Devlet hastanesi acillerde hepatit testi yapılır mı?

Yarın heryer tatil acaba acil e gitsem test yaparlar mı hepatit b biri ile temasım olduğunu söylesem

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• 1 gün hepatit testinde anlamlı sonuç çıkması için yeterli değil zaten. Önceki gün hepatit kapmış bile olsan test muhtemelen negatif çıkacaktır. (Testte sonuç alınması için önce vücudunun virüse karşı belli bir miktar antikor üretmesi lazım. Vücut antikor üretmezse virüsü taşısan bile sonuç hep negatif çıkar)

Enfeksiyon hastalıkları veya patoloji uzmanı bir hekime danışıp hastalığın pencere döneminin süresini öğren, kısa süre içinde test yaptıracaksan pencere dönemi bitiminden sonra biraz bekleyip bir test daha yaptır. (Ben hep b için 4 hafta gibi bir şey hatırlıyorum ama yanılıyor olabilirim.)

Bu arada test pozitif çıksa bile o kişiden bulaşmış olduğunu göstermez, önceden de taşıyor olabilirsin.

Bir de hepatit B bulaşmasının yolları çok sınırlıdır. Nasıl maruz kaldığını doktora anlatıp risk altında olup olmadığını da öğrenmeni öneririm.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Acilde yapılmaz. Doktordan randevu alman, onun da test için yazı yazıp seni laboratuvara göndermesi lazım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Herkes sıkmış, tabi ki de acilde bakılabilir
    Ama önemli bir nokta var acilde sadece aktif enfeksiyon var mı yok mu ona bakarlar , bağışıklığına bakmazlar (en azından bizim acil öyle )

0|0
    0|0
  • Acilde yapmazlar. Enfeksiyon hastalıklarına gitmen gerekli. Hepatit B aşın var mı?

0|0
    0|0
  • hayir yapilmaz mesai saatini bekle ya da ozele git

0|0
    0|0
  • Hepatit testi için kan testi gerekiyor acilde bu yapılmaz. pazartesini bekleyeceksin.

0|0
    0|0
  • Sana demin yazdim bunu

0|0
    0|0
  • Acilde yapilmaz

0|0
    0|0
  • Onun icin temastan belli bir sure gecmesi gerekiyor hemen pozitiflesmez ama eger temas varsa asilamaya ve duruma gore immunglobulin vermek gerekir. Bu testler acilde de yapilir git bir danis doktoruna, yoksa pazartesi enfeksiyon hastaliklarina git.

0|0
    0|0
  • Ulasirsan sana yardimci olurum

0|0
    0|0
  • Yaparlar da
    Aciliyeti yok bulaşmışsa bulaşmıştır hem anında anlaşılmıyor diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Acilde test yapılmaz. Test için öncelikli şart randevudur.

0|0
    0|0
  • Kızılaya kan bağışı yap kanında varsa hemen mesaj gelir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...