5 yıllık ilişkide kız kendine özen göstermiyor artık

5 yıllık ilişki, kız 25 yaşında.. Yılda 1 kez görüşebiliyoruz, fransada yaşıyor. Başlarda kışın da görüşüyorduk, cinsellik vs. zaten geçti aramızda. Evliliği planlıyorduk.

Son zamanlarda 1-2 yıldır hep ona direk olmasa da benimleyken hafif makyaj yapmasını, bi ruj olsun, eyeliner olsun, oje sürmesini vs. istediğimi belirtiyorum.. Ama oralı olmuyor.. Son günlerde ayrılma eşiğine bile geldik başka konular yüzünden de ben ona aklımdakileri de söyledim. Onun yanıma gelince yazları nasıl görmek istediğimi, kendisine özen gösterip neler beklediğimi vs. geçen gün söyledim.

Kız bana bu ayrılık arefesinde şöyle bir cevap verdi.. "Ben böyleyim kendine uygun birini bul o zaman"

Sonra ben ona şöyle bir soru sordum:

"Ha diyorsan sen tel kullanmıyorsun ben de kendime özen göstermem ilgilenmem olduğum gibiyim beğenirsen.. Böyle düşünüyorsan da söyle bileyim.."

Kız ise şöyle dedi:

"bunu gibi gibi birsey.. "

Ben msn'den görüşmenin yeteceğine inanıyorum. Ama o illa telefonla görüşmek istiyor. Yani yapmış ne etmiş söylemek, benim de gün gün neler yaptığımı bilmek istiyor.. Kısaca aramızdaki mesafeyi böyle kısaltma yolunda.. Ama ben msn yeterli buluyorum. Telefonla işim olmayan bir kişiyim.. Sevmiyorum...

Sorun şu ki telefon ile görüşmek ile kendine bakımı, özel göstermeyi eş tutabilecek bir mantalite var.. Ben ona yem attım tahmin ettiğim gibi de oldu.

Sanki spor yapması, kendine özen göstermesi, bakım yapması benimle alakalı bişi. Ben senle hiç ilgilenmesem bile insan kendine saygıdan sevgiden böyle şeyler yapar...

Fikirlerinizi almak istedim. Ona ne demem lazım ki :S

Güncellemeler:
Dün konuştuk .. Yazın felan arada makyaj yapınca hiç ona güzel oldğunu söylememişim.. Spor için de bana söylememiş ama zayıflamak için çalışıyormuş zaten.. Ve arada makyaj yaptığında msn üzerinden camden gösterecekmiş ama fırsat olmamış.. Şöyle dedi:

"yaw birak ben kac kez makaj yaptim.. camde göstermek istedim ama hic denk olmadi, o anda kac kez yemekdeydin.."

"yazın ben sürdügümde tepkin hic oldu mu güzel olmussun vs yooo"

Kısaca ona ilgi göstermediğim için böyle olduğunu söyledi..

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• sana inat olsun diye yapmış. 5 yıllık ilişki nasıl sadece msnden gider arkadaş ben oraya takıldım.

telefonlada konuşmak istemesi gayet normal, ne yaptın ne ettinden çok sesini duymak ister insan, bunu istemek de garip bir şey değil. Her hangi bir mazeretin yok sadece sevmediğin için tel kullanmıyorsun o da diğer zamanlarda dikkat ediyorsa ya da hiç umursamıyorsa da, sana tavır olsun diye bile yapıyor olabilir. Ya doğru düzgün konuşup bir orta yol bulursunuz birbirinize değer veriyor ve kaybetmek istemiyorsanız ya da zorlamanın bi manası yoktur. Uzaktan ilişki yeterince zorken bir de böyle msnden bilmem ne sadece görüşmek ayrı sıkıntı. bir süre sonra monotonlaşır öef ne uğraşıcam inceldiği yerden kopsun kıvamına gelir.

0|1
    0|0
    • Telefon işine hak veriyorum. Evet orda yanlışım büyük. Ama şimdiye kadar 1 kere bile elinde ayağında ojeli görmedim.. Bu gece anladım aslında.. İçten gelmiyor.. Yoksa benle alakası yok bunun. Benle ne olursa olsun bi kız kendine özen gösterir..

• aynen öyle, içinden gelmeli. onu olduğu kabul etmen lazım ve o da seni tabiki. değiştirmeye çalışmamak gerek. kimi insanın yapısı böyledir ne söylenirse söylensin yapmayacaktır. Ya rahatına aşırı düşkün olduğu için ya da kendiyle bir derdi olduğu için. bilemeyiz. akışına bırakmayı dene ve bence daha fazla sürmez gibi geliyor bana...

Kızlar Ne Diyor 7

• sen bunun bayan olduğuna eminmisin:D nasıl oje sürmez makyaj yapmaz yaaa bir kere hiç yapmayan rahatlığına düşkün olan biri bile sevgilisi böyle birşey dediği taktirde kendine çeki düzen verir. telefon konusunda haklı ama makyaj da yapmalı bence o kızın öz güveni yüksek çümkü sen tanıdığından beri makyaj yapmıyormuş hayır gitgide rahatlamış değil kızın doğasında var bu ama garip :S belkide senin onu öyle sevmeni istiyor seni makyajsız haline alıştırmaya çalışıyordur birden yaptığında daha farklı gözükmek içindir hergün makyaj yapan bir kızda gelinlik giydiğinde makyaj yapıldığında normal halinden fark olmuyor mesela birde böyle düşün

0|1
    0|0
    • Makyaj arada yapıyor.. Öyle düzenli bir makyaj yapan bir kız değil.. Hiç oje sürdüğünü de görmedim benleyken vs. Geçen kamera karşısında bir sürdü işte sonra sildi tırnaklarını beğenmediğini söyledi felan. Dün konuştuktan sonra haklı biraz sanırım. Ama yine de ben ona güzel olmuşsun vs. demesem de bir şey demesem de o yine de kendine özen göstermeli bakım yapmalı.. Benim bişi dememe bakmadan.. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

• İsteklerini acık acık anlat

0|1
    1|0
    • Anlattım.. Onu yazları nasıl görmek istediğimi; oje, hafif makyaj vs. Cevabı şu oldu:

"beni begenmiyorsan, baska birsey hayal ediyorsan, ki beni bakimsizin teki yaptin.. neyse.. öylese kendine uyani bul, mutlu olamni isterim.. "

• Yok yok tabiyatında yok kızın.. Şimdiye kadar ne ayağında ne elinde ojeli olarak görmedim bu kızı :) Ondan değişmesini istiyorum. O da tamam sen istediğin için yaparım ama sen de telefonla görüş diyor.. Ben ise kendisi sevsin kendisi içten geldiği için kendisine özen göstermesini istiyorum.. Sorun burda :)

• Senin konu uzadıkça uzar umarım bir çözüm yolu bulursun :)

• İstediğini söyle bir zaman sonra yine eski haline döner.Zaten değişmek gibi bir çabası da yok.Eh sende bu tip bir kızdan hoşlanmıyorsan 5 yıldır neden berabersin?

0|1
    0|0
    • Başlarda toyluk dönemimdeydim haliyle fazla gözüme batmıyordu. Ama sonları zaten hep dile getirdim. Neden makyaj yapmıyorsun, yapsan iyi olur. Şöyle yapsana vs. diye.. Yine dün ben spor yapıyorum sen de yapabilirsin dedim. Bana " ailem bana seninki gibi para vermiyor pardon" dedi.. Ben de ona istenirse evde 2 dumbell bir plates topu ile de spor yapılabileneceğini söyledim..

• En mantıklı cevabı verdiniz.. Haklısınız.. Zaten öyle olsa en baştan, oje süren, her yere hafif makyaj yapmadan çıkmayan, bir şekilde spor yapmaya çalışan birisi olurdu. Ben onu değiştirmeye çalışıyorum :/

• Bırak dağınık kalsın:)

• demek ki kendinden memnun böyle birini değiştirmek zor

0|1
    0|0
    • Düğünden düğüne makyaj yapıyor kendisinin dediği gibi.. Tabi o zamanda abartlı olarak yapıyor.. Takma saçlar, takma tırnaklar, yüzü gözü boya içinde kalıyor.. Gurbetçi düğünleri bilirsiniz..

• tavırlarını biraz daha değiştir sanırım artık sevgilimde var diyerek rahatladı biraz sosyalleşmesini sağla yemeğe falan götür ne biliyim bakımlı kadınları görüceği yerlere belki o zaman kendine gelir bence kadın olduğunu unutmuş biraz kendini bırakmış sende üsteleme iltifat et güzelliğini öv bunları denersen sonuç alırsın

• Fransada yaşıyor yılda 1 kere görüşüyoruz :) İltifat etsem de farketmiyor denedim :) Yazık bacaklarını sevmediği için etek türü şeyler giymedi.. :)

• Makyaj yapmayı sevmiyordur belki. Neden makyaj yapana yapma dersiniz, makyaj yapmayana yap dersiniz. Değiştirmeye çalışırsınız anlamıyorum.

0|1
    0|0
    • Makyaj yapmak var yapmak var. Ben yazın mesela akşamları çıkarken kendisi istediği için, hafif bir eyeliner olsun, bir ruj olsun istiyorum.. Onu ojeyle görmek istiyorum. Oje sürmek istemiyor tırnakları kısaymış sevmiyormuş öyle dedi.. Kendini sevmiyor yani.. Bir türlü de düzeltemedim bunu

• Onu anlamıyorum işte. Aklım almıyor. Bakıyorum 16 yaşında ufacık kızın bile oje koleksiyonu var, eyeliner çekiyor, rujlar... Bizimki ise anca fransada gurbetçi düğünlerine giderken makyaj yapıyor ve bana böyle diyor. "biliyorsun beni ben anca düğünden düğüne makyaj yapıyorum"

• Uzun vadede cildi için faydalı aslında :) Pollancaca oldu sanırım ama :) Geç yaşlanır :)

• Öyle ilişki mi olur allahını seversen ya. Emesen mi kaldı.

0|1
    0|0
    • Bilmiyorum ki valla. Tek suçlu benim ona göre. Telefon işine takmış. Bana dediği:

"diyecegim yap bildigini, neyi nsl istedigini.. ama bende sonraki beraberliginde telin ne demek oldugunu anlayacaksin.. iste o an beni düsünürsün,_umarim.. "

Anlamıyor ki ona ilgi göstermesem de, onun isteklerini ki bu telefon, yerine getirmesem de kendisine dediklerimi yapıyor olması lazım. Çünkü ondan istediklerim, onun benden istediği ile çok farklı...

• ayrılın ya bitecek zaten

0|0
    0|0
    • Amacım kestirip atmak değil yapıcı olmak :/

Erkekler Ne Diyor 5

• İlk çıktığınız dönemlerde nasıldı ? bakımlı birisimiydi yoksa orjinalimi böyle ? eğer sonradan kendini dağıttıysa ne zaman dağıttı ve dağıttığı dönemde aranızda bir tartışma geçtimi ?

0|1
    0|0
    • Hep böyleydi.. Ama tabii ki toyluk dönemimiz o kadar dikkat etmiyorduk. Sonları alttan alttan söyledim makyaj neden yapmıyorsun, yapsan güzel olur vs. diye..

• Hocam aklını karıştırmak istemem ama makyaj kadını güzelleştiren birşeydir.Kadında ait olduğu kişiye güzel görenmek için elinden geleni yapar.Yok yapmıyor diyorsun o zaman sizinn ilişkinin belkide büyüsü kaçtı ama ilişkiler belli süreden sonra aşk meşk işini geçiyr alışkanlıklara dönüyor.Yani sen onun aşkı değil alışkanlığı haline geliyorsun.Ne kopabiliyor ne tam olarak sana kendini verebiliyor.Gerekirse biraz ara ver,Ne derler dönerse senindir dönmezse zaten hiç senin olmamıştır :)

• Büyüsü zaten kaçtı. 1.5 yıl önce böyle uzaktan olmuyor diye ayrıldı pat diye.. 3 ay ayrı kaldık sonra bir araya geldik :) Şimdi de ben ona dedim ayrılmayı düşünüyorum diye..

• Merhaba, aslında ayrılmak istemiyor sadece siz isteklerini gerçekleştirmediğiniz için sizden bir nevi intikam almaya çalışıyor. Madem ki 5 yılınızı harcadınız bir birinize o zaman fedakarlık yapmanın tam vaktidir en kısa sürede onunla telefonla görüşmelere başlayın bence emin olun ki karşılığı gelecektir.

0|1
    0|0
    • Tamam onu yaparım da.. Telefonla kendine özen göstermenin, bakım yapmanın arasında dağlar kadar fark var.. Bilerek öyle soru sordum zaten ona.. Kendine özen göstermek içten gelen bişi olmalı, kimse için yapılmamalı. Benim dışımda kendisi istediği için yapmalı :S Ve eğer bunu telefona bağlıyorsa ne anladım ben bu işten :S

• Son derece haklısın fakat Aşk denilen şey budur zaten bir gün sen fedakarlık yaparsın ertesi gün o.

• Aşk nıç. Aşık değilim. Seviyorum sadece. Ondan bile emin değilim artık.. Hem uzaklık, hem böyle bakım vs. şeyleri, hem gurbetçi ailesi, hem yılda 1 görüşmek...

• Kendini gizleyip de gizli cevaba izin vermemek gibi bir saçmalığa imza atmasaydın; birşeyler yazacaktım.

(Milletteki tilkiliğe bak la...)

1|0
    0|1
    • Onu da yaptım önceden küfür edenler oluyor kızları her türlü haklı bulan bazı insancıklar :) Şikayet ediyorsun site silmiyor da :)

• sen türkiyede o fransada başta kaybetmişin be abicim yürümez ki o ilişki hadi yürüdü diyelim nereye kadar msn de yürütceksin orda naptıgını nerden bilceksin? takma be kafana abicim herşeyin hayırlısı

0|1
    0|0
    • Güven konusunda 0 problem.. Onun ne yaptığını hiç düşünmedim 1 kere bile. Öyle bir kız değil :)

• ooo gizli kullanıcı dondum kaldım fikir bile sunamadım

1|0
    0|0
Yükleniyor...