Kızlık zarı kolay yitirilen birşey mi?

Kızlık zarı kolayca, kaşıma, temizleme vs esnasında birden gidebilecek birşey mi yoksa zor patlayan birşeymi arkadaşlar endişelerim var. Hemen girişte mi bulunuyor yoksa içeride mi eğer girişteyse gitmesi cok kolay değil mi

0|0
0|14

En İyi Erkek Görüşü

• Cinsel birleşme veya yabancı bir cisim vajinaya girdiğinde, eğer penis kızlık zarının ortasındaki delikten büyükse yırtılır ve kanama olur. Yırtılma genellikle birkaç farklı yerden olmaktadır. Eğer cinsel beraberliğe devam edilirse yırtılmanın olduğu yerden kanama az az devam eder. İlk yırtılmadan 3-4 gün sonra yırtık yeri nedbeleşir ve iyileşmeye başlar. Kanama miktarı kızlık zarının kalınlığına, yapısına, elastikiyetine ve cinsel birleşmenin şekline bağlıdır.
    Kızlık zarı cinsel ilişki dışında da yırtılır, bozulur mu?
    Cinsel ilişki dışında kızlık zarı çok nadiren yırtılır. Kızlık zarı yırtılması veya halk arasında söylendiği gibi kızlık zarı patlaması, ciddi bir travma veya bir kazada o bölgenin yaralanması ile nadir de olsa kızlık zarı zarar görebilmektedir. İlişki dışında nadir olarak bazen uzakdoğu sporu, jimnastik gibi aktif ve normalin dışında bacak açma hareketi yapanlarda, kaza ve bazen düşmelerde yırtılabilir. Ata veya bisiklete binme ile yırtılma olacağına dair pek de geçerli olmayan korkular vardır. Bisiklete binme ile yırtılması anatomik yapı ve yerleşim yeri olarak olanaksız gibi düşünülmektedir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Himen kiloya bagli olarak 2-5 cm arasinda yer alir ve gayetde esnektir.. oyle atlama hoplama degme carpmayla birsey olmaz.. kuvvetle uygulanmis sert birsey lazim.. size soyle soyleyelim cogu ilk birlesmede ufak bir penis yirtamaz bile.. hatta bazi himen yapisi oyle esnektirki bes sene her gece iliskide bulunsaniz yirtilmayabilir.. dogumda yirtilir.. cok ozel bir sey bazisi kalin baxisi cok ince..

0|0
    0|0
  • arkadaşım diş eti gibi yanağın içi gibi o da bir iç dokuya ait deri uzantısı. incecik deri. buna göre sen düşün

0|0
    0|0
    • Kızlık zarının ne olduğunu biliyorum. sadece bu kızlık zarı salakça hamlelerle kendiliğinden gidebilir mi diye sordum hemen girişte mi yoksa içeride mi diye sordum

• girişe yakın. google de vikipedialara bak görsellere bak görürsün

• 2-3 cm içeride vajen girişinden zar. Sorun olursa sorabilirsin.

0|0
    0|0
  • 4-5 santim içeride olmasına rağmen, hakikaten kolay yırtılan bir zardır. Eski zamanda ata binerken yırtılması doğal karşılanırdı mesela. O yüzden bekar kadınlar ata yan otururdu. Bu zarın varlık nedeni bebeklik döneminde pisliklerin, mikropların rahime tırmanmasını önlemektir. İleriki dönemde gereksiz hale geldiği için vücudun bu zarın korunmasına karşılık bir önlemi yoktur.

0|0
    0|0
  • burdaki kızlara kalsa bisiklete binince bile gidiyor artık nasıl bir şeyse :)

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum hiç yırtmadım

0|0
    0|0
  • öyle k0lay yırtılacak nesne değil aksine esnek dıştanmı kaşıdın parmaklıyarakmı kaşıdın o önemli geçmiş olsun genede emin olmak için bir jşnekoloğa gitmende fayda var

0|0
    0|0
  • Sen bir el feneri ile bak.

0|0
    0|0
  • ortalama 2 cm içerde daralmış bölge. zar yok. et yapışması. yani 5 cm penisi olan biri seni bozabilir.

0|0
    0|0
  • Birşey olmamıştır merak etme.

0|0
    0|0
  • çok kolay değil ama zorda değil

0|0
    0|0
    • Mesela örnek verebilirmisiniz

• en kısa haliyle içine birşey girmediği sürece bir sıkıntı yaşanmaz

• 4 cm falan içeride kolay yirtilmiyor biraz zorlama gerekiyor

0|0
    0|0
  • O zar öyle kolay gitmez merak etme

0|0
    0|0
    • Dimi ya bende öyle düşünüyorum

• Ya peki hani zar diyorlar ya bu incecik bişey mi yoksa sert et gibi birşey mi :D

• Kızlar ilklerinde çok acı çektiklerine göre kalın olması lazım :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...