Aramizda jinekolog olan var mi?

Regl degilim. ve kanamam var yardimci olabilir misiniz doktor olaniniz varsa

0|0
313

En İyi Erkek Görüşü

• Hormonların (anovulasyon) veya pıhtılaşmayla ilgili fonksiyonların bozukluğuna (idyopatik trombositopenik purpura, von Willebrand ) bağlı kanamalar ve organik yani kadın üreme organlarından gelişen gözle ya da mikroskobik inceleme neticesinde ortaya konulabilen patolojilerin (myom, rahim iç zarının kalınlaşması ve kanserler) neden olduğu kanamalardır.

Bir genç kızın ilk adet kanamaları çoğu zaman düzensizdir oldukça sık rastlanan bu duruma neden henüz daha yumurtlamanın başlamamış olmasıdır daha öncede söylediğim gibi adetin ritmini belirleyen en önemli etmen yumurtlamadır. Peki bu durum ne süreyle devam eder? Genelde bu durum adetlerin başlangıcında itibaren 1-2 yıl kadar sürmektedir ancak 2 yıldan uzun sürdüğü durumlarda ayrıntılı araştırmakta fayda vardır. Bir ergende yumurtlamasız adetlerin 2 yıldan fazla devam etmesi halinde beyin alt bölgesindeki hormon üreten yapılar ile yumurtalıktan üretilen hormonları ve yine üreme fonksiyonlarını etkileyebilen tiroid organının salgıladığı hormonları değerlendirmenin yanında altta yatan bir organik patolojinin olup olmadığını ortaya koymak için ultrasonografi gibi görüntüleme metotlarından faydalanmaktayız. Ergenlik döneminde anoreksia nevroza, bulimia gibi yeme bozukluğuyla kendini gösteren psikiyatrik rahatsızlıklar, aşırı fiziksel aktivite, kronik hastalıklar ve emosyonel stres adet dışı kanamalara neden olabilir (anoovulasyon nedeniyle). Yine bu dönemde görülen gebelikler ve bu gebeliklerin düşük tehtidi, düşük ve dış gebelik gibi komplikasyonlara bağlı kanamalarda batı ülkelerinde ki kadar sık olmasada ülkemizde de bazen rastlayabildiğimiz ergenlik dönemi adet dışı kanama nedenlerinde bir olarak aklımızda bulunması gereklidir.

0|0
    0|0
    • Iliskiye girdim onun kanamasi adet degil

• İLİŞKİ SONRASI KANAMA
      Kanama her kadında merak uyandırır. Bir sorun mu yoksa, normal bir durum mu, ya da hangi durumlarda kanamalar normal kabuledilir? Gibi çeşitli sorular kadının soru dünyasının birer parçasıdır. Cinsel ilişki sonrası kanama, vajinal cinsel ilişki sonrası vajinada meydana gelen, hafif dereceden şiddetli duruma kadar olabilen kanamalardır. İlişki sonrası kanama, bazı hastalıkların sonucu meydana gelebilen bir durumdur. Bu durum;
      Serviks ya da rahim içinde anormal büyümeler (örneğin polip veya myom gibi)
      Serviks anormal hücrelerin varlığı (muhtemelen kanser öncesi hücreler)
      Vajina, rahim veya rahim ağzı enfeksiyonu veya inflamasyon
      Malignite (kanser)
      Vajina veya serviksteki bir travma
      Cinsel ilişki sonrası kanama normal değildir. Ancak, vajinal kuruluk ve servikal displazi gibi ilişki sonrası kanamanın altta yatan nedenleri erken tanı ve teşhis sayesinde tedavi olasılığı çok yüksektir. Cinsel ilişki sonrası kanamanın tedavisi değişkendir ve bireysel durumunuz, altta yatan nedenler, belirtilerinizin şiddeti ve herhangi bir komplikasyon varlığına bağlı olarak değişebilir.

• Cevaplarınızı Google'dan arattırıyorum direk kopyalayıp yapıştırıyorsunuz sitelerden kendinize ait bir cümle yok. Eğer bilmiyorsan işin ehli değilsen copy paste yapıp insanların kafasını karıştırma

En İyi Kız Görüşü

• neyiniz var

0|0
    0|0
    • Iliski sonrasi kanama

• Hayir tanidigim biri iste tek olmayacakti ama su kanamadan sonra ilk ve son oldu

• mikrop bakteri vs. kapmış olabilirsiniz , kanamanız sürekliyse ve 3 günü geçiyor, kan miktarıda artıyor rengide pembemsi kıvamlarda ise ihmal etmeden hastaneye gidin ciddi olabilir.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• Hepimiz jinekoloğuz

0|0
    2|0
  • @FuC-kerFukare TIP 6. Sınıf Öğrencisi.

1|1
    0|0
  • Burada uzman bulmak zor doktora görünün derim

0|0
    0|0
  • kadın doğum uzmanına gidin bence ilişiki sonras en fazla 1 gun sürer hemofili ya da benzer durum olabilir

0|0
    0|0
  • Amolog olur mu?

0|0
    1|0
  • kuru kuru şey yaptıysan

0|0
    0|0
    • evet.(

• kasıkta sancı yanma ve boyut değişikliği hala da kanama var

• Doktora git. Mikrop kapan maazallah

• Doktora git

0|0
    0|0
  • muayeneyi beleşe getirecen demi

0|0
    0|0
  • jinekoloğun burada işi ne la

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • jinekoloğum ama muayene etmeden birşey demek doğru olmaz. sana tavsiyem bir meslektaşıma muayene olman.

0|0
    0|0
    • Sabah gittim muayene olmaya baktilar temizlediler kan rahimden geliyor regl gibi bence dedi net bir sey soyleyemedi ancak reglim ayin 13unde ve yirtilma var yani sizce rahimde yara olmus olabilir mi? Sonucta regl olmaya cok var

• Yahu gittim doktora zaten net bir sey demedi ki rahmin kaniyor regl gibi sanki dedi yolladi ben de diyorum ki regl kani oyle olmaz kendi kendime koymadim teshis falan

• başka doktora git ozaman.

dediklerimi beğenmiyorsan niye cevap verip duruyorsun. 100000 defa dedim muayene etmeden birşey diyemem diye sende inadına neyim var deyip durdun.

• başlıcaktır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...