Evliler gelin buraya yardım edin :)

ben şimdi evleniyorum ve ilk ilişkiyi gerdekte yaşayacağım nişanlım ilkini da bende yaşayacak ben o gece kondom kullanacak mıyım? hani istemiyorum böle bişi yapmayı ona hap teklif etsem ayıp olur mu? birde ilk gece yorgunluk oluyor deniyor o gece hiç sevişmeyip ertesi gün mü yapmalı? ilk ilişkide kan gelince ilişki bitirilip 1-2 gün sonra mı yapılıyor? adet dönemi bu güne denk gelirse balayı tatili boyunca ayrı yataklarda mı yatılacak ? bunları nişanlıma soramıyorum çünkü çok utanıyor ve sıkılıyor kapatalım bu konuyu diyor cinsellikle ilgili tek bir harf konuşturtmuyor.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• 1. Bu sizin için ilk olacağından çok özel bir an ve kesinlikle kondom kullanma, eşinle arana bu ilk birleşmede başka bir şey girmemeli. Hapların yan etkileri olsa da bu ilki için ona hap kullanmayı öner ama sebebini açıklayarak.

2. İlk gece yorgunluk olsa da düğün vs. başbaşa kaldığınızda yorgunluğunuz geçecektir, bence bunu hiç düşünme.

3. Düğün tarihiniz belli değilse nişanlınla konuşup adet dönemine denk getirme

4. İlk geceden sonraki gece de yapabilirsin, sorun yok.

5. En önemlisi nişanlınla bu konuları konuşmalısın, onun utangaçlığını yenmesini sağla bir şekilde. Sonuçta siz evli bir çift olacaksınız ve bunu aranızda konuşmazsanız kiminle paylaşabilirsiniz ki?

1|1
    0|1
    • walla bu yazın için çok sağol ama bu utangaçlık meselesini nasıl yok edicez bilmiyorum biraz fazla muhafazakar ve böyle şeylerin konuşulmasını çok aşırı günah olarak görüyor

• Rica ederim. Anladığım kadarıyla eşin dini anlamda kendini böyle hissettiriyor. Oysa dinimizde eşler arasındaki iletişim çok önemli. Onun çok da üstüne gitmeden hani çok sakin ve anlayışlı bir şekilde anlatmayı dene. Onun helali olacağını ve eşler arasında bu tür konuların çok doğal olduğundan bahset. Hatta bunları konuşmazsanız evliliğinizin olumsuz etkileneceğini söyleyebilirsin.

Kızlar Ne Diyor 2

• Kondom kullanmanıza gerek yok. Ama eğer hapla veya baska bi yöntemle korunmayacaksanız ve erkenden çocuk istemiyosanız geri çekilmekte ilk sefer için size riskli olacaktır.

İlk birlikteliğin olduğundan ve heyecanlı olduğunuzdan daha girer girmez 2 gitgelde bosalabilirsin bunu önlemek için önceden kendi kendini tatmin edip biraz rahatlatabilirsin kendini.

Yorgunluk falan olmaz merak etme tabii o düğününüzün temposuna vs. de bağlı. ama çok heyecanlı olursanız ve yorgun hissederseniz illa o gece olması gerekmiyor.Gece sarılıp uyuyup dinlenip sabaha dinamik bir sekilde de baslayabilirsiniz. :)

Esine duygusal davranmalısın.Aceleci olmayın herseyi iyice hissede hissede yasayın tadını çıkarın birbirinizin en ufak noktasını bile ilk defa kesfedeceksiniz. Önsevismeye önem ver esin iyice uyarılsın ve ıslansın böylece daha kolay birlesirsiniz. Esine yaklasırken son kasık pudingi yiyorken nasıl tadını iyice hissetmek için ağır ağır yiyosun onun gibi davran ;)

Adeti sorun olur diye düsünüyosanız tarihi yakınsa bikaçgün önceden geciktirici kullansın.Biraz karın ağrısı ve sislik yapar ama rahat edersiniz.

Adetliyken ayrı yataklarda yatmanıza gerek yok siz artık es olacaksınız. Yavas yavas birbirinize alıstığınızda utangaçlığı kalmaz merak etme. ;)

Mutluluklar dilerim bi yastıkta kocayın.

0|0
    0|0
  • bi kere adet günü balayınıza geliyosa geciktirici bi ilaç var onu kullansın güzel bi balayı geçirin..il gece beraber olmasanız da olur güzelce sarılın uyuyun ertesi gün dinlenmiş uyanırsınız daha rahat olursunuz sanırım.kondom kullanmak istemiyorsan kullanma ilk seferinde hamile kalma olasılığı düşük zaten birde içine boşalmamaya dikkat et daha doğrusu ilk seferinden sen zevk almak yerine şu bekaret olayını çözmeye bakın :) en rahat acısız ve sakin bişekilde..mümkünse ilk seferinde bi kere yapın kanama olduktan sonra durun biraz ne kadar süre yakınlaşmıcanız size bağlı bi durum çok ağrısı olursa ki herşey yolunda giderse olmaz olursa bi iki gün ara verirsiniz..birde daha yeni evlenmişsiniz ne ayrı yataklarda yatması ? hiç gerek yok böyle bişeye adet günü diye ayrı yatılmaz :)

0|0
    0|0
    • önerilerin için teşekkürler. bu ilaç eczanede ne diye satılıyo birde bu içine boşalmama meselesinde ben kendime güvenemem bu doğum kontrol hapları bayanlarda yan etki yapıyor mu? ne kadar önce içmesi gerekiyor ve ne kadar etkili?

• adet geciktirici ilaç primolit gibi bişidi adı adet geciktirici derseniz verirler doğum kontrol hapına en az bir ay önceden başlaması gerek. yan etkileri var tbai bünyeden bünyeye değişir ama kilo aldırabilir verdirebilir bulantı yapabilir gereksiz tüylenme yapabilirz çenede göğüslerde vs..

Erkekler Ne Diyor 4

• bak kardeşim eşin korkuyor bu ilişkiden söylim, bence kondom kullanmalısın, adet görüyorsa ilişkiye girme adet kanaması vücuttaki pis kanı atmaya yarar mikrop kaparsın, eşine saygı duy bu konuda rahat olun öyle yapın, ilişkiye girdikten sonra 1 2 gün denize havuza girmesin mikrop kapabilir, canı yanarsa zorlama hiç bence

1|0
    0|0
  • Eşin kendini hazır hissediyorsa düğün akşamıda yapabilirsin sıkıntı olmaz ama ilk zamanlar fazla yüklenme bir defa yapıp biraz zaman geçmesini bekleyinki alışana kadar tahriş ve yıpranmalara mahal vermeyin adet dönemi olayı olursa bekliceksin yani bi kaç gün daha :D

0|0
    0|0
  • Dostum bu olay yeni yürümeye başlayacak çocuğa hiç düşmeden nasıl öğreniliri anlatmak kadar zordur.

Hayatı, cinselliği, mutluluğu, birlikte yaşamayı vs. düşe kalka öğreneceksiniz.. Önceden yapılacak hesaplar planlar tutmaz. Akışına [ tabi ki hayatın akışına:)) ] bırak kendi..

Hani bir şarkı vardı..

MUTLU OL İYİ BAK KENDİNE...

Sen de şarkının dediği gib yap..

0|1
    0|0
  • tecrübeliyse zorlanmassın sen bilemessin ilki olup olmadığını,kızlar 10 kişiyle yatıp bakireyim diyebiliyor,yanlış anlama ilk gece anlarsın ilki olup olmadığını,diktirenlerden korunmak dileğiyle..

0|0
    0|0
Yükleniyor...