Bu sorun ayrılık sebebi olabilir mi?

6 aylık evliyim, eşim çok dindar tesettürlü birisi bende biraz öyleyim ama onun kadar değil. görücü usulü evlendik. daha ilk geceden sıkıntı yaşadık hayalimdeki gibi olmadı hiçbirşey. fantazi istemeyi geçtim pozisyon bile yapmanın günah olduğu söyleyip duruyor. çıplak halini evlendiğimizden beri göremedim sürekli ışık kapalı ve bele kadar örtülü hep yanı pozisyonda yapmaya izin veriyor. defalarca bu konuyu açtım elimde çiçeklerle geldim hediyeler aldım güzel sözler söyledim hadislerle örnek verdim ama manevi ruhunun bozulacağını fantazilere kapalı olduğunu söylüyor. arkasını dönerek yapalım bari diyorum çok günah olduğunu söylüyor sürekli aynı pozisyonda olalım diyor. artık canım onunla sex istemediğimi söyledim oda tamam yapmayız dedi. masturbasyona başladığımı söyledim günahı sana dedi.. dün gece ayrılalım olmayacak bu böyle dedim ağlamaya başladı beni anlamıyorsun sen evliliği sadece cinsellik için istemişsin ben buna karşıyım nolur beni anla demeye başladı.. evin içinde kafasını bile açmıyor dar kıyafetler gecelikler alındı çeyizine paketinden açıp giyilmedi. sizce ne yapmalıyım ayrılık sebebi olabilir mi?

0|1
1512

En İyi Kız Görüşü

• yetiştirilişinden kaynaklı büyük sorunlar var ve bu onların doğru olduğunu düşündüğü sürece sen ne yaparsan yap değişmeyecek malesef.

ayrılık sebebi mi demişsin .eşinin senin düşündüğün şekilde cinselliğe yaklaşmaması ayrılık sebebi değildir belki ama ruhsal bozuklukları olan ve bunu kabullenmeyen biriylesin işte bu tam olarak ayrılık sebebidir.

kendi bildiği doğrular çerçevesinde senin yaşamanı istiyor. bu malesef ki direk olarak bencillik . sor bakalım din bencillik konusunda ne diyor ne kadar günah. kul hakkı diye birşeyden bir bahset birazda. kul hakkı neresinde mi bunun şöyle söyleyeyim . sen evlilik hayatını yaşayamıyorsun ve boşanmanıza da karşı bu kadın . evet bence bu şekilde senin hakkına tecavüz ediyor. madem eş olarak yetemiyor sana senin isteklerini karşılayamıyor ( ki bunun gayet de bilincinde) o zaman ayrılmayı kabul edip senin kendi hayatını yaşayabilmeni kabullenmeli.

3|4
    0|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 14

• hadıslerle cevap verdıgın halde senı dusunmuyorsa işin zor ... ya bu deveyı gudeceksın ya bu dıyardan gıdeceksın ... hıc kımse ıle konusmamıs bır kız ıcın acılmak cok zor

0|1
    0|0
  • abi boşa sen bunu. gerçekten bak

1|0
    0|0
  • ayrilik sebebi olabilir. bununla ilgili dini kitaplar mevcut. onlardan alabilirsin esine. fiili livata haric dini nikahli esinle yaptigin her sey sana helal bunu ogrenmesi gerekiyo

0|0
    0|0
  • koru bizi meryemmm ana

0|0
    0|3
    • erkeğini mutlu edememk günahdır tamam ınancına saygım varda bu kadarda deıl be kardeşim bu ne boyle zina yapmıyosun bısey etmıyosun helalın

• ayrılık sebebi kesinlikle olur evliliğin önemli bir kısmı da cinselliktir çünkü böyle bir insanla hayat geçirmeye çalışırsanız iki şansınız var ya mutsuz olup kendi kendinize devam edeceksiniz ki bi erkek için zor olduğunu düşünüyorum, ya da aldatacaksınız ki bu daha büyük bir günahtır o yüzden ikna edemezseniz boşanmanız sizin en büyük hakkınızdır diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • bence o dünyevi şeylere kapılmaya korkuyor cinsellik hoşuna gitmesin diye uğraşıyor çünkü eğer hoşuna giderse dini inançlarının zedeleneceğini düşünüyor

0|0
    0|0
    • evet aynen böyle tam bu şekilde düşünüyor.

• hayir yaa,evlilik kutsaldir..hafizlar evlenmez diye biisey yok..ama sen de kendin gibi biri ile evlenseydin be adam..

0|1
    1|0
  • senın masturbasyon yapmanın günahı ona o kadar dındar bunu bılmıyormu?bence senın yapman gereken bı tanıdıgına anlat bunu yanı bayan bulsunlar yıne dini iyi bilen ve ona anlatsın yavaş yavaş aşsın bazı şeyleri..insan helali yanında çıplak kalabilir nasıl bilmez bunu

1|0
    0|0
    • yorganaltı çıplak kalıyor bu yeterliymiş onun bana kendini sunması kendince yeterli buluyor fantazisiz ve ışıksız örtüaltından istediğin kadar yap diyor dindarlık olayını ben çok tartıştım sünnetleri birebir uygulamak istiyor peygamber hanımları böyle yaparmış örtü altından hiç çıkmazlarmış diye kendini onlara örnek alıyor dinde ifrat yaptığını bilmiyor.. zaten karar verdim boşanıyorum

• keşke bırazda daha tanıyıpta evlenseydın..benım bır yakınmda kapalı bırıyle evlendı soguk tavırları var eglenmek ıcın yapılan cogu seyı yapmıyor beraber fılm ızleme gbı basbasa kaldıklarnda nasıl cınsellk konusunda bılemem ama eşine benzer oldugu belli..arkadasım var kapalı o tam tersi eşiyle herseyı yasıyor hatta eşinden daha ısteklı bu konuda ama namazını kılar ıbadetlerınıde yapar..umarım boşanmadan halledersinz ama sen kararlı olursan belkı aşmaya başlar kendısını..

• Bu kadın seni sevmiyor ne yazıkkı,yapmayalım demişsin tamam demiş,isteyerekte yapmıyor sadece sen istediğin için görevini yerine getiriyor,belki sevdiği biri vardı ailesi istemedi seninle evlendi ,hayatta olmayan yok maalesef...

0|0
    0|0
    • beni sevmese boşanma adını duyunca ağlamazdı sevdiği biri olmasının imkan yok öyle şeylerden nefret eden biri ama hayatını din uğruna adamış bir insandan cinsellik için birşey beklemek gerçekten saçmaymış bütün suç benim onun hafız olduğunu bile bile evlendim

• Zor durumdasın. İslamıyette evli insanlar arasında anal ilişkii dışında her durum serbesttirdir.

Ayettlerle sabit iken bu safsataları dine sokanların ve İslamiyete isnad edenlerin vay haline.

1|0
    0|0
    • evet,esinin ihtiyaclarini karsilamiyor,bunu da Islama baglamasi ayri bi gunah..

• abicim kusura bakma da öyle dindarlık olmaz. kadın kocasını mutlu etmeli. ben olsam boşarım yolun başındayken.

0|2
    0|2
  • hayir,kesinlikle olmamali..aslinda o suclu..bi kadin evlendiyi erkek ne istiyorsa yapmali,onun tatin etmeli ki erkeyin gozu baskasini gormesin..hele de mahreminin yaninda bile kafasi ortulu geziyorsa..bence sen onunla bu konulari konusabilcek,ona evliliyin ne oldugunu anlatabilicek birini bul,konussun onla..evliliyini bitirme..boyle bi kadin bulamazsin,hem onu,hem kendini bedbaht ediceksin..biraz onu anlamaya calis,onunla da konusacak birini acilen bul..

ha,bide dinimizde gercekden gunah olan seyler var,onlardan sen de vazgec..

0|0
    0|0
    • anal dışında herşey serbesttir istediklerimin hiçbirisi günah değil araya dayımın vasıtasıyla yengemi soktum sonuç aynı kendisi hafız olduğu için kuralları olabilir diyor yengem..

• muhafazakarlık adı altında bu insanları çok yanlış yönlendiriyorlar kızıyorum böyle insanların ailesine yetişme ortamlarına.bir kadın harama bulaşmadan kocasını en iyi şekilde memnun edebilir bu günah değil ki ha sen anal diye tutturursun kadın izin vermez tamam anlarım ama bu çok yanlış aksine kocasını memnun edemediği için günaha giriyor haberi yok at gözlüklerini çıkarmalı eşin yoksa seni kaybeder yada mutsuz sıkıcı bi evliliğiniz olur

0|0
    0|0
    • bunu da söyledim beni memnun edemediğin için lanetleniyorsun dedim ben seni mutlu ediyorum ne zaman istersen yapıyorum ama benden öyle şeyler isteme diyor yani yumurtayı istediğin zaman rafadan ye ama omlet olmaz diyor evliliği cinsel olarak düşünmeyi sevmediğini söylüyor

• cinsellik evlilikte önemli bi konudur ama evet tamamı değil ama çok önemli..belki zamana ihtiyacı vardır utangaçlıklarını atamamıştır ama konuşmaya bile kapalı diyosun bilmiyorumki ne yapmalı :S

• benimde tanıdığım hafızlar hacılar hocalar var ama kadının dolabında ne fantzi çamaşırlar gecelikler gördüm..erkeğini memnun etmek kadının asli görevidir diye düşünüyorum

• ayrılık sebebi olmaz. helal dairede kalmak şartıyla biraz kurallarını genişletmesini rica et. maneviyatı brazcık fanteziden bozulmaz dye dşünyorum

0|0
    0|0
    • çok konuştum ama ışığın açılmasına ve pozisyon denenmesine izin vermiyor. helal olduğunu biliyor ama uhuvetim gider diye istemiyor.

• sakın kurabiyenin dediğine aldanma. onun mantğnı çok iyi anlıyorum. kendi çapında haklı. ama evliliğin sürmesi için biraz razı gelmesi gerekli.

aslına bakarsan sen ısrarla fantezi istemekten vazgeçsen daha iyi...

Erkekler Ne Diyor 12

• bu kadın seni sevmiyor gibi

0|0
    1|0
  • Elinden geleni yap erkegi tatmin etmek zorunda gecerli bi sebebi yoksa seviyorsam denerdim sonuna kadar olmuyorsa bosanirdim napayim bi omur boyu baska kadinlari mi arzulayimda gunaha gireyim

1|0
    0|0
  • bitir bence hiç cekilmez bu böyle o sevap kazanacak cehenlemde 2 dk az yanacak diye sana bu nu reva görmesi hiç olası degil ... bitir gitsin

1|0
    0|0
  • kadının görevi kocasını başka kadınlara gitmesini engellemektir. Yoksa erkek onu yapma bunu yapma gözü doymadıktan sonra dayanabilcek bir varlık değil. Bence daha büyük günaha girmeden zina yapmadan konuş. Cunkü erkeğin en büyük ihtiyacıdır bu. Seni aldatmak istemiyorum de ya yola gelir yada boşanır

0|0
    0|0
  • Evet ne yazıkki zor durum acele yapma biraz daha zaman gecsin biraz daha bu konularsa konuşmaya çalişın ...o olaya nefis açısından bakiyor aslında bazı şeyleri günah gibi görmesi yanlış eğitimden kaynaklaniyor dini açıdan fantazi haram değil ..sadece nefse fazla kapılmayı din sakıncalı bulduğu için bazı çevrelerde bu konuda biraz fazlaya giden tutuculuk oluşmuş...sen biraz daha zamana bırak bu konuyu yavaş yavaş konuşarak aşabilirsiniz diye düşünüyorum. .

0|0
    0|0
  • yaa öyle olur işte, yatağı test edilmemiş evlilik yatakta son bulur

2|0
    0|1
  • net ol abicim sende koy ağırlığını ben bu şekilde evlilik istemiyorum de.

1|0
    0|0
  • zor bi durum iice düşün

0|0
    0|0
  • zor bi durum.. işin ilmi boyutunu ve ne olabileceğini ben de merak ettim.kötü bi durum hocam ya

0|0
    0|0
  • git babana söyle oda annene açsın annen anlatsın çok saçma tamam ama o senin evde saçını görmeye hakkın var bu çok saçma evlilik aynı zamanda cinsellik dir zaten eğer seni tatmin etmeyecekse sıkıntı var tatmin etmek zorunda her türlü maddi manevi seni tatmin edecek yoksa kusura bakma ama ayrılık sebebi

islamda 2. bir eş alma hakkı karının sağlığı bozulmuşsa seni tatmin edemiyorsa 2. bir hatun al diyor günaha girmendense ona sen olmazsan hayat kadınlarıyla olacağını söyle

1|1
    0|0
  • Kadının evlilikte tek görevi kocasını cinsel anlamda tatmin etmektir. Pozisyonun günah olduğunu falan bilmiyorum araştırmak lazım.

0|0
    0|0
    • pozisyon günah değildir bu kuran ve hadislerle sabittir. ama pozisyon öyle karanlıkta olacak şey değildir yoksa tadı olmaz. haliyle çok dindar birisinin ışığı istememesi olağan bir durummuş yeni yeni öğreniyoruz.. evlendiğimize pişman olduk..

• karının dediği gibimi olcak öyle karı benım istediğimi yapmazsa ben yapanı bulurum

2|1
    0|0
Yükleniyor...