Eşcinsellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eşcinsellik gerçekten günümüz şartlarında zor bir durum fakat bu bir hastalık değil.

İnsanları yargılamamalıyız.

Bir çok insan içinde yaşıyor ve dışarıya belli etmekten korkuyor.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Çok karmaşık bir konu hastalık olarak olanlara sözüm yok Allah öyle yaratmış kimin ne olacağı belli olmaz herkesin çocuk çocuğu torunları var oluyor olacak o yüzden Allah kimseye vermesin. Ama birde sapık olanlar var travestiler gibi onlar ne olacak bu tarz insanlarda cinsel sapkınlık var resmen onlara kızıyorum tepkiliyim. Kendisini kadın hisseden erkek gider operasyonunu yaptırır kadın kimliğine kavuşur diğerinin açıklaması yokki.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Babanın bir erkek sevgilisi için anneni terkettiğini yada tam tersini annen için düşün ne hissedersin ? Eğer ebeveynlerimiz kendi cinslerinden hoşlansalardı bizler dünyaya gelmezdik. Onları yargılamak bana düşmez herkesin kendi hayatı ama homoseksüelliğe karşıyım. Ama dersen ki örneğini geçtiğimiz haftalarda gördük çok güzel bir bayan amaliyatla erkek oldu. Bak onu normal karşılıyorum çünkü zaten o hep öyleydi erkek gibi hissediyordu bu olması gerekendi yada erkek bedeni içinde tamamen kadınsal bir varlık vardır oda normal ama sağlıklı bir birey olup kendi cinsiyle olan ilişkileri pek mantıklı karşılamıyorum bu benim düşüncem tabi ki..

0|0
    0|0
    • Ne yani anne/babamız birbirlerini hemcinsiyle değil karşı cinsiyle aldatırsa daha az mı üzülücez? Aldatmanın cinsiyeti yoktur. Argümanınız oldukça komik. Kendi cinslerinden hoşlansalardı dünyaya gelmezlerdi demişin, zaten eşcinsellik insanlarda yüzde 3-6 oranında görülüyor. Bu oran ne artıyor, ne azalıyor. İnsan neslini tehdit etme gibi bir durum söz konusu değil. Eşcinsel başta dünya sağlık örgütü olmak üzere hiç bir saygın bilimsel kuruluş tarafından hastalık/sapkınlık/tercih olarak

• peki ozaman der konuyu kapatıyorum :)

• Yanlış anlaşılmak istemem ama gerçekten bir erkeğin başka bir erkeği aşk olarak çok sevdiği bir durumu düşünün.Bunun ne kadar kötü bir şey olabileceğini düşünebiliyor musunuz. Kalbe söz geçmez ki, ne yaparsa yapsın seviyor insan. Eşcinsellik sapıklık olarak olmadığı sürece bence karışılmamalı.

• eşcinselliğin bir sapkınlık olduğunu dolayısıyla psikolojik bir problem olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|1
    • Eşcinsellik başta dünya sağlık örgütü olmak üzere hiçbir saygın bilimsel kuruluş tarafından hastalık/rahatsızlık/sapkınlık olarak kabul edilmemektedir. Psikolojik bir hastalık olduğu tezi 40 yıl önce çürütülmüştür.

link

• Wikipedia'ya bak altta kaynaklar var. Pedofili bir hastalıktır, ama eşcinsellik bir hastalık değildir. Sen kabul etsen etmesende bu böyle malesef.

• evet kaynaklardan bahsediyorum zaten.

• Eşcinsellik hakkında hiç bir şey düşünmüyorum, herkes benim gibi olaydı, millet de rahat ederdi

0|0
    0|0
  • İnsan doğasına aykırı buluyorum.

0|0
    0|1
    • Eşcinsellik başta dünya sağlık örgütü olmak üzere hiçbir saygın bilimsel kuruluş tarafından hastalık/rahatsızlık/sapkınlık olarak kabul edilmemektedir.

• öyle saçmalık mı olur tamam kötulemem yargılamam ama iyi birşey değil

0|0
    0|1
    • Eşcinsellik başta dünya sağlık örgütü olmak üzere hiçbir saygın bilimsel kuruluş tarafından hastalık/rahatsızlık/sapkınlık olarak kabul edilmemektedir

link

• Ya anlamıyormusun, sadece cebelitarık değil her türlü deniz birbirine karışır anladın mı?. Her türlü. Ayetin hangi tür denizi kastettiğini anlamamıza gerek tok. Zaten her türlü deniz birbirine karıştığı için ayetin yanlış bilgi verdiği ortada. Anladın?

• öncelikle bilim değiskendir net doğru değildir, aristo atoma bişeyder dalton bişey der bohr bişeyder hepsi bir öncekini değistirir bilim hiçbirzaman doğrulugu kesin ddegildir.üstelik rahat olduğu için oturarak su ıçmeyi yazsalardı onu arabistanda 50 derecede oruç tutmazlardı herhalde bende 40-45 derecede oruc tutmazdım çünkü çok rahat :(. O zaman aşk,sevgi diye biside yok bilim açıklık getiremiyo bilime saygım var güvenirimde fakat herşey bilimle açıklanmaz ve bilim herzaman doğru değildir.

• Bende eşcinselim.Kıvırtan erkeklerden değilim ama erkeklere ilgi duyuyorum.Bu tür şeyler yargılanmasaydı şu an bir sevgilimle el ele dolaşıyo olacaktım..Ama bunlar ülkemizde hoş karşılanmayan şeyler.

1|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence onları bu şekilde kendi içlerinde yaşamaya mahkum ettiğimiz için kendimizden utanmalıyız.Kim eşcinsel birini görse sanki üzerine atlayacak bir sapıkmış gibi kaçıyor, dışlıyor.Onların da bizler gibi insan olduklarını ve duyguları olduğunu unutuyoruz.

1|1
    0|0
  • bunu şuan burda konu olarak açıp tartışmak bile gereksiz tercih işte uzatmayın.

0|0
    0|0
  • doğru olmadığı ortada olan bir durum, bence abartılı derecede dışlanmamaları da gerek, çok anlayışla karşılamamak da, ortası

0|0
    0|1
    • Eşcinsellik başta dünya sağlık örgütü olmak üzere hiçbir saygın bilimsel kuruluş tarafından hastalık/rahatsızlık/sapkınlık olarak kabul edilmemektedir.

link

• haklısın hastandığımda o hastalığı iyileştirp milyon tane yan etkiyle başka yerden sağlığımı bozan da bilim, biz ne desek boş sen fikrinden vazgeçmeyeceksin zaten, sana bişey diyim bu kadar insan bunu yanlış buluyorsa bunda var birşey deyip kendi fikrinin (ya da yöneliminin) yanlış olabileceği üzerinde düşünmeni öneririm, şu alemde tek akıllı sen değilsin, hepimizin fikrini çürütmeye çalışıyorsun, bir de empati kurup birkaç saat olsun bizim gibi düşünmeye çalışıp kendini çürütmeyi dene

• Çoğunluk zamandan zamana toplumdan topluma değişir. Bir isveçteki insanlara eşcinsellik normalmidir dersen en az yüzde 90'ı normaldir der. Ama bu soruyu koyu bir katolik ülkesi olan Peru'ya sorarsan çoğu doğaya aykırı der. Bu sitedekelerin çoğunluğunun eşcinselliğe normal değildir demesi eşcinselliğin normal olmadağını ispatlamaz.

• Tedavi olmalarini öneriyorum.

0|0
    0|1
    • Eşcinsellik başta dünya sağlık örgütü olmak üzere hiçbir saygın bilimsel kuruluş tarafından hastalık/rahatsızlık/sapkınlık olarak kabul edilmemektedir. Eşcinselliği heteroseksüelliğe dönüştürmeye başaran bir terapi yoktur.

link

• Eşcinsellik hastalık değildir.Hasta olmayan biri neden tedavi olsun. Bence siz tam olarak kavramların anlamını bilmiyorsunuz.

• Kisacasi dogaya aykiri buluyorum. Allah Adem ve Havva yaratmis, Adem ve Ahmet degil..

Bunu biraz düsünün. Cok bügük zina, bence pis birsey. Bunu okuyunca bazilari bana kizabilir, yada kirilabilir, ama dünya nekadar modernlessede, ben nekadar modernlessemde, bu düsüncem hic degismeyecek. Evlenmeden önce cinsel iliskiye, ve escinsellige karsiyim.

1|0
    0|2
Yükleniyor...