Aranizda tampon kullanan var mi?

tampon kullanislimidir bir zarari varmidir ve bakire olanlar kullanabiliyor mu?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bakire olarak nasil kullanacaksin

Esim kullaniyor Benin

Zarari yok ama bakire isen kullanamazsin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben kullanıyorum ama bakireler için küçük tampon var ama onu dikkatli kullanmak lazım zara zarar verebilirsin bu arada çok kullanışlı pede alerjisi olanlar için ideal ve malum adet kanı genelde kokar aksine bu kesinlkle tavsiye edilir koku yok üstüme geçti derdi yok :D

0|0
    0|0
    • rahatsiz olmuyormusun

• hissetmiyosun çünkü ileriye doğru itiyosun

• sagliksiz degil mi peki

Erkekler Ne Diyor 13

• Bakireler kullanamaz.

1|0
    0|0
  • Bakirwler kullanamaz çünkü içeri sokman gerekli lakin bir çok yöntemden iyi Modern çağın kadınlara sunduğu kolaylıklardan biri olan vajinal tamponlar, adet günlerini adeta diğer günlerden farksız kılar.

Tampon; vajina içine yerleştirilen ve vajinadan dışarıya doğru sarkan bir ipi olan, adet kanını emecek şekilde özel olarak hazırlanmış
    hijyenik bir üründür.

Üç değişik büyüklükte hazırlanmışlardır. Bu materyalin üretiminde pamuk kullanılmakta, ancak özel işlemlerden geçirilerek parçacıkların vajina içinde ayrılmaması sağlanmaktadır.

Tampon hijyenik bir şekilde üretilmekte, kullanıma kadar üzeri kapalı kalmaktadır. Kullanım öncesinde yine ellerin mutlaka temiz olması
    gerekmektedir. Kullanım kılavuzunda anlatıldığı gibi, tampon üzerindeki ambalaj gösterilen yerden açılmalı, hiçbir yere konmadan hemen uygulanmalıdır.

Vajinal tamponlar, tıpkı hijyenik petler gibi sık kullanımı olan petlerden farklı olarak, kanın vajina dışına atılmadan önce emilmesini sağlayarak pet kullanımı süresince bayanların yaşadığı sosyal ve hijyen sorunlarını ortadan kaldırır. Tampon kullanımı ile adet kanı vücut dışına çıkmadan vajina içinde emilir.

Petler gibi tamponlarda değişik boy ve emme kapasiteleriyle üretilirler. Adet kanamanızın süresi ve miktarı size uygun tamponu seçmeniz konusunda yol gösterecektir.

Öte yandan vajinal tamponlar uzun süreli ve bilinçsiz kullanımda "Toksik Şok Sendromu" olarak adlandırılan yaşamı da tehdit edebilen bir komplikasyona sebep olur. Tamponun kullanımında bilinçli davranmak ve en önemlisi tamponu 4-6 saatten daha fazla vajinada tutmamak bu riskten uzak kalmanızı sağlayacaktır.

Vajinal tamponların kullanımı sadece adet dönemini kapsamalı , vajinal akıntılar veya günlük hijyen sağlamak için tampon tercih etmekten kaçınılmalıdır.

0|0
    0|0
  • Bakireyse olmaz o iş

1|0
    0|0
  • Bakireler için zararlı o. Bakire olmayanlar kullanıyor.

1|0
    0|0
  • Tampon kullanma zararlı ve, çok rahatsız edici pedinmi bittiki? Tanpon zor durunda kalınca ped bitince kullanılır

1|0
    0|0
    • ben kullancam demedim soruyorm sadece niye bu kadar tepki gosterdn ki?

• tesekkrler

• Önemli değil yardımcı olabildiysem ne mutlu :) baska sormak konuşmak istedyn olursa yaz bana

• bakireler kullanmz

1|0
    0|0
  • bakireler kullanamaz

1|0
    0|0
  • kullanamaz bakireler

1|0
    0|0
  • nini midi diye boyları var var kullanmaz isen senin için faydalı olur

0|0
    0|0
  • Tamponun nasıl kullanıldıgını ve ne oldugunu biliyomusun acaba?

0|0
    0|0
  • Bakireysen ilkin tampon olurkullanıyım deme zamanında eski sevgilim tamponu takmış aradı beni galiba kızlığım gitti diye götürdüm jinekoloğa sadece zedelenme olmuş neyseki saçmalama.

1|0
    0|0
    • yok kullanmycam sadece sordum

• Kızlık gider

1|0
    0|0
  • ben...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bakire olanlar kullanamıyor diye biliyorum.

1|2
    0|0
  • Bakireysen zor biraz

1|0
    0|0
Yükleniyor...