Mantar mı enfeksiyon mu?

Yeni evliyim ilk ilişkiden sonra enfeksiyon oldu balayı sistiti denilen şeyin belirtilerini yaşadım idrar yaparken yanma sık tuvalete çıkma falan doktora gittim alttan muayene olmak istemedim ama belirtilere göre ilaç verdi. bir süre geçti iyiydim sonra 1-2 hafta sonra başka şikayetlerim başladı kaşınma ve acı eklendi vajinamın içi acıyordu ve yanma gene vardı idrar yaparken bide akıntımın kıvamı yoğunlaşmıştı bu sefer gittim alttan muayene oldum enfeksiyon çok var dedi mantar da varmış sanırım fitil hap ve krem verdi 2 hafta ilişkiye girmeyin dedi ilaçlar ilk hafta bitti şikayetlerim geçti iyileşmediğini biliyordum ama yeniden başladı gibi bu sefer kaşıntı yok ama içeriden bir acı var ve idrar yaparken yanma var. Çok bunaldım ağlicam artık geçsin istiyorum ya. Böyle bişey geçiren var mı mantar ya da enfeksiyon? Naptınız nasıl geçti sizin ya da doktor öneriniz var mı?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bakireyken bal ayına çıkmakla hata yapmışsınız zaten. Eğer evleneceğiniz kesinse balayına çıkmadan 1-2 ay önce sadece kızlığını alacak kadar ilişkiye girip ardından vajina zarının yırtılan yerini iyileşmesi için bir hafta sürekli temiz tutup yıkamalıydın ki anca iyileşirdin ve dolayısı ile enfeksiyon da olmazdın. Bakireyken balayına çıkan çiftlerde bu durum yaşanır ve çok büyük baş ağrısıdır. Evlenecek kızlar balayına kesinlikle bakire gitmemeli yoksa bütün bal ayınız mahvolur.

0|0
    0|0
    • Yok daha balayına çıkmadık zaten ama hastalığın adı buymuş normal Sistit başka çünkü bizim ki balayı sistiti denilen bişeymiş ama mantara çevirdi sanırım enfeksiyon ilerlemiş çünkü baya. Korkuyorum şimdi napsam geçer mi niye geçmedi diye

• Sistit aslına bakarsan ürolojinin alanına girer. Muhtemelen sana Bactrim Sülfametoksazol + Trimetoprim Tablet vericektir. Geniş spektrumlu antibiyotiktir.. Yaklaşık 1 haftada falan iyileşirsin. Ama bu ilacı sana eczane vermez üroloğun yazması lazım.

En İyi Kız Görüşü

• Ooyy o acıları biliyorum. Ölmek istiyo insan tekrar git eğer iltihap sorunu geçtiyse idrar yolları sıkıntılı olabilir ben üroloğa gittim bir hap verdi şak kesildi git tatlım beklemenin acıdan başka yanı yok

1|0
    0|0
    • Senin geçince tekrar oldu mu uzun süre sonra tekrarladı mı? ya da ne kadar sürdü geçmesi ben anlamadım niye geçmedi deli olucam :(

• Bana ilaçlarla geçmezse kültür yapıcaz ama genelde geçiyor dedi yarın tekrar bir gideyim baksın olmadı ürologa giderim o zaman öyle mi yapsam?

• Doktoruna da danış bu durumu sağlıklı bilgi vericektir bu durum vajinal değil idrar yoluyla da alakalı olabilir onun için söyledim tedbirini al.

Erkekler Ne Diyor 3

• Deve cisi icmen lazim

0|0
    1|0
  • Zamanla düzelir o

0|0
    0|0
  • ıyı bır üraloga gıdın bol bol a su ıcın enfeksıyon kapmsısnızı

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• İlaç kullanıyor musun?
    İlaç kullanmanın yanında yapabileceğin yararlı şeyleri yazıyorum.

Tavsiyelerim, özellikle dışarıda tuvalet kullanırken dikkatli ol, naylon iç çamaşırı asla kullanma, pamuklu kullan, o bölgeyi çok sık yıkama ve yıkarken kesinlikle sabun gibi şeyler kullanma, özel intim jeli kullan.

Yoğurt tüket, özellikle probiyotik yoğurtlardan alabilirsin, activia gibi. Çünkü bunların içinde vajinada da doğal olarak bulunan yararlı bakteriler vardır. Bunların azalması enfeksiyon ve mantar gibi zararlı organizmaların yol açtığı hastalıkların oluşmasına sebep olur.

0|0
    0|0
    • İlaç verdi ama bitti 5 günde. Günde 2 adet içilen ilaç verdi sabah ve akşam olarak. Krem ve fitil vermişti bitti işte hepsi.

• eşine söyle daha temiz olsun bundan sonra

0|1
    0|0
Yükleniyor...