Sevdiğim insan müslüman olursan seninle evlenirim diyor, ne diyorsunuz?

Erkek arkadaşım aslında sözde müslüman. Kendisi Şaafilerden ama önceden başkalarınla gayet cinsel ilişki yaşamış, oruç hariç namaz kılmayan bir adam. Ben evlilik dışı cinsellik yaşamadım. Ben Müslüman değilim yani eskiden müslümandım ve dini inancımı değiştirdim. Hristiyanlığa inanıyorum.Nedenini açıklamak çok uzun sürer, fakat tekrar müslüman olmak istemiyorum, içimdende gelmiyor. Herkesin dini kendinedir. Bana sen müslümanlığın şartlarını kabul edeceksin senle öyle evlenirim diyor. Beni ille zorla tekrar müslüman yapmaya çalışıyor sanki kendisi çok müslümanmış gibi. Ona iza ediyorum sebeblerimi senin beynini kim yıkadı diyor, ki kendisi benim kadar Kuranı okumuş bir insan bile değil. İnanın sırf bu yüzden ayrılacak gibiyiz. Inanmadığım birşeye nasıl inanır gibi yapabilirim ki? Allaha inancım sonsuz, dinimi uyguluyorum fakat ben müslüman olmak istemiyorum. Onun dinine karışmıyorum tam tersine daha çok okusun istiyorum. Ben bu durumdan nasıl kurtulurum. Hadi onu kırmamak için müslüman nikahı kıyılsın eğer çok istiyorsa çocuklarda öyle büyüsün ama ben istemiyorum. Ben her dini araştıran okuyan bir insanım evde her kitabım vardır. Beni seviyorsan yaparsın diyor, peki o beni sevse olduğum gibi kabul edemez mi?

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç bir şey ve kişi için kendini satma.

Bak satma tabirini kasıtlı kullanıyorum ki kendisini satanlara ne denir herkes bilir.

Bu satmak mı? mutluluk için sevgi için diye bir çok kılıfta bulursun zaten niyetin varsa en kötü yalandan müslüman oldum derim dersin ama inan ki birinin vücudunu satmasından daha kötü bir şey varsa kişiliğini, inandığı değerleri satmasıdır ki bu mutluluk için bile olsa...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• seninle evlenebilir neden mi sizde hak dine mensupsunuz ; ben müslümanım şunu unutmamak gerekir müslümanlık insanların hataları yani günahlarıyla kirlenmez kabul edilir iman edilir günah yapıldıysa ahiret inancına göre bu dünyadada ahret dede karşılıgı vardır eğer birbieinizi seviyorsanız evlenebilirsiniz müslümanlık açısından bir problem yok size de acizane tavsiyem kendinizi hakiki iç sesiniz dinleyin kendinizi ortamınızdan biraz uzaklaştırın ve Allah a dua edin beni senin razı oldugun yaşantı ve insanlarla beraber yaşat diye belki faydası olur ve hakikaten inanırsanız kapılar açılır bana da dua adın allaha emanet

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim ama ayrıldık artık başka sebeblerden dolayı bundan sonra erkeklerden uzak durcağım

• Tüm dinler insan uydurmasıdır..Hıristiyanlıkta müslümanlıkta..Aslında hepsi kendi dönemlerinin felsefesidir..Sen akla daha yatkın bir felsefeyi seçmişsin..sevdiğin ise tamamen akıl dışı bir felsefeden yana..fazla zorlama..Öylesinne yoz düşünceli bir insanla birlikte olamamakla inan çok şey kaybetmezsin..

2|0
    0|0
  • İlk olarak Sen her kitabı okdum vs demişsinde oturup okuyup araştırma yapan bi insan müslümanlıkdan çıkıp nasıl hristiyan olur garip...

Gelelim senin meselene çok farklı şeyleri karşılaşdırıyosun tamam zina en büyük günahlardan ama onu Gayrimüslim yapmaz...

0|0
    1|0
    • nasıl yani?

• bunu beni görmeden nasıl tespit ettin bilmiyorum ama ben Müslüman olmak istemiyorum bunda kararlıyım huzursuzluk değildir bu

• ''gayri müslümüm evet tabi ben cehennemde yancam sizlere göre sende haklısın ben daha günahkarım'' bu yazıyı yazman kalben rahat olmadığını anlatıyo... Bir insan yapdığı bir şeyin yanlış olduğunu bilsede onun yanlış olmadığını savunur...

• sırf evlenmek için dinini değiştiren kız benim gözümde bir hiçtir

2|0
    0|0
  • anlamadim nasil onceden musluman din simdi hiristiyan oldun, tr de kalmiyorsun yasamiyorsun sanirim, peki din gecisi nasil oldu, musluman degilsen imam nikyahi nasil olucak pek iyi, ve de cocuklari nasil buguteceksiniz, biri misliman digeri hristiyan, bayram geldi misafirler geldi ozaman ne olucak, ask herseyden once dir, sevgilin bunu nezaman ogrendi peki?

0|0
    0|0
    • başından beri biliyordu bu ara niye herkes müslüman doğdu diye müslüman kalmak zorunda mı? bayramda gelen gelsin benim başka dinlere saygısızlığım yoktur.

• herkez kendi yaptiklarindan sorumludur, ama erkek arkadasin namaz kilmiyorsa, su demek degildir ki kilmiyacak gun gelir namaz kilmaya abslar, simdi ne digecegimi bilmiyorum, birkac turk kizi daha taniyorum hristiyan olan, ve buna bir anlam veremiyorum, neyse dedigim gibi herkezin gunahi boynuna, ben ara sira nazmaz kiliyorum esimdimin de kimasini siterim elbet, ama kimseyi de elestirmiyorum, kimin basina ne gelecegi belli degil ama ilerde cocuklarla sorun yasiyacaksiniz bu belli

• çocuk haklı

0|1
    1|0
    • zina yaşayan bir insan olarak? tabi doğrudur

• aha sevgilim sensin diyeceğim ama tanımıyorum seni aynı lafı oda söyler bana zarar veriyor kardeşim sana vermesin. inanmadığım şeye yalancılıkla mı inanayım

• ben bilemem karar senin :) sevgilinim belkide fotoya bak:)

• tamam belki müslüman olmak istemez bi hıritiyan normaldirama sen diyorsun ki önceden müslümandım şimdi hırıstiyanm diyorsun müslümanlık tan başka bir dine çıkan işi çok kötü

0|1
    0|0
    • beni yargılasan ne fark eder işim kötü veya iyi seni ilgilendirecek durum değil

• sen kendince haklısın birşey demiyorum

• kendince diyorsan öyledir gelelim sorununa o dediğin arkadaş da illaki ısrar ediyorsa eğer seviyorsa öyle kabul etsin etmiyorsa istediğini bulsun takım değiştirme değil bu iş

• bu kızlardan bazen nefret ediyorum konuyu acan kişiden nefret ettiğim gibi

0|0
    2|1
    • teşekkür ben seni çok seviyordum zaten

• adı müslümanlık olacaksa hiç olmasın hristiyan olurum adam gibi adam olurum bu yeglenir yani

1|1
    0|0
  • İkinizle de evlenilmez.

1|1
    0|0
    • niye benim ne suçum var ki ben gider hristiyanla evlenmek zorunda mıyım?

• Allaha inancım sonsuz diyorsun.Birde hristiyanım diyorsun.Yoksa ben mi yanlıs okudum.Her inanca saygim sonsuz ama bu ne yaman celiski...

0|0
    0|0
    • Allah arapcadir Tanri diyeyim oldu mu?

• yanlış anlamada senin o hristiyan halinle bazı degerlerine sahip cıkman çok güzel

o nun müslüman olarak zina yapması çok ayıp burda bir dengesizlik var sen onu cagır gel hristiyan ol belki zinayı bırakırsın diye :P

0|0
    1|0
  • Çevreden çekinmiş, seninle alakası yok ama rol yapmamanı tavsiye ederim

0|1
    0|0
    • hayır ya zorluyor ille Allaha inan sanki ben inanmıyormuşum gibi çevresi bir kişi hariç bilmiyor ki

• sadece oruç tutup böyle diyorsa, yerinde olsam evlenmezdim. dindar biri olsa anlaşılır durumu

• Bu din olayına neden takılır bu insanlar hiç anlamam.

0|0
    0|0
  • kendi dinin bi erkekten daha değerli olamaz seviyosa seni her halinle kabul eder

0|0
    0|0
  • müslüman oldum de evlen kafana göre takıl sonra

0|0
    0|1
    • onu kabul edersem yakında kapan der bunu giyme der bunu yapma der

• evet haklısın simdi bunlar yavas yavs kendi namaz bile kılmaz ama kkapan der onun zihniyetide hiç değişeceğini sanmıyorum

Kızlar Ne Diyor 6

• sevdiğin insan seni inancın yüzünden istemiyorsa güle güle diyeceksin

1|0
    0|0
  • senı sevse oldugun gibi kabul eder ve boş yere bunu degiştirmeye calısmaz gerıkafalıın tekiymiş üstelik bende musluman degilim ve şu ankı erkek arkadasımla aramızda asla ama asla sozu bıle acılmadı bunun tartısma seklında ..

1|0
    0|0
  • Öncelikle kimse kimsenin dinini eleştiremez.Evet zina büyük günah ama bunun hesabını sen değil Allah sorar ve ancak o erkek arkadaşınızın müslümanlığını eleştirebilir.Siz nasıl dininiz konusunda yargılanmak istemiyorsanız başkasının dinini nasıl yaşadığınıda eleştirmeminiz gerekiyor.Erkek arkadaşınızında yaptığı hoş birşey değil size islamı anlatıp,sevdirerek müslüman olmanıza teşvik etmek yerine geçmezsen evlenmem diyor.Nedenini sordunuz mu peki?Belki mantıklı bir açıklaması vardır.

0|0
    0|0
  • Belkide ayni seylerden bahsedip yapmanizi istiyor.

Bilemiyorum garip bir durum.

0|1
    0|0
  • valla ne desek bilemedim ki. Din zor bi konu kendin iyice düşün taşın ver kararını.E inanmıyosanda müslümanlıga geç ama içten inancın degişmesin.

0|0
    0|0
    • bu yapmacıklık ve yalancılık sırf o beni kabul edemediği için başkalarını helle Allahı kandıramam

• Ben böyle birşeyi kabul etmezdim.

Ya senin inancına saygı duyması lazım, bunu kabullenmesi lazım.

Yada ayrılacaksınız. Zorla sırf evlenmek için, o istedi diye inandığın doğrulardan vazgeçmemelisin.

Eğer o seni gerçekten çok seviyor ve istiyorsa sana saygı duymak zorunda.

1|0
    0|0
Yükleniyor...