Yerleşme kanaması mı?

Arkadaşlar ben bu çarşamba sevgilim ile birlikte oldum korunarak ve şu an bir kan geldi adet mi değil mi bilmiyorum eğer adetse 25. Günde oldum birde yerleşme kanaması 2 günde olur mu? Korunarak olmaz diceksiniz ama sevgilim çok fazla zevk suyu salgılıyor ve prezervatif yırtılmış gibiydi hiç bir şekilde içime boşalmadı yani bu sorular artık insanları sıkıyor biliyorum ama lütfen yerleşme kanamasıyla ilgili bilgi verebilir misiniz ve bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce yerleşme kanaması mı yoksa adet mi?

0|0
54

En İyi Erkek Görüşü

• O yüzden her birleşmem de kullandığım prezervatifi şişirip kontrol ediyorum.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Olmaz yerleşme kanaması nadir olur döllenmeden yaklaşık on gün sonra gerçekleşir

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 3

• Adet gününe yakındı değil mi ilişki günü?

0|0
    0|0
  • Adettir

1|0
    0|0
  • Halk arasında üstüne görme olarak da bilinen implantasyon kanaması gebeliğin en erken belirtilerinden biridir. Döllenmiş yumurtanın rahim duvarına yerleşmesi sırasında meydana gelir ve döllenmenin ardından yaklaşık 6-12 gün sonra görülür. Kanama genellikle lekelenme şeklindedir ve birkaç gün sürer. Gerçekleşme zamanı adet döneminden bir hafta öncesinde olabileceği gibi tam olarak adet döneminizin başlangıç tarihlerine de denk gelebilir. Bu sebepten birçok kadın implantasyon kanamasını adet dönemiyle karıştırabilmektedir.
    Yerleşme kanamasını adet kanamasından ayıran en önemli faktör kanamanın yoğunluğudur. Adet kanaması yerleşme kanamasına göre daha uzun sürer ve akış miktarı da daha fazladır. Yerleşme kanaması ise daha çok lekelenme şeklindedir ve genellikle açık pembe / kahverengidir. Kimi zaman da kendini pembe renkli akıntı şeklinde gösterebilir. Eğer adet kanamanızın herhangi bir şekilde normalden farklı olduğunu hissediyorsanız, yoğunluğunda, süresinde bir değişiklik olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza başvurmanız ve gebelik testi yaptırmanız gerekmektedir.
    ben bir kadın doktoruyum acil bir şekilde kan testi yaptırman gerekir.
    hatta bazı zamanlar kan testinde bile net sonuç çıkmaya bilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Adet olma ihtimalin daha yüksek
    Yerleşme kanaması az ve kısa sürüyor diye biliyorum.
    Buna göre anlarsın 1-2 güne kadar

1|0
    0|0
  • Adet gibi görünüyor

0|0
    0|0
  • bende sevgilimle bişeyler yaşadım ama biz korunmadık gelirken kendini çekti sadece bir hafta sonra heralde tam hatırlamıyorum ama bendende kan geldi çok araştırdım yerleşme kanaması falan şeyini bile bu kanamadan sonra öğrendim korktum kimseye söyleyemem anneme söylesem ağzıma eder bebek düşürme yollarını araştırdım bazı bitki çayları düşürüyormuş bol bol bitki çayı içtim zıpladım karnıma vurdum sürekli parça parça kan geldi benden düştü heralde diye düşündüm emin olmak için artık en sonunda sevgilime test aldırttım negatif çıktı o an üstümden koca bir yük kalktı resmen ama testler bazen yanılabiliyormuş psikolojik olarak yine rahat değildim gittim bide kan testi yaptırdım temiz çıktı sevgilim şimdi aşkım bebek yapalım mı diye dalga geçiyor ağzına ettimin malı resmen bir ay kendimi yedim ben

0|0
    0|0
    • Ya ben hamile kaldığımı pek düşünemiyorum çünkü insanlar o kadar uğraşıyor bebek yapmak için hani böyle bir şanssızlık bizi bulur mu diye düşünüyorum da bende test yapcam kan testi yaparken insanlar tuhaf tuhaf bakmıyor mu hastanede?

• Zorlamissaniz olabilir. Yerleşme kanaması 14-15 günde oluyor diye biliyorum ya da regl olmussundur 25 gün erken ama hormonal, sinirsel ya da mevsimsel etkileniyor erken olmuş olabilirsin bence.

1|0
    0|0
Yükleniyor...