Doğum kontrol hapı kullanan var mı?

Ben başlamak istiyorum korumasının yüksek olduğunu öğrendim. Gidip eczaneden alabilir miyim onlar bana anlatır mı nasıl kullanacağımı ya da illa bir kadın doğuma mı gitmeliyim? Doktor bana nedenini sormadan bu ilacı yazar mı? Yani desem adet ağrısı için falan tavsiye ettiler diye olur mu mesela?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• 7 Yıl kadar kullandık ve etkisi gerçekten tam ancak çok kullanılınca hormon bozukluğu ve aşırı kıllanma yapma durumu var.. Her ne kadar yok deselerde..
    Spirallerde çok etkili ancak her an yerinden oynayıp openise takılıp çıkma sorunu var.
    Önleyici jeller ve fitillerde çok emniyetli ve risksiz..
    Eczaneden istendiğinde kimse sorman bir soru.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Reçetesiz alınıyor mu o ilaç?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Eğer kontrol amaçlı kullanacasan mutlaka akdın doğum uzmanına git. Sana en uygun ilacı o verir. Kafana göre kullanma böyle ilaçları.

0|0
    0|0
  • hormonel denge için de kullanılır.

Yazz ve Yasmin.

doktor izni olmadan kullanma çünkü vucudunda hormonel olarak biçok şeyi değiştir.

benden tavsiye ertesi gün ilacı daha sağlıklı. sanırım nadir ilişki yaşıyorsun yani karı koca gibi değil. ilişkinin ne zaman olacağını biliyorsun yani. duruma göre Ella isimli ilaçtan ilişki sonrasında 48 saat içinde atarsın bişey olmaz.

dediğim gibi Yasmin ve Yazz yeni kullananlar için tehlikeli olabilir

0|0
    0|0
    • evet ama ertesi gün haplarının korumasının çok yüksek olmadığını duydum bu yüzden doğum kontrol hapı daha iyi olur diye düşünmüştüm.

• Prezervatif için koruma oranı %99 ertesi gün haplarında ilk 12 saatte kullanılırsa %98. yükseklik ile alakalı durum nedir?

• Regl sancısı içinde kullanılıyor fakat başlarsan ilaç kendi düzenini kurar bünyende bıraktığında regl düzensizliğine yol açar bilgine..

0|0
    0|0
  • kullan. keyfine bak eczaneden alırsın

0|0
    0|0
  • bence kullanma... başka yöntemlere yönel.. zararı çok fazla

0|0
    0|0
  • ben kullanmıyorum

0|0
    0|0
  • Rahatca sevgililerinle zikismek icin önlemmi aliyorsun? Ertesi gün hapindan iyidir..

Eczaneye gidiyorsun, dogum kontrol hapi diyorsun, sana veriyorlar, tabi sana bakinca ne icin aldigini hemen anlarlar, recetesini acip okuyorsun, yazdigi sekilde kullnanmaya basliyorsun, recetede yazilanlar zikismekten daha kolay..

0|0
    1|0
  • bu ilaç reçetesiz satılır aldığında kullanım talimatlarını oku. öyle kullan.

0|0
    0|0
  • Sevvilime rahat rajat veriyim diyorsun yani

0|1
    1|0
    • önce bir yazmayı öğren diyorum.

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...