ülkede cinsel devrim yapılması gerekiyor. Namus ve bekaretle beyni yıkanmış bir toplum olmayı bırakıp, medenice reşit olduktan itibaren mülk sahibi, popüler, ünlü, orta sınıf diye ayırt etmeden temel hak ve özgürlüğümüz olan cinselliği yaşamaya başlamamız gerekiyor. Türkiye ' de yaşamak zorunda olan insanlar, bu saçmalıkları ve yokluğu çekmek zorunda değil. Kimse kimseyi sevmek birlikte olmak zorunda da değil. Pislik yuvaları olan genelev lerin yerine kaliteli, uygun fiyatlı, müesseselerde kurulabilir. Buda bir adımdır. Kadınlar istedikleri gibi, zengin, ünlü, havalı erkekleri elde edip cinselliklerini yaşayabiliyorken Doğuştan şanslı olmayan erkekler, bütün gençliklerini evliliğe razı olmuş biçimde, gençlik yaşayamadan geçiriyorlar. Böyle bir dengesizlik, şerefsizlik, halsiyetsizlik olamaz.

1|0
    0|0
  • Sokaktan öğreneceklerine eğitimini almalılar.

0|1
    0|0
  • Evet verilmesi gerekiyor.

0|0
    0|0
    • Eğitimi kim vermeli

• Bu konuda egitim alan psikoloji ve insan gelisimi konusunda egitim alan kisiler vermeli

• verilmemeli

0|0
    1|0
  • verilmeli.. yurtdışında veriliyor

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Verilsin gerkes hamile kaliyo

0|0
    0|0
  • Hee sknra ulkenin nufusu tuvalet ortaminda arttirilsin :)

0|0
    0|1
  • Şimdi Zaman Teknoloji Devri Internet Var bu yönde Eğilimi olan çocuklar internetten gereken dersi Alabilir

0|0
    0|0
  • Yok yok aman.

0|0
    0|0
  • hayır.

0|0
    0|0
  • Evet verilmeli. Lakin eğitimleri p*rno filmlerden alıyoruz.

0|0
    0|0
  • Hayit cinsellik hyatun icinden ogrenilir

0|0
    0|0
  • Verilmiyor muyduki zaten? Yani kızlara ilkokul öğretmenlerinin anlattığını sanırdım hep :))

0|0
    0|0
  • Olum ne mu l adamsın :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...