Sünneti tanrı emretmeseydi yine de olur muydunuz?

Sünnet şart olmasaydı, yine de sünnet olur muydunuz erkekler? Ya da oğlunuzu sünnet ettirir miydiniz? Çünkü o yaştaki çocuk pek anlamaz zaten.

0|0
6|51

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle tanrının yarattığı et parçası üzerinde değişiklik yapılmasını uygun bulmuyorum. Madem gerekiyodu, kesik yaratsaydı de mi ama?
    Ayrıca aile tarafaından yaptırılmamış olsaydı, ben kendim kestirtmezdim. Çünkü anatomik açıdan da insan vücuduna zararlıdır sünnet.

0|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Tanrı öyle bir şey istiyor mu ki? Yani, hani kusursuzduk?

0|0
    2|5
    • kim dedi la kusursuzuz diye kusursuzuz nasıl yazılır yahu

• Yani batıl inançlar ve halk arasında Allah'tan korkmalar yaratıcı hakkında insanı şüpheye sokar , Müslümanlar çok cahil şu anda.. Ezbere yaşıyor dinini kitapta ne yazıyorsa onu yapıyor ama hiç araştırma ve mantık yoluna gitmiyorlar.

• @CrysaniaQueenScott yaratana da inandığım yok ki. Bence özelden konuşalım, soruyu sorana sürekli bildirim gelmesin.

Erkekler Ne Diyor 50

• Artık avrupada ve Amerikada oldukça çoğaldı.. Ancak bizde ki gibi 10-11 yaşında değil 5-6 günlük iken yapılması önemli.. Konu Bebeğin sünnet derisin de pislik birikip hastalığa neden olmaması..

0|1
    0|0
  • Bilim adamlarının yaptığı açıklamaya göre, AIDS hastalığı yapan HIV virüsü, cinsel temas yoluyla bulaşma sırasında, insan vücuduna Langerhans Hücreleri adı verilen hücrelerden girer. Bu hücrelerin üzerinde bulunan CD4 ve CCR5 reseptörleri virüsün vücuda girmesinde bir çeşit kapı rolü oynar. Langerhans hücrelerinin miktarı sünnet derisinde çok fazladır. Sünnet işlemi sırasında sünnet derisinin alınması, bu hücrelerin ve dolayısıyla HIV virüsünün vücuda girme kapılarının sayısının azalmasını sağlar.
    Sünnet aynı zamanda bel soğukluğuna ve frengiye yakalanma riskini azaltmak yoluyla da AIDS hastalığına yakalanma olasılığını azaltır. Konunun uzmanları, bu türden bir hastalığı olan kişilerin, cinsel organları çevresinde bulunan deri ve mukozalarda meydana gelen zedelenmelerin de HIV virüsunun vucuda girmesini kolaylaştırıcı etki yaptığını belirtmektedir. Cinsel temas yoluyla bulaşan diğer hastalıklara yakalanma olasılığının azalması, aynı zamanda HIV enfeksiyonuna maruz kalma olasılığını da azaltmış olmaktadır.
    Sünnetin diğer yararları
    Amerikalı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarını çatısı altında toplayan Amerikan Pediatristler Akademisi (AAP) tarafından Amerikan toplumunu sünnet konusunda bilgilendirmek amacıyla yayınlanan bildiride, sünnetin yararları aşağıdaki şekilde özetlenmektedir:
    · Sünnet, idrar yolu enfeksiyonlarına yakalanma riskini azaltmaktadır. Sünnet edilmemiş erkek bebeklerde idrar yolu enfeksiyonuna yakalanma olasılığı, sünnetli bebeklere göre 10 kat daha fazladır.
    · Sünnet, seyrek görülen bir kanser türü olmasına rağmen, erkeklik organi kanserine yakalanma olasılığını belirgin bir şekilde azaltmaktadır

0|0
    0|0
  • Zannetmem kimsenin olacağını o zaman.

0|0
    0|0
  • Mazoşist olsaydım, evet. Fakat Bunu fark etmem için ergenlik çağında olmam gerekirdi. Sünnetin sağlıklısı da bebek iken oluyor. Yani kısaca hayır. Hadi ben kaçtım :D

0|0
    0|0
  • Olurdum evet gavurlar bile saglık açısında oluyorlar gavurlar perde örtmesinş banyo yapmasını bile müslümanlardan ögrendi fransada şamsiye niçin kullanılırdı tuvaletini yapan insalar pisligini pencereden sokaga attıkları için şamsiyele dolaşıyolarmış adamlar pislik başıma gelmesin diye şemsiye bunun için icat edilmiş

1|0
    0|0
  • Sağlık açısından ne kadar faydalı olduğuna dair bir çok bilimsel çalışma var. Ayrıca sünnetli penis çok estetik bence. En azından benimki öyle :) Soruna gelecek olursak eğer dinen emir olmasaydı ben sünnet ettirmezdim. Büyüyünce kendi kararını kendi versin diye düşünürdüm...

0|0
    1|0
  • Sunnetli daha yakisikli o yüzden olurdum

2|2
    1|0
  • her ilahi emirde bir hikmet var o yüzden alemmlerin rabbi emir buyurduysa sorgusuz yaparım yaptımda oğlumuda sünnet ettirdim ümmetlerin en şereflisi neden ahir zamanda olan bizleriz bilirisiniz. görmeden iman ettiğimiz için nice peygamber ve nebi kavimleri helak oldular hz nuh kendi evladını bile kurtaramadı çocuğu babasına tabi olmadı helak oldu onun için bu bönemin ümmeti kıymetlidir hasılı kelam faydalı olan emredilmiş hikmeti budur gerisi kafanızı meşgul etmesin

0|0
    0|0
  • Sünnet tanrinin emri olsa adı sünnet olmazdı farz olurdu. Sağlıklı mağlıklı hikaye tek amacı insanların zevk almasını azaltıp sexe düşkün olmasını engellemek mısırda hala kadınları da sünnet ediyolar o dokununca elinizi ayagınızı titreten üsttaraftaki sert cisim varya heh onu kesiyolar.. Yani sünnet yanliş bence

0|0
    0|0
  • sağlık yönünden olurdum..
    hem daha çekici geliyor kadınlara..
    en azından tanıdığım kadınların söylemi bu...

0|0
    1|0
  • sanki keserlerken bize sordular ya hangi birimiz şeyimizin son damlasına kadar savaşmadık ki :D zorla kestiler :( :(

0|1
    0|0
  • Kimsenin emirleri beni kasmaz... Aklım , vicdanım bana yeter.

0|0
    0|0
  • ben ateistim ailem de öyle çok inançlı insanlar değil ona rağmen sünnet oldum bana bıraksalar yine olurum çünkü sağlık açısından faydaları var ve daha estetik duruyor

0|0
    1|0
  • Tanrinin ne sozu umurumda ne kendi

0|0
    1|0
  • Ben tanrıya inanmam. Müslümanım ve Allah emretmiyor. Sünnet peygamberin yaptığının tekrarıdır. Sağlık açısından sünnet olunur.

0|0
    0|0
  • Allah emretmeseydi olmazdım.

0|0
    0|0
  • Ben olmazdım çocuğumu da yaptırmazdım :)

1|0
    0|0
  • sünnet cinsel acıdan zevkı azaltan fakat saglık acısından faydalı bır sey olmak daha mantıklı

0|0
    0|0
  • Olurdum çok seksi görünüyor.

0|0
    0|0
  • adı üzerinde sünnet
    farz değil :))

yine olurdum ama bebekken :P

0|0
    0|0
  • evet tanrı dıye bır4 kavram yok ateıst ergen

1|1
    0|0
  • Sünnet sadece İsrail oğullarına şart koşulmuştur

1|0
    0|0
  • Hayır olmazdım, zaten olurkende bana sormadılar zorla kestiler vakti zamanında ben tıfılken. kendi keyfime bırakmadılar iyi ki kökünden kesmiyolar ya

0|0
    0|0
  • Sağlık açısından evet...

0|0
    0|0
  • Tanrı değil Allah

1|1
    1|0
  • Zararı olan bişey degil yani onun bir amacı varki oyle yaradılmıs sonucta ereksiyon oldugunda onun içinden cıkıyo

0|0
    0|0
  • Saglik icinde sart birde sunnetsiz kotu durur

0|1
    1|0
  • olmazdım her halde en can alıcı noktaya operasyon yapılır mı zorunlu olmasa. ama göz alışkanlığımıdır bilmiyorum ama sünnetsiz çirkin bir görünümü olurdu diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Ne tanrısı Müslümaniz biz Allah dicez arkadaşlar lütfen yanii olurdum erkek delikanlı adamiz yani

1|0
    0|0
  • Tanrı kim la

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 5

• olmalı bence görüntü berbat oluyor aksi halde:D hem sağlık içinde yapılmalı diye biliyorum

0|5
    1|0
  • Evet ettirirdim cunki en azından estetik te önemli

0|0
    0|0
  • Tanrı mı emretmiş?

0|0
    0|0
  • Olmazdi bunlar

0|0
    0|0
  • tanrı ne laa Allah demelisin bir tek ve ezeli ebedi.

3|1
    2|1
Yükleniyor...