Doktorlar paragöz mü?

Doktorlar parana göre mi tedavi ediyorlar?

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Devlet ekonomisinin kuralları ile açıklamaya çalışayım. Devletin maddi kaynağa ihtiyacı olduğunda yapması gereken en mantıklı işlem vatandaşın mecburi harcama kalemlerine zam yaparken, mecburi olmayan ve lüks olarak görülen harcama konularında indirim yapmaktır. Vatandaş zaten mecbur olduğu harcamayı aynen yapmaya devam edecek, önceden ulaşamadığı lüks harcamaları ise artık ucuzladığı için yapacaktır. Sonucunda zam yapılan mecburi kalemlerde normal olarak gelir oranı artacak ve daha çok kazanılacak, lüks harcama kalemlerinde ise, sürümün artması sebebiyle gelir oranı azalmış gibi görünse de arrtan sürüm sayesinde toplam gelir artacaktır.

Doktorlara gelirsek; mecburi harcamalardan olduğu için ve vatandaşın iyi olan doktora gitmeme gibi bir seçeneği olmadığı için istedikleri kadar fiyat arttırabiliyor doktorlar.

Suç doktorların değil, ekonomik mantığın suçu :)))

Allah muhtaç etmesin ama onlarsız da bırakmasın...

1|0
    0|0
    • doktor sayısının artması ve tıp fakültesine daha fazla öğrenci alınması çözüm olur mu?

• tüm doktorla parasız olsa vatandaşa yada devlet sabit ücret verse bunu suistimal ediyorlar ve hastayı önemsemiyorlar, parana göre doktor ve hastane oluncada adil olmuyor,

• Devlet doktora verebileceği en yüksek ücreti vermeli. Bazı meslekler önemlidir. Örneğin geleceğimizi yetiştiren öğretmenler de yüksek ücret almalı. Geçim sıkıntısındaki öğretmen bizim çocuklarımızı yetiştirmeye ne kadar konantre olabilir?

Sağlık insanın her şeyidir. Doktorlar bunun karşılığını almalıdır ama özel hizmetle değil, devletten. Aynı imkan devlette var, devlet bana bunu sağlıyorsa istersem gider dışarıda istediğim yerde istediğim paraya tedavi olurum. Devlet bu adaleti sağlamalı :))

Kızlar Ne Diyor 8

• O kadar çeşitleri var ki.. Ailemde bir kaç tane doktor var, ben dayımı örnek vereyim, şimdi emekli başhekim. Çalısdıgı zamanlarda kendi cebinden verirdi çoğu hastanın paralarını, hatta hastanenin çoğu masrafıda cebinden çıkardı. İnsanların sağlığını satılık görmez. Sonra hastaların minnetleri var tabi, artık canlı koyun mu istersin, tavuk mu, dokunmaya kıyamayacağın ceyizlikler mi.. vs vs Onlarıda almazdı. Anlatırdı öyle güç durumda insanlar var ki, kadın ameliyata girecek, içinde çamasırı yok, iki kat şalvar giymiş. Şimdi neyini alırsın o insanın? Ama maalesef senin dediğin gibi para gözlerde var onlarıda inkar edemeyiz. Hastanede çalısıp özel muayenehanesinde bakan.. Paran yoksa git evine diyen, onu çaresizliği ile baş başa bırakan. Vardır öylede tabi, maaalesef.

0|0
    0|0
  • össde tıp kazanmak değil marifet.sonrasında o 6 yılı bitirmekte de.hatta tusu kazanıp asistanlığın türlü eziyetine katlanmakta da..marifet tüm haksızlıklara rağmen,ömrünü insanlığa hizmet için heba edip de karşılığında paragöz olarak gösterilmene rağmen,türlü hükümet politikalarıyla elindeki 3 kuruş bile dağlar kadar gösterilip halk düşman edilmesine rağmen,acil servislerde dayak yiyip,hasta yakınlarından görülen şiddete rağmen,hala ayakta kalabilmek marifet...insanlara hala güleryüzle hizmet verebilmek marifet..bu cevabın soruyla ilgisi yok evet.çünkü tüm bu çilekeş vakitlerin sahiplerinden biri olarak böyle bir soruya ancak böyle bir cevap verebiliriim...

0|1
    0|0
  • öyle olanlar olduğu gibi olmayanlar da var. kızlarımın doğum doktoru 2.kızımda durumumuz sıkışık diye hiç para istemedi. "o para beni zengin yapmaz. gerek yok" dedi. ki kadın hastane doktoru değil. sadece muayenehanesi var. ilk kızımda da tatilini benim doğumdan sonraki kontrollerimi bitirmek için erteledi. ayrıca bazı aksaklıklar yüzünden ameliyat 1 saat geç başlamıştı ama ben ameliyat masasındaydım. o 1 saat boyunca elimi hiç bırakmadan yanımda beni rahatlatarak, üşümeyeyim diye her yerimi ovalayarak geçirmişti. çok minnettarım o kadına...

0|0
    0|0
  • doktora gore degisir

0|0
    0|0
  • ozel hastaneler ıcın gecerlı bu bence...

0|0
    0|0
  • Doktor paraya gore tedavi etmez. Ancak parana gore sana daha guzel canim cicim muamelesi gosterebilir.

0|0
    0|0
  • Her doktor aynı değil ama hem devlet hastanesinde çalışan hem de muayenesi olan doktor biliyorum.Devlet hastanesinde hastayı umursamayıp özeline gidildiğinde kapıda karşılayan cinsten.her türlüsü var...

0|0
    0|0
  • insandan insana değişir bu durumlar. ama sistem değişti diye duymuştum türkiyede değişmedi mi ki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• ortaokulda lisede sınıfınızın başarılı çocukları össde çok yüksek bi puan alıp tıp fakültesine girip 6 sene dağ gibi kitaplarla boğuşup akabinde dünyanın en zor sınavlarından biri olarak gösterilen tusu geçip 5 yllık ihtisasının yarısını ayda 10 15 nöbet tutup çok komik ücretlere çalıştırılınca halihazırda 35 yaşlarında eriştikleri uzman doktor sıfatıyla devletin 1.700 lira maaş vermesi sonucu bu insanların da para kazanmak için muayehane ya da özel hastane gibi yollardan para kazanmak istemesi paragözlük değildir.ama etik dışı iş yapanlar illaki vardır her meslekte olduğı gibi. onlardan uzak durmak lazım tabiki.

0|0
    0|0
  • var oyle birsey...tabi idealistlerin hakkkını da yemeyelim

0|0
    0|0
  • Ölümüne hemde gözün varsa katarakt smeliydi olman için yetrli bı sebep

Kalbin varsa anjiyo olman için yetrli bı sebep daha açık hediye bilirimki

0|0
    0|0
  • hayvan doktoru olarak biraz öyle nedenide okurken okadar zorlandık hakkını alalım değilmi diyoruz:) ama cömert olmıcaklar demek değildir hakkını almaktan bahesediyorum para göz derken.

0|0
    0|0
  • Dünya parana göre dönüyor, Doktor yapmış çok mu peah :))

0|0
    0|0
  • Akpden sonra hepten paragöz oldular :))

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum. Ama insanoğlu çiğ süt emmiş. Bazı aç gözlüler yok değil hani.

0|0
    0|0
  • Adamına göre ; Paran varsa en iyi dokrotu tutarsın yoksa zaten SSK yolları taştan...

0|0
    0|0
  • çoğu öyle

0|0
    0|0
  • hepsi için söylenemez vardır bu insan oglu çig süt emmiş yapabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...