Kapat

EIDS hastalığı hakkında ne biliyorsunuz?

Az önce bir rusla birlikte oldum kadın 35 yaşlarındaydı tırsıyorum sizlere sormak istedim

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• O Aids olmasn

0|1
    0|0
    • Hadi ya ciddi misin?

• İnsan o testi yaptırırken utanır herhalde o test sadece aıds içimin yapılan bir test mi?

• Utanç duygusunu sağlıktan üstün tutuyosan yaptırma ve evet sadece AIDS korkusu olan insanlar yaptırıyo bu testi

En İyi Erkek Görüşü

• AIDS demek istedin sanırım. Hiv pozitif biri ile birlikte olmak virüsü almak anlamına gelebilir. Anal ilişki ile bu risk artar. Virüs alındıktan sonra en erken 21 sonra combo test (antijen testi) ile varlığı belirlenebilir. Anti hiv testi ile bakılacaksa pencere dönemi olan 90 günlük süre sonunda anti-hiv testi yapılarak kanda hiv tespiti yapılabilir. Virüs tesbitinden sonra doğrulama testi olan PRC testi uygulanır sonuç pozitif olursa tedaviye başlanması gerekir. Sağlık bakanlığı tarafından isim ve soy isim baş harfleri ile kayıt altına alınırsınız.

Henüz bir tedavisi yoktur. Belirli aralıklarla kandaki virüs yükü tespiti yapılır ve günlük ilaç kullanılır. İlaçların amacı hastalığı kronik bir rahatsızlık şekline sokup hastayı AIDS aşamasına sokmamaktır. İlaçlar kandaki vriüs yükünü azaltmaya yöneliktir.

0|1
    0|0
    • En erken 21 demişsin 21 gün mü?

• Vay arkadaş ayvayı yedik desene öyle bir şey varsa 😖

• Panik yapmaya gerek yok. Kondom kullansan çok iyi olurdu. Şunu da belirteyim spesifik bir belirtisi yoktur. O yüzden bedeninde hiv'e ait belirtiler arama. Yok boğazım şişti, yok sivilce çıktı gibi. Sana doğru sonucu verecek tek şey testtir. Ankara düzen Lab. netten araştır. Ara konuş. Bulunduğun şehirde anlaşmalı çalıştığı sağlık kurumu varsa 17-21 gün içinde git kan ver antijen testi yaptır. Sonuç negatif çıkarsa tedbir için de 90 gün sonra anti-hiv yaptırabilirsin.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Aidsmi demek istedin

0|0
    0|0
  • Pislik herif şimdi mi geldi aklına nasıl aldı miden

0|0
    0|0
    • He valla sonra midem bulandı kustum çok pişmanım 🙁

• Hayır 😄

• 😑peki

Erkekler Ne Diyor 7

• Aids diye yazılır. Öncelikle onu söyleyeyim.

Korunmasız ilişkiye girdiysen düşükte oksa ihtimal vardır.

0|0
    0|0
    • Korumasız girdim ondan tırsıyorum zaten

• Nasıl bir test erkek teşhis edildiğinde tedavisi var mı? Nerde yaptıracağım dahiliye mi nere?

• Özel hastanede yaptıracaksın. Eliza testi. Gişe de söyle yardımcı olurlar.

• Korunmasız mı girdin?

0|0
    0|0
  • Yanlışını düzelterek başlamak isterim usta. AIDS diye yazılır. Ve tek bildiğim ızdırap çektirdiği

1|0
    0|0
    • şu an öyle tırsıyorum ki hiç dikkat etmedim. Izdırabını boşver Nasıl anlayacağım böyle bir şey olup olmadığınI

• Öyle bir durum yaşamadığım ve yaşamayacağım için hiç araştırma gereği duymadım. Google da bir araştır.

• condom yoksa skıntı bel soğuklugunada tutulabilirsin hiv de bulaşmış olabilir bulaştıysa yapcak bişi yok git daha çok kızla yat hepsi ölsün *

0|0
    0|0
    • Bel soğukluğu ne? Yav varya pşskolojik mi nedir şeyimde yanma hissi var hiç böyle olmamıştı

• 90 gün sonra git diyorlar

• aids konusunda tam bilgim yok ama 3 5 gün sonra dedim olursa bel soğukluguna yaklanmış demektir yine doktora gider izah edersin

• aids o kanka

0|0
    0|0
  • Hahah doktora git gitmezsen ölümcul bir hastaliktir...

0|0
    0|0
  • aids için kan testi yaptırcan
    cinsel yolla bulaşan hastalıklar yaptırcak testler
    aids hiv yaptıracan testler
    1. HIV PCR (viral DNA/RNA) (9-11 günden sonra)
    2. p24 antijen testi (3 hafta-3 aylık dönem arasında)
    3. ELISA (Anti-HIV) testi (3-6 aydan sonra)
    en yagın kulnlan elisa hiv antikor testi 3ay 6 ay yapılar pozitifleşme süresi 3ay 6ay da nadiren pozitiflesir 6 ay sonra negatif gelirse hiv vürsü yok hastalıga yakalanmadın demek yani hiv aids deyilsin--
    elisa testi pozitif çikarsa Westernblot yöntemi doruma yapılır negatif ise aids hiv vürsü yok demek hastalık yok demek

hepatit b için 3ay 6ay elisa testi
    HBsAg
    Anti-HBc IgM
    Anti-HBc IgG
    Anti-HBs

hepatit c için 3ay 6ay elisa testi
    Anti HCV

firengi silfiz için 1ay 3ay
    VDRL TPHA testileri

bel soğukluğu için idrar tahlili kültürü bakılır

0|1
    0|0