Bekaret önemli mi?

sizin için bir kadında ve ya erkekde bekaret önemli mi?

0|0
15|66

En İyi Erkek Görüşü

• guzel ır soru hatta bınlerce yıllık bır soru bu
    erkekte önemlı olmadıgını düşünen cok kişi var ama kadınlarda bazı toplumlarda halen önemli Evlilikte bakirelik esastır. Bakire... Pavlus'un düşüncelerinden hareketle bakirelik kutsal kabul edilir. Özellikle şu an bulunduğumuz topraklarda, 30-35 yaşında bile evlenmemiş kadınların olduğu (her ne kadar kız kurusu diye dalga geçilselerde) ve bu kadınlar için daha normal ve mümkün gibi gözükse de..;

Hele ki erkeklerin, daha 15-18 yaşları arasında "milli" olmaya çalıştığı bu toplumda, (ortalama 30-35 yaşlarında evleneceklerini düşünürsek) 15-20 yıl boyunca, evlenene kadar bakir olarak kalması ne derece mümkündür?

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kızlık zarı, kadınların bekaretini kontrol için değildir.
    Bebekken kakalarından, mikroplardan, pisliklerden korunmaları için oluşan bir mekanizmadır.
    Tuvalet eğitiminden sonraysa işlevini yitiren Ve olmasının hiçbir faydası, anlamı ve gerekliliği olmayan küçücük bir zardır ve hayvanlarda da bulunur.
    Bu zarın varlığı erkekler tarafından keşfedildikten sonra Kadınların namusu olarak üzerlerine etiketlenmiştir.
    Onun için gerekirse öldürülmüşlerdir, o varsa saygı duyulmuş Yoksa katledilmiş, bir parça zar için “iyi mal”, “0 kilometre” olarak görülmüşler, cinsel ilişkiden sonra çarşafta kan lekesini gören erkeklerin
    İlk ben “becerdim” anlamında “gurur”lanmasına ve övünmesine sebep olmuştur.
    Bekaret beyindedir, bacak arasında değil.
    Namus beyindedir, bacak arasında değil
    O*splk beyindedir ve erkeğin de canısı olur.
    O*sblğn kitabı yazılacak olsa bunu erkekler yazar kadınlar okurdu.

3|5
    0|5
    • Doğru beyinde. Peki evlilik öncesi cinsel ilişki doğru mu?

• @hikmet0858 Bende demek istiyorum ki namus sadece bir zarda değil.

• Bak şimdi ben bir önceki yorumda ne yazmışım sen onu tam okumadan namus zardan ibaret değil yazmışsın. Benim bir önceki yorumumu 3 sefer daha oku onun cevabını ver bana.

Erkekler Ne Diyor 65

• Kendim bakirim. Karşımdaki kişilere geçmişte yaşadığı olumsuz durumlardan dolayı esneklik tanımayı düşünüyorum. Ama kandıran her türlü kandırır da artık insanlara güven kalmadı. Geçmişte sevgilisiyle yaşamak ve şu fuckbudy çılgınlığı gençliği bitiriyor. İnsansak eğer cinselliğin sınırı evliliktir. Her önüne gelenle çiftleşmek insanlık mı yani. Hayvanlar bile üremek için çiftleşiyorsa bunlar en aşağılık yaratık diyorum. Sözlerim ağır oldu ama sonuna kadar arkasındayım.

0|0
    0|0
  • Ünsüz sertleşmesi daha önemli bence :D Bekaret konusu alışılagelmiş bir tabu olmaktan öteye gitmez, kimseyi kimseden soğutmaz soğutmamalı ama; "erkekte" yazamamak her görüşte, her okuyuşta dert edilebilir bence...
    Kafayı gereksiz şeylere takmaya gerek yok...

0|0
    0|1
  • Değil.

1|1
    0|1
  • Bir kadına ait bir bir şeyin kendi kafama göre yorum yapmam gerektğini düşünmüyorum kadınlar karar vermeli kendi zarlarına

0|0
    0|0
  • Birileri çıkacak şimdi klişe olan cümle namus zardan ibaret değildir diyecek. Bekaret temiz anlamına gelir. Sadece zar değil tüm vücudu kapsar. Kısasa kısa mantığıyla temiz kıza temiz erkek, hadi ona el değmiş diyelim el değmiş kıza el değmiş erkek uygundur.

0|1
    0|0
  • Ya önemli olsa bile namus olayını buna bağlamak saçma. Bu iş kişilik ve ruhda biter. Benim şimdi yeni bir kız arkadaşım olsa kızın benden önce mesela bir ilişkisi olmuş olsa ve 4-5 sene sürse. Bir şeyler yaşamış olsa ben onu tanımadan önce. Yani ben ona ne diyebilirim ki? Sorgulamak nasıl benim haddime olur? Aynı şekilde onun içinde geçerli bu durum. Ondan önce yaşadığım şeyler eğer çok ahlaki dışı ve karaktersiz şeyler değilse onu ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • başka önceliklerim var

0|0
    0|0
  • Namuslu olmak bir zardan ibaret degildir.. kisi vicdaninda temiz olmali..

0|0
    0|0
  • Benim icin önemli, sahsen mecbur kalmadıgım sürece bakire olmayan birisi ile evlenmem.. Cinselliğin hepimizin hayatında yeri var bende dahil ben yasarım ama esim yasamamıs olsun isterim, sonucta bayanlar kendine hakim olabiliyor erkekler gibi degil ve cinsellik konusunda erkegin tecrübeli olması iyidir.

0|0
    0|1
  • öneml kanks

0|0
    0|0
  • her zaman önemli olacak. şimdilerde bakire olmayanlar stresli ilerde bakire olanlar hala bakireyim diye utanacak belki de

0|0
    0|0
  • Millet onunda formülünü bulmuş. Önemli olan karşıdakinin senle birlikte olduktan sonra sana sadık olmasu

1|0
    0|0
  • 20-30 yaş arası=Önemli
    30 ve üstü=Önemli değil.

Bu soru tamamen hangi yaşta birine sorduğuna bağlı, 20 li yaşlarda benim içinde önemliydi. Ama şu an muhabbeti bile saçma geliyor...

1|0
    0|2
  • Önemli değil.

0|1
    0|1
  • önemli de

Kafasın da yeşil ışık yok ki aşık olduğumuz da anlayalım.

O yüzden ben evlenmeden cinsellik yaşama taraftarıyım işimi garantiye alıyım :D

0|0
    1|0
  • Tabiki önemlidir. Ayrıca namusu bacak arasında arama diyenler doğru diyor ama bacak arasına bile sahip çıkamayan birinin kalanına sahip çıkabildiğine nasıl güvenicez..

1|0
    1|0
  • Bekaret benm için önemli ama olmazsa olmazım degil olursa mutlu olurum ama bunun dışında cinsellik bazında seçmem hayatımı birleştirecegim kadını

0|0
    0|0
  • Ön sevişmeye bile tahamülüm olmaz çünkü bakirim. Zarı koruyupta, her türlü ahlaksızlığı yapmış kadınlada alaykam olmaz, vajinasını genişleten kızlada muhattab olmam.

1|0
    1|1
  • Önemli.

0|0
    0|0
  • Yemedigim b*k kalmasin ama sevgilim karim bakire olsun diyen yavsaklar haric her düşünceye saygim vardir. Ben sahsen onemsemem

0|0
    0|0
  • Her zaman ALLAH'a dua ederken ALLAH'tan şunu isterim.

ALLAH'ım beni ve gelecekteki eşim kimse birbirimize tertemiz olarak bizleri kavuştur derim.

ALLAH'tan her zaman hayırlısını isteyin.

0|0
    0|0
  • Bekaret önemlidir tabi ki de

0|0
    0|0
  • Önemsiz

0|1
    0|1
  • bekaretini vermis bir kizla asla evlenmeyi dusunmem okadsr

0|0
    0|0
  • hiç umursamadım şimdiye kadar

0|1
    0|1
  • Seven insan fedakarlık yapabilir bir deri parçası olmasada olur.. insan olsun

0|0
    0|0
  • Erkegi bosverde kadinda onemli

0|0
    0|0
  • herkesin kendi seçimi. o kişiyi hayatimiza sokmak ise bizim secimimiz

0|0
    0|0
  • En. Önemli şey

0|0
    0|0
  • benim için kadın bekarettten ibaret değildir. direk kadındır.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    35

Kızlar Ne Diyor 14

• Elbette önemli, ama zamanında yapılan hatalardan ötürü yargılanamaz. Ama dediğim gibi bekaret son derece önem taşıyor. Kadın kendine olan saygısıdır bu. Kadın kendini tek erkeğe adamalı. Kadın özeldir. Özel herkesle veya bir kaç kişiyle paylaşılmamalı.

1|10
    0|2
  • Önemli.

0|7
    0|2
  • İkisinde de önemli

0|1
    0|1
  • önemli

0|6
    0|2
  • Önemli

0|4
    0|3
  • Bence önemli

0|2
    0|1
  • elbette

0|4
    0|0
  • Ruh u bakır olsun yeter

0|1
    0|2
  • Tabii ki önemli

0|1
    0|0
  • Önemsiz

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|1
  • hayir degil

0|0
    0|4
  • bu zamanda cok onemlı degıl bnce

0|1
    0|5
  • bakır olmayan bır erkek bakıre kız aramasın ama bızım turk erkeklerı komlekslı oldugu için ararlar.

0|1
    0|1
Yükleniyor...