Hpv virüsü hakkında :( ?

Arkadaşlar cinsel organımın biraz altında 2-3 tane yanyana siğil çıktı. Bunu önce umursamadım küçükler çünkü ama araştırdığım kadarıyla kondilom yani hpv virüsü. Yarın doktora gidicem ama korkuyorum 20 yaşındayım aileme de söyleyemiyorum :( Bulaşıcıymış ve tedavisi yok, sürekli tekrar ediyormuş siğiller. Gerçekten dibe vurmuş gibiyim:(

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Benim popo aramda bir sürü çıktı doktora gittim bişe sikiyo asit gibi hafta da bir gittim 3 defa sıktı şimdi bişe yok kalmadı

0|0
    0|0
    • Tekrar kendini yeniler dedi mi peki

• Yoook bişe demedi hemen geçti kendine iyi bakacaksin vücut direncin dusmicek

• Cildiyeye randevu al çok komiksin herseyin çaresi var ;) soğuk bişe sikiyo yakiyo benim ki coo yayılmıştii şimdi hiç bişe yok böyle olma ;)

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi hpv , nin 100 civarında turu vardir. Bunlardan bazıları kanser yapici ozelkiktedir. Kesin yapar demiyorum. Yapabilir. Kadınlarda rahim ağzı kanserinin baş aktörüdur. Kriyoterapi ya da elektro koterle yakılarak tedavi edilir ama asla kesin tedavisi yoktur. Sadece görünüş tedavisi bu. Deri altina yerleşerek yaşar. Prezervatif kullanmak bulaşmasını engellemez. Geçmiş olsun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Karamsar olma. Güçlü ol doktor a gidince anlaşılır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Yara gibi değil sanırım?

0|0
    0|0
    • Hayır hani böyle et beni gibi. Küçük küçük. Geçmiyor, sürekli tekrarlıyor diye okudum :( o beni korkuttu

• Yarına aldım ama ürolojiye aldım ben. Yara değil benimki ne acı var ne kanama

• hpv değilidir. Dermatolojiye gitmen daha iyi olur aslında.

• yahu öldürmüşsün kendini hemen :/ aynısı bende de oldu, cinsel yolla bulaşıyor. gittim buz gibi soğuk bi'şey sıktı sıvı nitrojen olsa gerek. giderek azaldı, 15 gün sonra tamamen yok oldular. bi' daha nüksetmedi çünkü o dönem görüştüklerimle tekrar takılmadım. eğer düzenli biraraya geldiğin birisi varsa kesinlikle onu da uyar, o da gitsin doktora. geçmiş olsun, hadi kal sağlıcakla..

0|0
    0|0
    • Ciddi misin bu konuda. Tekrardan olmadı dimi.

• çok büyük ihtimalle bi' daha gerek olmaz ama olur da kalırsa diyerek 15 gün sonraya gün vermişti kontrol için, gitmeme gerek kalmadı. en kötü ihtimalle 2. kez gidersin yani..

• siğilleri elektrokoter yaktır can kriyoterapi donduran ... ilaç tedavisi aldara krem sür çoğlamasını engeler bağışık kazandır

0|0
    0|0
    • Peki üni hastanelerinde yapılabiliyor mu bu yaktırma işlemi

• bağışıklık sistemini güçlü tut vucut direncini artır

• evet yapıyorlar sgk karışılıyor

Yükleniyor...