Kızlık zarı neden var?

kızlık zarı neden var ? bazıları Allahın onu kadınları bebekken bazı hastalıklardan korusun içeriye mikrop gitmesin diye yarattıgını söylüyor dogrumu? yoksa ilişkiye girip girmediğini anlamak içinmi bilginiz var mı

0|0
3|19

En İyi Kız Görüşü

• Kız çocukları henüz daha küçük bir bebek veya çocukken dış dünyanın mikroplarından sadece 5-6 cm uzak olan karın içindeki steril ortam kızlık zarı tarafından korunmaktadır. Kızlık zarı olmasaydı küçük yaşta kakasını ve çişini altlarına yapmaları veya bilmeden vajinalarına parmaklarıyla dokunmaları bu çocuklar için büyük tehlike teşkil edecekti. Karın zarına ulaşabilecek mikroplar ciddi sorunlara yol açacağından birçok kız çocuğu ergenliğe bile ulaşamadan ölecekti. Bu bakımdan kızlık zarı kadının genital bölgesini dış etkenlere karşı koruyan bir engeldir ve bu amaçla yaratılmıştır. Fakat bizim toplumumuzda dahil olmak üzere bir çok toplumda kızlık zarı bekaretin, el değmemişliğin simgesi olmuştur. Hatta kızlık zarı namus anlamına gelmekte ve kızlık zarını yitirmiş kadınlara kötü gözle bakılmaktadır.

2|3
    1|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Yok asıl doğrusu Allah kadınlara güvenmediği için.Güvense neden filitre taksın.

0|2
    7|2
  • Tıbbi açıklması mikroplardan korumak için belli bir yaşa kadar.

1|0
    0|0
    • o zmn belli bir yaştan sonra kız onu kendisi bozabilir buna hakkı var mikrop kapma tehlikesi olmadığında nasıl olsa işe yaramıyor.

• rahim zarar görmesin diye evrim sürecinde oluşmuş bir barikat. doğada birçok memeli türünden canlıda var zaten. araştırabilirsin.

egoist erkek bunu uhrevi bir işaret olarak yorumluyor. dilimizde tüy bitti hala kafayı zara takanlar var :)

3|1
    0|1
  • Rahim kullanılır hale gelmeden, dış etkenlerden korunsun diye var.

0|0
    0|0
  • bildiğim kadarıyla bebeklerde kızlık zarı olmuyor 7-8 yaşlarında oluşuyor belki biraz daha erken. ama doktorlar zarın mikroplardan koruduğunu söylüyorlar. diğer olay kültürle alakalı. kuranda zar falan geçmiyor evlenmeden yapmayın der sadece.

1|1
    0|0
    • aynen kız evlenmeden yapmaz mesela kendisi bozar bozar kendi bedeni

• tamamen dediğin doru, hastalık ve mikroplardan korunmayı sağlayan bir zardır, ilişkiye girip girmeme konusunu sen ve dr dan başka kimse bakmayınca anlayamaz. diktirildiğinde yine anlaşılmaz

0|0
    0|0
  • bebeklerde kızlık zarı olmassa hastalık kaıp ölüceklerini biliyorum yane yaşamanızı ona borçlusunuz bu tıbbi yorumu digerini zate biliosun :)

0|0
    0|0
  • sağlık için

0|0
    0|0
  • bnce önemli bir sebebi var mutlaka

0|0
    0|0
  • Nıye var bılmıyorum ama var olan her şeyın bır amacı vardır ıllakı

0|0
    0|0
  • küçük yaşlarda hijyen amaçlı diye biliyorum

0|0
    0|0
  • kız önüne gelen her erkeğe vermesin zina etmesin diye...zina eden belli olsun diye...

0|0
    2|0
    • erkekler belli olmasın diye bla bla bla o zmn haşa Allah erkeği kayırarak mı yarattı?bunu diyosun farkında mısın?

• dünyada çoğu memeli dişilerde bu vardır.. insan da ergenlik süresi boyunca vajina bölgesi gelişimi gösterir ve gelişim durduğunda artık zar dediğimiz kılcal damar ağı işlevini kaybeder. tıpkı bunumuzdaki havayı filtreleyen burun kıllarımız ağzımızdaki bağdeciklerimiz gibi dişilerd de ekstardan vajina bölgesi gelişim süreci boyunca olgunluk dönemine göre daha açık olduğu için o zar mevcuttur.

0|0
    0|0
  • ben bilmem ben sadece bozarım

0|0
    3|3
  • Kızlık zarı mikroplardan korunmak amaçlı var olan bir zardır kendi küçük ama korunma büyük :-)

0|0
    0|0
  • Bilimsel olarak sağlığı korumak için olduğu kesin. Ancak yine sağlık için, gerekliyse bir mudahale ile alınabilir. Bunun dışında bir mantığı anlamı yok. İlahi dinlserde kişilerin evlenip boşandıktan sonra tekrar evlenmesi normaldir ve yasaklanmamıştır. Dolayısıyla dini bir anlamı bulunmuyor. Bekaret olarak yada namus olarak tanımlayan kültürlerde var ancak günümüz dünyasında, anal yoldan yapılan ve benzeri çok sayıda cinsel teknik yaygınlaştığı için bu anlamını yitirdi. Bekaretin yeni tanımı, hiç erkek arkadaşı olmamış, taciz yada tecavüze uğramamış, kendisini ilk eşine adamış genç kadın olarak değişti. Bu şartlarda, tıbbi bir mudahale ile kızlık zarını aldıran kadınlar bakir olarak kabul edilebilir. Bu arada benim yaptığım bu tanım resmi anlamda bir kültüre yada belirli bir topluma sözcülük etmiyor, kişisel görüşümdür.

2|0
    0|0
  • o bir etden mühür her ikisi içinde var

0|0
    0|0
  • Allah hiçbişeyi nedensiz yaratmaz.Sevmediğimiz kıllar bile çok işe yarıyor.Kızlık zarı olmasa bebekken mikrop kaparsınız

0|0
    0|0
    • allahın yaratma nedeni bumu yani yoksa ötekimi

• Karışık bir durum Anlamadım gitti..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İlişkiye girene kadar mikroplardan korumak için

0|0
    0|0
  • ben kendim bozmak istiyorum belki ne olcek o zmn.hıh

1|0