Cİnsel anlamda aktif olan arkadaşlar hiç aids testi veya diğer cybh testlerinizi düzenli yaptırıyormusunuz?

Malum bu taraflarda bezi olan insanlar malum genelde çok eşli oluyorlar her ne kadar başkasıyla düşüp kalkmıyorum deselerde elbet geçmişte bir mazisi oluyor herkesin peki hiç kan tahliline girdinizmi virüssel hastalıklar bakımından? Aids in tahlili özel olduğu için normal tahlillerde asla çıkmıyor ve dünyada bu hastalığın birden patlama yapacağı araştırmacılar tarafından doğrularndı ve bu hastalık vücuda girdiğinde yıllarca belirti vermiyor ama enfekte olan kişi bulaşıcı olarak devam ediyor. Ben internette defalarca okudum erkek arkadaşımdan veya kız arkadaşımda bulaştı diyenleri.

Sadece aids değil hepatit bilindiği gibi daha tehlikeli ayrıca diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklardanda tehlikeli olan var.

Ben kan tahliline girdim bende birşey yok demeyin bu hastalıkların tahlili özel testler ile yapılıyor.

Bağzı durumlarda kondomun yetersiz olduğu düşünülüyor. Oral yollada serpme ihtimalleri yüksek olan hastalıklar.

Güncellemeler:
Bende bir ara yakalandım diye endişe etmiştim ama tahlillerim temiz çıkmıştı ;)

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Her türlü bulasici cinsel hastalik cok sükür testler sonucu bende yok, cinsellik yasarsam, kesinlikle korunuyorum, onun icin test gerekmiyor.. Zaten önemli olan korunmak, test degil, korunmadiktan sonra hergün test yaptirsan ne olur, birgün nasil olsa kaparsin..

0|1
    0|0
    • Korunma konusundaki araştırmalarına bak kardeşim kondom kalite farkı ayrıca korunma ile geçen hastalıklar estain barr mantarr hpv hps gibi birçok hastalıklarında var ollduğunu unutmamak gerekiyor korunmak evet bu bir tedbir ama yinede yeterli olmadığını kaynaklar doğruluyor. Aids değil ama diğerleri daha bulaşıcı mesela.

• Kaygisiz ol kardesim, hepsini biliyorum, almanyada saglik isinde uzman olarak calisiyorum, tam meslegimi burada aciklayamiyorum.. Bu ciddi konuyu, sorunu burada actigin icinde tebrik ederim, cünkü burdaki tespitim insanlarin bu konularda gercekten cok bilincsiz ve rahat olmalari, insallah yeterli ilgi olur..

• Bizim insanımız şu soru başlığını görünce bile öcü görmül gibi kaçıyor konuyu açarken zaten pek ilgi toplayacağını bu yüzden düşünmüyordum. Ayrıca şuda var bizim insanımız başına gelene kadar bunların hepsinde habersizdir.

• Artik Afrika vb bilincsiz ulkeler disinda buyuk oranda kontrol altind Aids. Abartma.

Hepatit B'ye bagisikligim var bu arada. Gerci yalan olmasin, B miydi baska bir turumuydu tam hatirlamiyorum.

0|0
    0|0
    • B nin aşısı var abartma derkende bilinçsiz olduğumuz hala ortada türkiyenin aids tablosu çok kabarık her yılda artış gösteriyor hebatit b ye karşı bağışıklığın olsa bile hepatit c ihtimali var ve en tehlikelisi onun aşısı yok.

• Gecen sene Avrupa genelinde AIDS artis rekoru kirdi, dünya genelinde sadece aids 2 milyon insana bulasti, yani milyonlara yeni 2 Milyon daha insan eklendi bunlar sadece test edilmis bilinen insanlar, bilinmeyenleride katarsak bu sayi herhalde cok cok daha fazladir. Türkiyede genel zorunlu AIDS tarama kontrolü yapilsa AIDS rekoru kirariz.. Aids okadar sinsiki bazen yillarca kendisini belli etmeden insada kuluckaya yatiyor..

• Kesin aidsim ben

0|0
    0|0
  • cinsel yolla bulaşan hastalıklar yaptırcak testler
    aids hiv testi yaptıracan
    1. HIV PCR (viral DNA/RNA) (9-11 günden sonra)
    2. p24 antijen testi (3 hafta-3 aylık dönem arasında)
    3. ELISA (Anti-HIV) testi (3-6 aydan sonra)
    en yagın kulnlan elisa hiv antikor testi 3ay 6 ay yapılar pozitifleşme süresi 3ay 6ay da nadiren pozitiflesir 6 ay sonra negatif gelirse hiv vürsü yok hastalıga yakalanmadın demek yani hiv aids deyilsin
    elisa testi pozitif çikarsa Westernblot yöntemi doruma yapılır negatif ise aids hiv vürsü yok demek hastalık yok demek

hepatit b için 3ay 6ay elisa testi
    HBsAg
    Anti-HBc IgM
    Anti-HBc IgG
    Anti-HBs

hepatit c için 3ay 6ay elisa testi
    Anti HCV

firengi silfiz için 1ay 3ay
    VDRL TPHA testileri

bel soğukluğu için idrar tahlili kültürü bakılır

0|0
    0|0