Vajinada yara zor durumdayim bir bakin?

Arkadaşlar vajinamin dışında egzama gibi yara var ve aşırı kaşıntı yapiyor. kabuk bagliyor falan. cok buyuk degil ama vallahi biktim. kendimi bildim bileli sabah aksam camasir değiştiririm. sırf temiz olayim diye. ya bu nerden musallat oldu bana. doktordan da utandim hem hangi doktora gidecegimi de bilmiyorum. ne yapayim ben?

0|0
6|27

En İyi Erkek Görüşü

• o mantar arkadaş emin ol ve kulandığın ucuz ped, lerden oluyor sızıntı yapan ucuz pedler sen günde 3 kez değiştirsende fark etmez sıcak su değdimi kaşınıyorsa mantardır dr ye gitmen gerek vajinanın 3 santim ya sağda ya solda olur doğrumu?

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeni bir iç çamaşırı aldıysan ondan geçmiş olabilir. Bana öyle oldu. Doktora gitmekten çekindim bende.

0|0
    0|0
    • Ya gidince pislikten derse utanirim ben giydigim bir kazagi bile ikinci kere yikamadan giymiyorum ya😦

• Dış dudak kisminda icte degil. evliyim ama esim de gercekten cok temizdir.

• Sperm ile geçmiş olabilir ama onu bilemezsin.

Erkekler Ne Diyor 26

• Vajina yarasında kişi genital bölgede ağrı ve rahatsızlık hissi yaşar. Bazı kadınlar ise vajinadaki bu ağrıyı yanma, kaşıntı ya da batma hissi olarak tarif ederler. Bu problemin belirtileri kadından kadına ve hafif dereceden yoğun belirtilere kadar değişebilir. Aynı zamanda ilişki ya da hareket ile kötüleşebilir ya da oluşabilir. Bir yaralanma sonucu meydana gelen vajina yaraları genellikle aniden ortaya çıkar fakat bulaşıcı bir hastalık nedeni ile ise belirtiler nispeten yavaş gelişir.
    Vajinal yaralar iç ve dış labia, vajina, vajinal açıklığı veya vajinanın kendisi de dahil olmak üzere vulvanın (kısaca dış genital bölge, görünen vajina) herhangi bir yapısının hasar veya yaralanması sonucu ortaya çıkabilir. Bazen, vajinal ağrı aslında vulvadaki başka bir bölgedeki yaralanma, hastalık veya enfeksiyondan kaynaklanan ağrıdan yansıyan ağrı olabilir. Bunun için bir lenekologa gitmen gerekmektedir.. ihmal etmesen iyi olur..

0|0
    0|2
  • Dermatoloji bölümüne gitmen lazım.

0|0
    0|0
  • vazelin filan sür oraya. nemlensin.

geçmezse jinekoloğa git o uygun görürse dermotolojiye gidersin.

0|0
    0|0
    • @jaokhan Nemlendirmek iyi bir şey olmayabilir lütfen bu gibi konularda böyle yorumlar yapmamaya özen gösterelim

• @izmircivcivi haklısın , vazelin bir çeşit mineral yağdır yani bu tarz sorunları nemlendirmez aksine naylon gibi kapatarak hava almasını ve kurulaşmasını engeller , ıslak kalması da ayrı sorun yaratır. Bunu dermatoloji ya da onun sevki ile jinekoloji çözer , çok da dert bir konu değil

• büyük ihtimalle mantardır. pis olmanla ilgili değil. mesela bazen iç çamaşırını yaş giyiyorsan ondan da olabilir. geçmesi zor. doktora gitmen şart. cildiyeci veya kadın doğum ikisi de ilgilenirler.

0|0
    0|0
    • Yok hic yas giymiyorum hatta universite okurken bende bir takinti basladi devlet yurdunda kalmistim sabah camasir degistiriyordum gece yine degistiriyordum sabah kalkinca yine degistiriyordum. bu halen bu sekilde devam ediyor. yaş giymiyorum. ama belki cok kaliteli diye aldigimiz urunler naylondur. ondan olabilir mi

• evet olabilir. sıkıyorsa bile mantara sebep olabilir. en doğrusu bir an önce doktora gitmek. bazen çözülmez sandığımız hastalığımız iki günde geçebiliyor. tabi doğru tedavi ile. geçmiş olsun :)

• Mantar olabilir
    Yakıyorlar diye biliyorum
    Cinsel yol ile veya ortak kullanım wc lerde bulaşmış olabilir

0|0
    0|0
  • Bir dermatolg ile görüş o sana bu konuda çok daha fazla yardımcı olabilir. Çamaşırlarını yıkadıgın deterjan dan da olabilir aklerjik bir yapın olabilir. giydiğin zaman tahrş ediyor olabilir.

0|0
    0|0
  • egzamaya aloevera iyi geliyor. kremini bul sür

0|0
    0|0
  • Mantar enfeksiyonuna yakalanmışsin tabi tarif ettiğin gibiyse? bir an once kadın doğum ciddiye veya ürolojiye gitmelisin. Ayrıca el ve vajen temizliğine yüksek derecede dikkat et geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • egzama için losyonlar var internetten bir bakın araştırın

0|0
    0|0
  • Vajina ise jinekolog git o yönlendirir, çünkü vajinayla ilgili bu tip hastalıklar genelde jinekologlar biliyor

0|0
    0|0
  • dermotoloğa git gecmiş olsun

0|0
    0|0
  • Önce jinekolok bayan doktora git sonra cildiyeciye git.

0|0
    0|0
  • kadın hastalıkları uzmanına gideceksin.

0|0
    0|0
  • Mantara benziyor. Kendi kendine geçmez. Kuru tut. Mutlaka doktora görün.

0|0
    0|0
    • Dermatoloji mi kadin dogum mu? deli olucam bir de pislikten derse mahvolurum. acaba kullandigim ic camasiriyla ilgisi olabilir mi? belki naylon karisimi vardir.

• Pütür pütür su toplaması gibiyse mantar. Uyuz riski de var. Jinekolojiye gorun. O sevkeder sonra.

• Kasimayacaksinnnnn!
    Doktora git
    Kadın dogumcuya

0|0
    0|0
  • hangi ildesin hastane ve doktor önerebiliriz

0|0
    0|0
  • pul pul dökülme lar varsa egzama olma ihtimali var

0|0
    0|0
  • kimle yattınsa onu sorgula ondan geçmiştir

0|0
    0|0
  • Mantar tematex krem dene

0|0
    0|0
  • doktora na mahrem olmaz.. önce bir cildiyeye gidin. sonrasında bir ürolog olabilir...

0|0
    0|0
  • Sedef olabilir egzaman kızarıklık olur pembe olabilir dermovate krem iyi gelebilir

0|0
    0|0
  • foto ile göstersen

0|0
    0|0
  • Aile çekimine git. Uçuk kremide kullanılırdı.

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun kadın doğuma ya da cildiye ye git. Bir başkası ile ilişki yaşadın mi?

0|0
    0|0
  • @mehcab Internetten kendine ait olmayan bilgiyi alip paylasinca , kaynagini belirtmezsen, hirsizlik oluyor.. www.saglikvakti.com/vajina-yarasi-neden-olur/

0|0
    0|0
    • Tüyleri devamli aliyormusunuz? bakin, genital bölge cok hassas bir bölge senin sorunun iceriginden titiz oldugun anlasiliyor, o bölgede asiri titizligin faydasindan cok zarari var.. Anladigim kadiriyla o bölgede cildin koruma tabakasini, dengesini bozmussun, o koruma, kasinma ciltdeki kuruluktan geliyor.. Yikarken sadece normal su, veya bebekler icin olan sivi dus sabunu birkere kullan ve arkasindan bebekler icin kullanilan bebek pisik kremi biraz sür, birkac günde iyilestigini göreceksin..

• bir kadındoğum uzmanına görün.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Mantar muhtemelen. Tedavini ertelememelisin. En kisa zamanda bir jinekologa gorun; gerek duyarsa dermatolojiye sevk eder seni

0|0
    0|0
  • çay ağacı yağı iyi gelir.. şimdi bulamazsın belki evde karbonat vardır 2 bardak suya 1 yemek kaşığı dolusu karbonatı karıştır onunla kaşınan yeri yıka.. veya aynı şekilde sirkede olabilir.. faydasını görürüsün.

0|0
    0|0
  • Bunda utanacak bisey yok canım saglik icin gidiceksin jinekoloklar bakar vajinal bolgeye buyuk ihtimal mantar olabilir

0|0
    0|0
  • Doktor görmesi lazım. Yoksa olmaz kafadan. Utanılacak ne var. Bayan doktora gidebilirsin

0|0
    0|0
  • herpes olabilir acil doktor git bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...