Yabancı dillerde bulunan komik Türkçe kelimeler

aslinda baslik devrik olmus asil merak ettigim yabanci bir dilde duydugunuz ve turkce de de anlam olarak cok farkli olmasina ragmen ayni olan kelime/lerle karsilastinizmi?

mesela benim gorduklerim

armut = fakirlik ( almanca )

don = beyefendi ( ispanyolca )

kur = erkek cinsel organi ( bulgarca ) (sanirim bu yuzden otomatik cinsellik kategorisine atiyordu sorumu)

vs buna benzer ornekler goren varmi?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Pezeveng Azericede iş adamı demekmiş :)

0|1
    0|0
    • sumuk de kemikmi yoksa yagmi oyle birsey demekmis azericede vardi bizim azeri kiracimiz markete gittiginde et alirken sumuksuz ver diyordu

• Ahaha onu yeni ögrendim bak:D

Kızlar Ne Diyor 5

• Rusçada durak:deli demek rusçada baran:koyun demek rısçada kravat:yatak demek rusçada kulak:yumruk demek rusçada bardak:dağanıklık demek

0|1
    0|0
  • fransizca mert p.k demek turkcesii biliyoruz mertin ne enteresan -:D

0|1
    0|0
    • bana çok mertsin diyolardı caba demeye başladım senin yüzünden yaw :)))

Günaydın :)

• benimkiler işyerinde farklı dil konuşan insanların bir araya gelmesiyle oluşan kültürlenme abla :)

yani bir arap geldi bizim arap temsildi adama ahuy falan dedi, rus temsilcide bunu görünce ohaaa adama ne küfrediyorsun dedi :)

• peso:meksika para birimi ülkemizde ne anlama geldiği belli zaten açıklamaya gerek yok:)

0|1
    0|0
    • sadece mexica degil bircok latin ulkede ve ispanyol somurgelerinde bu para birimi kullaniliyor bende cok gulmustum :P

• almanca zaten basli basina bir komedi bizede, mesela ornekle almancadaki artikellerden

am ve nach var (nah) diye soyleniyor goteborg gotze gothe gibi gotlu bir suru kelimeleri var almanca kursuna giderken gittigim yeri soylemeye utaniyordum -nere gidiyon lan? -gothe D:

• ingilizce "skip it!" derken utanıyorum :(

0|1
    0|0
  • sok - bulgarca - meyve suyu demek

kravat - bulgarca - yatak demek

reis - bulgarca - otobüs demek

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• huy : erkekinki (rusça)

huy: kanka arkadaş (arapça)

:P

0|1
    0|0
  • Brezilyada kaka var futbolcu ismi bizde anlamı malum.

0|1
    0|0
  • türüt=o* felemenkçe

0|1
    0|0
Yükleniyor...