23 yaşındayım ama rahimlerimi aldırmak istiyorum detayy?

ben 23 yaşındayım. ama karşı cinsle cinsel anlamda hiçbirşey yaşamadım şimdiye kadar. eğer bu kadar dayandıysam bundan sonra olmasa da olur diyerekten, hiçbir sorun olmadığı halde yumurtalıklarımı hatta komple bütün rahimlerimi aldırmak ve ömrüm boyunca cinselliğe ve anneliğe kapılarımı kapatmayı düşünüyorum. en azından şu regl denen illetten kurtulmuş olurum. nasıl olsa farkeden birşey olmayacak benim için.

sizce yapmalı mıyım bunu? bir jinekolog rahimlerimi sağlıklı olduğu halde ameliyatla alabilir mi sırf ben istiyorum diye? (kısaca erken menapoz gibi birşey)

0|0
12|36

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar Arkadaşım,

Görüşünü okudum kendi adıma açıkçası çok üzüldüm. Bir insan eğer düşüncelerinde bu noktaya gelebilmişse her şeyi göze almış demektir lâkin bu bazı gerçekleri değiştirmeyecek.

Dediklerini yaparsan (ki asla tavsiye etmem) tam olarak şu atasözü devreye giriyor. "Ferhat dağa küsmüş, dağın haberi yok" gibi gibi... Hayat'a ceza değil kendine ceza veriyorsun burada.

Şunu diyeyim arkadaşım. Hayat o kadar acımasız ve umursamaz ki anlatamam. Sen hayat'a sinirlendin, öfkelendin diye bütün organlarını da söktürsen hayat'ın umrunda bile olmaz emin ol.

"Benim sevdiklerim beni sevmedi, beni sevenleri de ben sevmedim" gibi bir cümle okudum. Bu da hayatın gerçeğidir. Bence hayatı karşına alma, arkana al bırak arkandan konuşsun. "Arkamdan konuşan *tüme konuşur" deyip dalganı geçersin hayatınla :D

Kendine bu çözüm gibi görünen şey yerine bambaşka, mutlu yaşayabileceğin, hayatta asla hiç bir şeyin mutluluğunun önüne geçemeyecek şekilde yaşayabilecek bir çizgi çizmelisin.

Unutma, bu yaşına kadar erkek arkadaşın ya da sevgilin olmamış olabilir. Bu saatten sonra da olmayacak diye bir şey yok. Bunu şöyle var sayabiliriz. Bu yaşıma kadar gözlerim hep kötü şeyleri gördü diye bende gözlerimi mi söktüreyim? Hasta olunca öksürüyorum diye akciğerlerimi mi aldırayım?

İkisini de yapmam. Aldatıldım, gözlerimle gördüm diye gözlerimi aldırmak yerine ileride "onu görünce mutlu olacağıma emin olduğum" bir eşim olacak diye gülerek bakmak var. Akciğerlerim ise ona sarıldığımda "buram buram onun kokusunu içime çekmek için" varlar :)

Bardağın dolu tarafına bakmalısın :) Yine çok uzun yazdım :( :(

Dilersen detaylı konuşup sohbet edebiliriz arkadaşım. Çözüm söz konusu olacaksa elimden geleni yaparım.

Teşekkürler :)

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• BENCE SİZ JİNEKOLOGTAN ÖNCE BİR PSİKİYATRİYE BAŞVURUNUZ...

bunu aşğılamak için söylemedim , belkide gerçekten senin dahi algılayamadığın bazı şeyler olabilir...

1|0
    0|0
  • O zaman intihar etsen daha mantıklı olur.. Dünyada bir insanın mutlu olabileceği iki şeyden biri cinsellik.. Aklına kim soktu ise hata etmiş.. Rahimi alınmış kadınlar ile bir konuş bakalım.. Sakın tanrının sana verdiği en güzel şeyi öldürme..

0|0
    0|0
    • cinsellik yaşayamayacağını bilmek sorun. bunu bildiğim için bu kararı verdim. işe yaramadıktan sonra o güzel şeye gerek yok. ayrıca o iki şeyden diğeri neymiş merak ettim?

• Bir erkeğe sahip olmak ve dünyaya senin bir parçanı getirmek..

• O kadar yanlış bilgi var ki hangisini düzelteyim şaşırdım. Rahmini aldırırsan menopoza girmezsin.
    Yukurtalıklarını alırsan girersin ki dişiliğinin çoğu gitmiş olur. Seni GÜZEL ve sağlıklı bir kız yapan şeylerin çoğu o iki yumurtalıkta gizli bayan. Onlar olmazsa; güzel görünebilmek için, kıllanmamak için, göğüslerinin ve kalçalarının yerinde durabilmesi dışarıdan hormon alman gerekir ki onu da hayat boyu vücudunun ihtiyacına göre mükemmel şekilde dozajlayamazsın. Hormon dalgalanmasından doğan sürekli ruhsal devinimler de cabası.
    1 haftalık regl sancısı için bütün bunları, bedensel doğan ile oynamayı kabul ediyorsan bir sürü özel cerrah var bu operasyonları yapan.
    Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • 23 yaşındasın ama beynini de hiç kullanmamışsın. Onu da aldırmalısın.

2|0
    1|0
  • Ne gereği var. 66 yaşında Romanyada kadın doğurdu, senin yaşın onun üçte biri ve yarın karşına kimin çıkacağını bilmiyorsun.

1|0
    0|0
  • Bence tedavi olmalısın

0|0
    0|0
  • selam neden böyle düşünüyorsun sebebi nedir sağlık sorunları hariç madem evlenmeyeceksin niye allahın hikmet ve sır dolu emanetini sahip çıkmıyacağın gibi katledeceksin yapmaman gerektiğini biliyorsun ama kendi düşüncelerine destek arıyorsun gibi geldi bana sevgiler bu düşüncenin sebebini açıklayabilirsen sonucuna yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
  • Saçma sapan konuşma 2 gün sonra pişman olursun kim çocuk istemez ki.

0|0
    0|0
    • çocuk isterim ama baba adayı yok kolay kolay da olmayacak gibi :/

• ben her zaman sevdim ama hiçbir zaman sevilmedim. sevdiğim kişileri hep başkalarına kaptırdım. bir türlü ikili bir ilişki yaşamadım. benden hoşlananlardan da hoşlanmadım. bu saaten sonra hiçbirşeyin değişeceğini düşünmüyorum. kısacası kendi hayatıma böyle bir ceza vericem. hem regl derdinden kurtulmuş olucam (regl büyük sorundur her kız için sizler erkek olduğunuz için beni anlamanızı beklemiyorum zaten) bu işi kökünden halledicem anasını satayım deyip yapmak istiyorum bunu.

• Seni anlıyorum ama pişman olursun yapma

• Bence seksin verdiği zevki ve anneliğin nasıl bir duygu olduğunu bilmediğin için böyle düşünüyorsun evlendiğin çocuk sahibi olsuğun zaman bu dişündüklerine güleceksin.

1|0
    0|0
    • kim tahattüt edebilir bunu? ya evlenmezsem ya çocuğum olmazsa?

• sorun çirkin olup olmamak değil aslında. sorun sevdiğin birinin de aynı şekilde seni sevmesi ve mutlu olmak. ama olmuyor işte. ben de bunu yaparak rest çekmek istiyorum herşeye.

• bir gün olur sevdiğinde seni sever.

• Bir troll daha..

0|0
    1|0
  • Bence yapma şimdi olmasa bile ileride belki fikrin değişir ve çocuk sahibi olmayı istersin o duyguyu anlasan zaten aldirmazsin diye düşünüyorum 😊

0|0
    0|0
    • istemekle olmuyor hiçbirşey. demekki benim de istediğim şeyler olmamış ki bu raddeye gelmişim.

• Ne yaşadığını asla bilemeyiz ama bir delilik yaomamalisin

• Zaten bu kafaya sahip olan insanların doğacak çocuklarına acırım ben. Aynen dediğin gibi yap.

1|0
    0|0
  • Peki sonra diyelim ki biri çıktı karşına ve çok aşık oldun ve o da sana aşık oldu hiç pişman olmaz mısın onunla özel şeyler yaşayamadığın için

0|0
    0|0
  • Bu anlık verilmiş çok saçma karar sunu söylim 100 kere duşunup yıne bunu yapıcam dersen sana tavsiyem 1001 yine düşün

0|0
    0|0
    • neden saçma olamaz mı yani

• olacak olsa şimdiye kadar illaki olurdu. bu da benim hayatıma verdiğim ceza olacak bir nevi.

• Hayir kendine verdigin ceza olacak

• kısaca kafayı yemıssın

1|0
    0|0
  • parayı verirsen her türlü alırlar ama daha gençsin belki ilerde çocuk istersin bence yapma böyle bişey

0|0
    0|0
  • rahimler değil önce doğrusunu öğren.
    nedir seni bu kadar hayata küstüren hayırdır

0|0
    0|0
    • karşı cinsle hiçbir şekilde etkileşimimin olmaması ve olmayacak olması

• bıktım artık sevip de sevilmemekten sevdiğim kişilerin beni sevmemesinden o yüzden soğuğum

• haklılık payın varda. bence dursun yerinde. yarın birine abayı yakarsın sonra pişman olursun. bir zararı yok naslsa...
      doğru kişi beklemediğin anda karşına çıkar merak etme. şimdiye kadar olanlarla doğru kişiye hazırlanmışsın. eksik fazla ne varsa görmüşsün...

• Bu konuda yasal suç işlemiş olursun... Devlet bu konuda yasa çıkardı...

0|0
    0|0
  • Pisman olursun karsina biri cikar

0|0
    0|0
  • o dediklerin alınsa da cinsel ilişki yaşayabilirsin ki :D sonuçta asıl şey duruyor içerdeki çock yapan yerlerini aldırıosun
    yani tahminim böyle :D

0|0
    0|0
    • orgazm olmak mümkün değildir diye biliyorum

• tek neden o değil dikkatli oku soruyu

• diğer düşünceler değişir ilerde bence ama regl sancısı sabit kalır :)

• Destekliyorum, zira ben de baba olmak istemiyorum.

0|0
    0|0
  • Sen zaten kafa olarak girmissin anlasilan

0|0
    0|0
  • Sacmalama illaki gün gelecek ilerde pişman olursun

0|0
    0|0
  • Insanda 1 tane rahim vardır canım ;)

0|0
    0|0
    • rahimin kapsadığı bütün organları kastettim

• Kızım kafayı mı yedin ?

0|0
    0|0
    • olamaz mı yani

• Olur mu hiç öyle şey, tıbbi olarak zaten kabul edilmez. Hem şu anlik bu şekilde düşünüyorsun peki ya ileride ;

• Lazım olur bence ya, kalsınlar. 35'ine falan geldiğinde hala lazım değillerse bir daha düşünürsün.

0|0
    0|0
  • Akıl sağlığın yerinde mi kardeşim? Geri dönüşü olmayan bişeyden bahsediyorsun

0|0
    0|0
  • Bende evlenemicem benide kimse sevmedi bende kestiriyim o zaman pipimi 😎

0|0
    0|0
  • Kaç tane var ki?

0|0
    0|0
  • rahim 1 tane olur

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 12

• Ama bu günah dini olarak düşünürsek. Evlenmemek de günah. Yapma böyle bir şey. Hem bu dünyanı hem de ahireti ni yakma

1|0
    1|2
    • evlenmemek niye günah olsun ki? yok devenin pabucu. evlenip evlenmemek bir secimdir.

• kim demişse yalan söylemiş

• Kardeş İslamda evlenmemek günah/haram/... denilmez. Değişir şahsa göre. Arkadaşın dediği gibi siz araştırın bunu

• Rahimi kapatınca cinselliğin kapanmıyor.. Sadece çocuk sahibi olamıyorsun. Cinsellik bedenin istediği birşey rahimin değil. O yüzden rahimi aldırsanda cinsel dürtülerin olmaya devam edicek. Ve birgün aşık olduğun adamdan bir çocuk isteğin olabilir. Hatta birgün yalnız ölmemek için, arkanda sana aiit senin genlerini taşıyan dünyaya iyi birşeyler bırakmak istersen bile asla çocuk sahibi olamayacak olmak çok kötü birşey. İyi düşünmek lazım. Rahimi aldırmak vucudende kötü birşey sağlıklı değil. Vucudun her ay yarım çay bardağı kirli kanı atmanın ne kadar faydalı olduğunuda bilmek lazım

1|0
    0|0
  • ya millet ağlıyo yıllardır bekliyor canından bir parça sevdiğinden bir parça bırakabilmek için onlarca kadın var anneliğe hasret birsürü tedavi birsürü para psikolojikmen zaten çöküntü içinde bir bebek kokusu kucakta masum masum bakan bakışlar fındık kadar burun küçücük bünyede olağanca çıkan ağlama sesi paytak paytak yürümeler Rabbim olmayanlara versin (Amin) bende senin gibi çok sevdim ama sevilmedim yarıyolda bırakıldım ama hayatımdan vaz geçmedim. Bence bebek veya çocuk sahibi olmak insanı hayata bağlayan nedenlerden biri. Unutme her kız çocuğu doğduğunda bir ana doğarmış.. hoşçakal

1|0
    0|0
  • Deli misin annem sen

0|0
    0|0
  • Salak mısın

1|0
    1|0
  • Delirdin mi ? Allah korusun.. Kendini yarım yapma. Regl'i en iyi bir şey kadın için. Sonra baya yaşlanırsin

0|0
    0|0
  • Daha 23 yaşındasın. Karşına kimin çıkacağını bilemessin.. Belki çok aşık olucaksın eşin çocuk isteyecek ya da sen ikinizden bir bebek bir parça isticeksin. Kadınlığını kaybetmek bukadar kolay olmamalı bence.

0|0
    0|0
  • Rahimler değil bir tane rahim var bir kadında :D ya sen iyi misin cinsellik veya evlenme düşünmüon diye rahmini niye aldıryon? Allah kadını bu şeklde yaratmış sen döngüyü bozmaya çalışyon sağlığından olursun? kadın menepoza girince neden daha çok hastalanıyorlar sanıyorsun? regl den kurtulaym derken başka hastalıklar çıkcak emin ol yaradılışına karşı çıkmaya çalşyon kafan mı güzel

0|0
    0|0
  • abi sen delimsin ya yapma öyle bişey

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yapmalısın

0|0
    0|0
  • Psikolojik sorunların var

0|0
    0|0
  • Regl denen illet dedigin sey sagligin acisindan cok önemli kirli kani disari atiyorsun ayrica hic bir sebep yokken neden rahmini aldirmak istiyosun cinsellik yasamak istemedigin müddetce yasama anne olmak istemiyorsan korun ama rahim aldirmak niye.. mantikli düsün lütfen doktorlarin da zaten böyle bir sey yapacagini sanmiyorum

0|1
    0|0
    • rahim aldırmam kendi çapımda birşeylere rest çekmek demek.

• Sadece kendine zarar verdiginle kalirsin pisman olursun iyice bunalima girersin

Yükleniyor...