16 yaşındaki bir kızin vajinasinda?

Mantar olma ihtimali var mıdır? Kız kardeşim henüz 16 yasinda akıntısının ve kaşınmasının olduğunu söylüyor daha bu yaşta mantar olma ihtimali var mıdır? Yoksa alerjik mıdır?

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• İlla bir sorunu vardır demek istemiyorum ama olayı cinsel aktiviteye bağlayanlara anlatmak istediğim bir şey var:

Mantar vb. enfeksiyonlar her yaşta olabilir ve bunun cinsel aktivite ile alakası yoktur. Mesela bir süre antibiyotik kullanımından sonra vajina pH'ını düşük tutarak enfeksiyona karşı koruyan laktobasiller ölebilir ve bunu fırsat bilen kandida vb. canlıların nüfusu artıp enfeksiyona sebep olabilir.

Yani illa cinsel aktiviteye bağlamayın durumu. Basit bir antibiyotik tedavisinden tutun kötü beslenmeye kadar binlerce sebebi olabilir bu sorunların.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Olabilir neden olmasın gitsin görünsün derim doktora devm ederse

2|0
    0|0
    • Haftaici goturecegim ben yaşı küçük diye alerjik falandir diye tahmin etmistim

• Hayır ama kaşıntı si olduğunu söylediğinde iç camasirindan ya da alerjik falandir diye tahmin etmiştim.

• Anladım devam ediyorsa ki ediyordur bir gitsin görünsün hemen geçsin

Erkekler Ne Diyor 14

• İhtimal var tabi ki.

0|0
    0|0
  • Olabilir doktora götürmenizde yarar var

1|0
    0|0
  • mantar değil idrar yolu enfeksiyonu olabilir, klozet kullanıyorsa enel topluma açık yerden bulaşmış olabilir

0|0
    0|0
  • anneyi bu durumdan haberdar edin, doktora görünmesi gerekebilir, kafadan birşey söylemek yanlış olabilir, milleti panik etmeyelim şimdi,

0|0
    0|0
  • evet vardır tabı kı

0|0
    0|0
  • Mantar her yaşta olabilir. Doktora gitmeli.

0|0
    0|0
  • Açıklamayı okumasam şikayet edecektim soruyu :)

0|0
    0|0
    • Aman yok yanlış anlama yardım için sordum ben ☺

• Doktora gitmesini öneririm bu arada. Sorun ciddi olabilir.

• var tabi.. kasıntı ve akıntı yüksek mi?

0|0
    0|0
    • Akıntısı sıklıkla oluyor fakat kasintisinin az olduğunu söylüyor ve mantar belirtilerini araştırdım idrar yaparken yanma falan yazıyor ona sorduğumda böyle bir sıkıntısının olmadığını söyledi.

• pişikte olmus olabilir ama

• bakire değilse penis sürtünmesi falanla da bulasabılıyo

• ikiside olabilir temizlik lütfen

0|0
    0|0
  • Yasla ne alakası var olur

0|0
    0|0
  • mantarın yaşla ilgisi yok ki.. ıslak bırakırsan her yaşta her kadında olur..

0|0
    0|0
  • Yapmissa bir iş elbette olur

0|0
    0|4
  • Olur neden olmasın?

0|0
    0|0
  • Evet, tabiki mantar olma ihtimali vardır, mantar yaşla alakalı bir rahatsızlık değil ki

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Her yaşta olabilir ille cinsellik yaşamaya gerek yok. ıslak nemli kalmasından ya da iyi temizlenmedigi durumlarda oluşabilir

2|0
    0|0
  • Olma ihtimali yuksek ki eger mantarsa kolay gecmiyi tekrarliyo bir an evvel doktora gorunmesinde fayda var ve asla naylon ic camasiri kullanmasin pamuklu ic camasirlari var onlardan alin

1|0
    0|0
  • akıntı da kötü koku var mı ve vajina bölgesinde kıl var mı? ayriyetten jilet kullanıyor mu.. bunlarında cevapları önemli

0|0
    0|0
    • Akıntısı olduğunu söyledi diğerleri hakkında bilgim yok

• Akinti gayet normal.. Kaşıntı hijyen ve kıl uzasindan dolayı olabilir ic çamaşırını günde 2 kere değiştirsin en az ve tuvaletten sonra bol suyla yikasin kuru peceteyle kurulasin

• Var tabiki

0|0
    0|0
  • Olabilir yaşla alakasi yok banyodan sonra vajinal bölge iyi kurulanmaz islak kalirsa mantar olma olasiligi yüksektir

0|0
    0|0
  • Mantar yaşa göre değil ki
    Ki o bölge hep ıslak oluyor mikrob üremesi için ideal ortam o yüzden sana tuhaf gelmesin

1|0
    0|0
Yükleniyor...