Kapat

Küçükken tacize uğramıştım?

Arkadaşlar küçükken okulda tacize uğruyordum şimdide kuşku içindeyim hep, sürekli kız kardeşimde aynı şeyleri yaşıyormu diye kuşkuya düşüyorum onu sorguluyorum, tam yoktur öyle birşey dediğim zaman hep bişey çıkıyor ikinci kez yara çıktı cildinden yine kuşkuya düştüm. Piskolojim alt üst buyüzden bir piskoloğun yardım edebileceğini sanmıyorum gittim çoğu empati kuramıyor. Sizce ne yapmalıyım? Sizce gereksizmi düşüncelerimde yanılıyormuyumdur?

0|0
2|10

En İyi Kız Görüşü

• Kardeşinle konuş. "Seni rahatsız eden biri olursa gelip çekinmeden bana söylemeni istiyorum. Ablayım/abiyim ben, seni korumak benim görevim. Annemden babamdan çekindiğim şeyler olursa gelip bana söyle ben onlara seni ispiyonlamayacağıma söz veriyorum. Ben sana annelik babalık taslayamam sonuçta sadece yardım edebilirim." gibi güven verici bir konuşma yap ve kenara çekil. Kardeşin seni bir otorite değil de sırdaş olarak görmeye başladığı zaman zaten bir şey varsa gelip kendisi anlatacaktır. Ferah tut içini de.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 10

• Harbi söylüyorum. Çocukken bana okul kantincisi kulak mememi okşuyarak oramı buramı ellemiş. Hocam farketmiş. Çok pis dayak yemiş ve okuldan atmışlar. Bugün bulsam o adamı kazığa otuttururum.

1|0
    0|0
  • Sen nasil bir tacize ugradin ki etkisinde kaldin soru 1 bence bu olmali 2. Kardesine ne olmasindan korkuyosun sana olanlarin aynisimi yoksa birinden mi korkuyosun supheleniyorsun

1|0
    0|0
    • Etrafındaki erkeklerden şüphe ediyorum sürekli kimleydin nerdeydin ne konuştunuz diyorum direkt sana dokundumubdriyorum tabikide, fazlasıyla şüpheci davrandığımı bende farkındayım ama sormadığım zamanlardada, acabalar geziyor kafamda sürekli ya biri birşey yaptıysa ve ben buna geç kaldıysam gibi şeyler.. Okulda uğramıştım tacize burada anlatmak istemiyorum

• Anladim ya bak suphelerini az da olsa yaavas da olsa. kafandan silmeye basla. biraz hergun sormamaya calis cunku onada olmasindaki dusuncen sana oldugu icin 👍sigara bagimliligin var mesala. nasil birakirsin azalta azalta yavas yavas o yuzden kafandan 1. Gun silceksin taciz olayini 2. Gunde diyceksin ki ne yaptin bugun ama aklina o soru gelmiycek bile

• Eic verirmisin acaba bu arada👍

• Senin dusunce şeklin cok yanlış

1|0
    0|0
  • Canım bilemedim ne diyeyim insaniyetlik namına yardımcı olbilirim konusarak senle yani elimdem şu an için başka birşey gelmez be gülüm

0|0
    0|0
  • valla kadınların geneli uğramıştır bunu yapanda tacizi yani Allah ıslah etsin

0|0
    0|0
  • Kuskulanmakta haklısn da birkaç şerefsiz yüzünden bunlar

0|0
    0|0
  • Kim taciz etti

0|0
    0|0
  • Ben sana yardımcı olacağım diğer taraftan detaylı olarak

0|0
    0|0
  • Aynı şeyler benimde başımdan geçti bir erkek olmama rağmen, kuşku etmeniz gayet normal, aileler ayıp diye cinsel eğitim vermediklerinden, yasaklı bölgelerini çocuklara öğretmediğinden çok büyük sıkıntılar çıkabiliyor, kız kardeşinizin umarım bir sorunu yoktur ama söylediğiniz şekilde yaraların çıkması düşündürücü, yapabileceğiniz en iyi şey kardeşinize destek olduğunuzu göstermeniz, güvenini tamamen kazanmanız, çocuk aklı bana kızarlar diye söyleyemeyebilir, güvenini tamamen kazandığınız vakit eğer bir sıkıntısı varsa sizinle paylaşacaktır, geçmişte yaşadıklarınızı kız kardeşinize anlatırsanız empati kurmasına yardımcı olabilirsiniz, bu da size açılmasını kolaylaştırır, umarım yardımcı olabilmişimdir. Şimdiden geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • Konuş onunla güzelce

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• Kardeşinin psikolojisini alt üst etmeden sürekli takipte ol sorular sor ama dikkatli sor bıktırma kaç yaşında birde neresinde yara çıktı?

0|0
    0|0
    • Önce genital bölgesinde çıktı şimdide yanağında

• Yok ya öyle anlatmıyorum, anlattım ona kendi çapımda başka erkeklerin dokunmamasını bana neden diye soruyordu, 8 yaşında şu an

• Küçük tabi ara sıra hatırlat unutabiliyorlar, ne olmuştu hatırlamıyorum galiba annem geç kalmıştı kardeşimi okuldan alacaktı, komşumuz kızını alırken kardeşimide almış getirmiş eve çok şaşırdım ve endişelendim sonuçta küçüçük kız alsa tenha bir yere götürse düşünmek bile istemiyorum yani demek istediğim uyarılar ara sıra hatırlatılmalı genelde söylerdik başkası çağırırsa gitme akraba olsa bile gitme biz geç kalırsak öğretmeninin yanında bekle diye ama çocuk işte

Yükleniyor...