Sünnet Derisini Geri Kazanabilr miyim?

Öncelikle müslüman değilim bunu belirteyim yorumlarınızı ona göre yapın, biliyorsunuz bilimsel olarak sünnet cinsel zevki ciddi derecede azaltıyor. Ayrıca ortadoğuların ilkel geleneğiyle onlarca yıl yaşamak istemiyorum. Sünnet derisini ameliyatla vesaire geri getirme imkanımız varmı?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Kardeş öncelikle uzun olacak yorumum için baştan söylim..

Üzüldüm şu an .
    Neden dersen ben erkek sünnetine de kadın sünnetine de (bu da var çünkü ) karşıyım. Genital sakatlamaya öyle sinirleniyorum ki sormayın.
    İnsanların gelenek adı altında nasılda sağlığımıza zarar verdiklerini anlatamıyorum bir türlü..

Güzel arkadaş.. Müslüman olmayabilirsin..
    Ama ben farklı bişi söyleyeceğim..
    Müslüman olsan bile sünnet olma taraftarı değilim ben.. Müslüman olup sünnet ettirmeyen bilinçli aileler var.. Akrabalarım mesela oğulları derin ve can ı sünnet ettirmediler.. Müslümanlar ama bilinçliler.
    İsveçteler şu an ama , çocuklarının bedenlerini katletmediler..

Bunun temizlik vasfı altında , cinselliği örselemek olduğunu kimse bilmiyor. Çünkü penisteki en hassas yer kesilip atılıyor..
    Ve sünnetsiz bir erkeğin yakın çevremden sekste daha çok keyif aldığını duymuştum.
    Hatta bir bilimsel yazıda sünnetsiz bir erkek sünnetli bir erkekten 10 kat fazla zevk alıyormuş.. Hatta sünnetli erkeklerdeki sapıklık bu yüzden fazlaymış.. Ortadoğu ülkelerinin saçmalığıdır sünnet.
    Cehalet bitmedikçe katletmek bitmiyor resmen.

Ben ilerde oğlumu sünnet ettirmeyeceğim.
    Karşıyım çünkü.

Bunu temizlik için vb diyenlere de cevabım.. Saçı temiz olsun diye saç derisini..
    Gözleri temiz kalsın diyede göz kapaklarımızı sökmüyoruz öyle değilmi?
    Vücutta her organın bir görevi var..
    Sadece sünnet derisini geri çekerek temizlik yapmak gerekir.. Ve bunun içinde üşengeçlik yapacaklarına temizliği esas çocuklarına öğretseler çok daha iyi olur..

Son olarak , geri getirme durumunu bilemiyorum.. Bu konuda uzman estetik cerrahlarla konuşabilirsin.. Ameliyatı varsa bile Türkiyede olmamanı tavsiye ederim arkadaşım.. Bana mümkün gelmiyor ama kim bilir tıp dünyası ilerlemiştir ve çözümü vardır.. Gönülden dilerim.

0|1
    0|2
    • Entel bayan, almancan varmi?

• Rica ederim , sağlık çok önemli..
      Umarım herşey yolunda gider :)

• Ben de sünnetsizim ama sünnet derisi bıraz dar ama elim ile sünnet derisi geri çekilebilir. Bir fikrin var mı

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 6

• ucundan fazla aldılar herhalde senin kinin ondan dolayı şikayetin artmış

1|2
    0|0
    • doğal haline aykırı birşey ondan dolayı istiyorum

• çoğunluk memnunsa ben memnun olmak zorundamıyım arkadaşım

• arkadaşım git sünnetçiye kestiği pipilerden birini diktirtsin sana ozaman

• dostum boşver tertemizsin.. sünnet gereklidir.. ama benim kınadığım nokta iradeye dayalı olabilrdi.. mesela kişi gerekli bulur ve olurdu ya da gereksiz bulur ve olmazdı..

0|1
    0|0
    • işte şimdiki aklım olsa istemezdim çok pişmanım. Oğlum olursa kesinlikle karışmayacağım kimseyede karıştırtmayacağım.

• ve benim aletimin başı hep soğuk sürekli başı üşüyor sünnetten kaynaklandığını sanıyorum

• sünnetsiz olsaydın da yazın aşırı sıcaktan şikayet edecektin boş ver böylesi aslında daha iyi bence.. hem sonra sünnetsizken seks aksini iddia etsen de daha kötü.. yalama bir derinin asaleti yok..

• kafasına biraz tavuk derisi sar

0|1
    1|1
  • sünnet cınsellıgı etkilemez.. yanlış kesılmıssın sen muhtemel bı sıkıntın varsa..

0|0
    0|0
    • sıkıntım yok arkadaşım, sadece daha fazla haz ve doğal halini daha çok seviyorum herşeyin

• Bence sen bunu aratirmalisin iyice sunnetli erkek daha fazla haz alir

• Evet deriyi tekrar restore etmek (kazanmak) mümkün (ingilizcen varsa foreskin restoration yazıp wikipediadan bakabilirsin) amerika da ve almanya da yapıliyor, ama türkiye de var mi bir bilgim yok maalesef. Penimaster adında bir site var ordaki satılan bir aletle belli bir zaman sonra derinin geri kazanabileceğini yazıyor siteye baktım güvenli gibi duruyor ama iyice bir araştırmak lazim ben de ona göre yaptıracağım

0|1
    0|0
    • sende aynı fikirdeysen iletişimde kalırsak çok sevinirim. Mesajını bekliyorum

• Ermeni olmalisin.. giden gitmis artik..

Sünnet ilkelllik olsa, günümüzün müslüman olmayan hiristiyan doktorlari, erkeklere saglik acisindan sünneti tavsiye etmezdi.. Zevk konusuna gelince, iktidarsizlik basli basina sünnet olmayanlarda görülüyor.. cünkü o kalin tabaka deride ince hassas sinirler cok az, sünnet olunca o kaba deri engeli kalkiyor... Mantik olarakta, sünnetli erkekler zevk almasa bukadar azgin olurmu?

1|2
    1|0
    • allah yaratmış diyorsunuz ama yarattığı şeyi kesiyorsunuz çok saçmasınız

• Ayrıca sünnet derisi kanserlesme riski olan bölge sünnetsiz insnlarn kansere yakalanma riski daha fazla bunu da biliyo muydun @soran not: hemşirelik öğrencisiyim ( bu bilgiyi anatomi hocam verdi)

• @benaslındayoğumm aynen, sadece kanser degil sayilamayacak kadar cok bulasici hastliktan koruyor.. Ilkel insanlar bundan yüzyillar önce bunu farketmis, bizim bu enteller cikmislar, yok sünnetli erkekler zevk almazmis, birde alsalar ne olurdu tahmin etmek bile istemiyorum.. Almanyaya yasiyorum, burada almanlarin cogu iktidarsiz, akrim beni rahat birkasin diye dua ediyor,, iki erkekten birisi escinsel..
      Soruyu soran arkadasin amaci zaten bilimsel bir yaklasim degil, amac baska.

Yükleniyor...