Lezbiyen biri bir adamla nasıl evlenir? :(

selam, 28 yaşında kariyer sahibi bir bayanım. İlgi duyduğum kişiler bayanlar ve yaklaşık 2 yıllık bir ilişkim var. Kız arkadaşım ABD de yaşıyor. Sene de 2 kez görüsebiliyoruz ama günün her saati de telefonla görüşürüz. Bu durumumu ailemden kimse bilmiyor. haliyle de ailem artık yaşımın geldiğini düşünerek hayatımda bir erkeğin olmasını ve evlenmemı bekliyor..bense ne yapacağımı bilmiyorum :(

1|1
12|22

En İyi Kız Görüşü

• Evlenmen demek=ömür boyu mutsuzluk demek.Bence bunu kendine yapmaya hakkın yok.İnsanların bize tasarladığı hayatı yaşamak zorunda değiliz.Bence kendin için savaşmalısın kız arkadaşının yanına gitmeyi düşünebilirsin mesela.Yada ailene açıklamayı dene dicem ama bunun ne kadar zor olduğunu biliyorum muhtemelen kız arkadaşınıda ailen en yakın dostun olarak biliyodur.Kendi ayakların üstünde duran birisin evden ayrılmak sana ne yapacağını belirlemek açısından zaman kazandırabilir.

3|2
    0|1
    • Ailemden ayrı yaşıyorum. kendime ait evim var. düşünün artık ailem yanımda değil ve baskı ne kadar çok. birlikta yaşasam ne olurdu bilemiyorum :( kız arkadaşım senede 2 kez yanıma gelir bense 1 kez gidebildim yanına..ama o gitmem de olay olmustu..ailemin gözü arkada kalmıstı yanı..abd ye taşınmayı cok dusundum hatta çalıstığım sırket te gitmeme yardımcı olur fakat bu ana-babayı ezip geçemiyorum :(

• cevaplayan arkadaşa katılıyorum. bazen mutlu olmak için risk almak gerekiyor.

• 2. Rüzgar Erkoçlar

Erkek olup o kızla yaşayabilirsin

Böylece sorun ortadan kalkar

Erkekler Ne Diyor 22

• Bu konuda sana uzun bir cevap vereceğim iyice oku ve gerekirse de ekle dertleşelim... Şimdi bir kere Türk kültürünce lezbiyen veya gay olsun bu kavramlar aile ortamında hoş karşılanmayacak bir söz olduğu için bunları bir kenara koymalısın. Şimdi eğerki gerçekten bu konuda kendi hemcinsine ilgi duyduğunu düşünüyorsan ve bu konuda kararlıysan kendini bu kadar üzmene yada yıpratmana gerek yok. Ailenle ve özellikle annenle bu konuyu konuşmalısın. Lakin konuşmaya anne ben lezbiyenim diyip dalarsan anneni korkutur ve istemediğin tepkiler alırsınki bu konuda hayatın boyunca pişman olursun. Bak tekrar ediyorum eğer eminsen bu konuyu konuş.. Konuya nasıl gireceğine gelirsek. Bu konu öyle ayakta muhabbet edilecek bir konu değil. Bir çay kahve yapıp oturup normal bi şekilde konuşmalı ve gerilmemelisin. "Annecim benden bir erkekle evlenmemi beklediğinizi biliyorum ve bu her ailenin istediği birşey fakat benim bu konudaki duygu ve düşüncelerim farklı. Bugüne kadar görüştüğüm konuştuğum hiçbir erkeğe karşı duygusal anlamda birşey hissetmedim ama bu durum kızlarla görüştüğümde erkeklere duymam gereken duyguları kızlara duyuyorum ve bu konuda sizden anlayışlı olmanızı istiyorum" gibisinden açıklayıcı olarak derdini anlatabilirsin. Bu süreç senin ve ailen için çok zor olacak bu konuda eminim ancak kendini bu duruma hazırlaman ve güçlü durman gerekiyor.. Benden bu kadar. :) Dediğim gibi dertleşmek ve konuşmak istersen buralardayım eklersin görüşürüz. :) Kendine dikkat et ve hiçbirşeyinden taviz verme. ;)

1|1
    0|0
    • yorumunuzu cok beğendim ama bende bu kadar cesaret yok :( yani korkum ailemi tamamen kaybetmek..ama burdaki değişik yorumlar da beni cesaretlendirmiyor değil...dünden beri biraz daha rahat hissediyorum kendimi...biraz daha zamana ihtiyacım var sanırım..yorum için teşekkürler

• İş sende bitiyor zaten.. Belli bir konuma ve yaşa gelmişsin. Kolay olacağını söylemiyorum ama belli bir süre daha böyle devam edersende psikolojik olarak kendini yıpratırsın.. Fazla zaman kaybetmemen en iyisi. Ancak tekrar söylüyorum bundan emin olman gerekiyor.

• açık açık anlatacaksın. bir adamla evlenip o adamın başını yakarsan bunun hesabını veremezsin ne kendine nede başkasına...

1|2
    1|1
  • Evlen evlen...zamanla seversin,alışırsın...asdasdasd ver elini isviçre,haber sal delikanlı kızsa gelsin kaçırsın seni...

0|1
    1|0
  • onca yorum var ama bir tane mantıklı yorum yapan yok aslında soruyu soranda mantıklı değil benim güzel kardeşim bak sana tavsiyem eli yüzü temiz seni erkeklerden dahada soğutmayacak erkek gibi bir erkek bul kısa süreli bir ilişki yaşa baktın normal gidiyor hiç sesini çıkarma hem erkek hem kız arkadaşınla devam edersin zira hiç bir erkek kız arkadaşınla olan ilşkinden şüphelenmez yok baktn olmyr kız arkdşına git orda yaşa zira türkiyede kalırsan mecbur evlenirsin

0|2
    1|2
  • belki bisexuelsindir...

1|0
    0|2
  • Bohçani al kaç

1|0
    1|0
  • Anlayışlı bir erkek bulman lazım :) benimde lezbyen bayan arkadaşlarım var ama evlilikten uzak duruyolar :)

0|2
    0|0
  • merhaba seninle tanışıp dertleşmek isterim.Benimde sıkıntım senin şuan içinde bulunduğun durumla aynı.

0|1
    0|0
  • Ben lezbiyenlerin sirf erkeklere inat olsun diye böyle bir yol sectiklerine inaniyorum, hormon olayi falan degil. o yüzden evlenebilir :))

0|0
    5|2
  • Eşiniz kuma alabilir ya da kuma gidebilirsiniz. Böyle bir durumda hem siz mutlu olursunuz, hem de beyiniz.

0|0
    2|1
    • Gerçekten eksilik bir cevap oldu. Bende kendime eksi puan vereyim dedim, kendime puan veremiyorumuşum, eksi verdim sayın. Ciddi olmak gerekirse böyle bir tercih yaparken kimseye sormadığınız gibi nasıl devam edeceğiniz konusunda da kimsenin yönlendirmesine bağlı kalmayın bence. Sonuçta böyle bir durum konusunda kaç insan deneyim sahibi olabilirki kaç insan mantıklı bir cevap verebilsin. Konu ile dalga geçtiğim için kusura bakmayın ama gerçekte sadece ne desem ki ? kısmında kaldım.

• evlenip elin adamınada hayatı zindan etme

0|1
    1|0
  • evlenmez bence

0|0
    0|0
  • ya sen o kızla yaşamaya devam etsende annaen baban şüphelenmezki...kız kıza derler...senin durumu annene babana söyleyipte biz nasıl bir insan yetiştirmişiz demelerinden iyidir..şüphelenmezler devam et.

0|0
    0|0
  • açıkca söyle ailene bilsinler ki boş yere sana umut bağlamasınlar

0|1
    0|0
    • denedim ama söyleyemedim..çok zor birşey bu itiraf..herşeyi göze almam gerek..henüz bu cesaretim yok:(

• ya cevap vermek sorun değilde

bunun yanında birçokta soru sormak gerekir olay çok geniş

0|1
    0|0
  • Zaten hep karıyer sahibi olan kızlar buraya üyedir.

0|1
    1|0
  • kendine gelmen için pala remzi gibi bi herif lazım sana

herif gibi herif ama :)

0|1
    1|0
  • Bence birini bul idare etsin seni sevgilin gibi tanıt bi iki yıl oyalar en azından :)

0|1
    1|1
  • Amerikanın bazı eyaletlerinde eşcinsel evliliğe izin varmıydı neydi? Git oraya.

0|0
    0|0
    • :)))) ))

• kız arkadaşım California da yaşıyor orda eşcınsel evlilik mesru..hazıran da gideceğim fakat orda bu evliliği yapmam tr deki hayatıma etki eder mi diye de düşünmüyor değilim :(

• el ele tutuşup long beach de turlarsınız ne güzel ^.^

• evlenme zorunluluğun yok.

0|0
    0|0
  • evlenince sevişirsen geçer iyileşirsin

0|0
    2|0
  • Enişte ikinizide alsa olmamı bu teklifle gitsen eminim 2x sevinçle karşılar bu durumu.

0|0
    3|2

Kızlar Ne Diyor 11

• i ekonomik özgürlüğün var mı?

0|1
    0|0
    • evet var.kendime ait evim ve arabam var. ailemden ayrı yaşıyorum. onlar memlekette bense İstanbulda çalısıyorum. parapul var huzur yok :(

• huzuru nerde nasıl aradığından emin misin

• huzuru maneviyatta arıyorum..aşık olduğum kişide..çünkü gerçekten birtek onunlayken ya da hergün onun sesini duyduğumda kendimi güvende ve huzurlu hissediyorum.

• Evlenmemen en mantıklısı.Kafama göre birini bulmıyorum falan de.Elinden geldiği kadar kaçmaya bak durumdan.

3|0
    0|0
  • Walla sekerim 4 ay once kuzenimle evlenen gelinimiz gecenlerde bana olan cinsel ilgisini resmen dile getirdi. Peki soyle ben ne yapayim? Bak o evlenmis.. Ama onunki sanirim biseksuel bi durum... Evlenme olsun bitsin. dunyada tek evlenmemis kadin sen mi olucan sanki

0|0
    0|0
    • ne güzel söylediniz..ben evlenme taraftarı değilim hatta bir erkek arkadaşım olsun da istemiyorum. fakat o kadar baskı var ki üstümde evlen evlen diye...çıkamadım işin içinden

• evlenmek zorunda değilsin seni de zorla evlendirebileceklerini sanmıyorum

1|1
    0|0
  • ailene kariyer yapmak istiyorum bahanelerini sunabilirsin veya aşk hissetmediğim biri ile nasıl evlenirim vs.

işin zor doğrusu

0|0
    0|0
    • denedim. aslında ailemin baskısı gaddarca değil...fakat günden güne bu baskıyı tum yakın cevremden hissedince hayat cekilmez oluyor

• Bencede anlat.Sonuçta senin elinde olan bişe değil.Yapabilceğin bişe yok.Ailene anlat.

0|1
    0|0
  • evlenmek istemiyorum de. ailenin anlayabilecegini sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Ross bul bir tane kendine.

0|0
    0|0
  • ya söyleyeceksin yada ayrı eve çıkıp fazla görüşmeyeceksin ailenle.

0|0
    1|0
  • Gostermelik evlen.

0|0
    0|1
  • bende lezbiyen olucam <3

0|0
    1|1
Yükleniyor...