Üzerinde regl kanı lekesiyle dolaşan bu kadınlar aslında ne söylüyor?

Kadının henüz küçük bir çocukken kendi vücuduyla arasına ömrü boyunca kaldıramayacağı tabular koymasına sebep olan düzen, regl olmayı da bir utanç sebebi haline getirir. İlk regl kanamasını annesine söylediğinde yediği tokadı unutamayanların ömrü boyunca “özel günler”ini özel tutmaktan başka çaresi yoktur. İspanyol performans topluluğu Sangre Menstrual üyelerinin geçtiğimiz yaz beyaz pantolonları üzerinde regl kanıyla sokaklara dökülmesi işte bu yüzden çok değerli.

Üzerinde regl kanı lekesiyle dolaşan bu kadınlar aslında ne söylüyor?

Sizce de anlamlı değil mi?

1|0
26|9

En İyi Kız Görüşü

• Ya kusura bakmayin ama ben bunu degerli gormuyorum her seyin yolu yordami var. Bu sekilde belirtmek edepsizlik gibi.

10|4
    4|1

En İyi Erkek Görüşü

• Ahlaksızlaştırmaya bir yol daha işte başka ne olcak

4|3
    4|1

Kızlar Ne Diyor 25

• Kısaca özgürlük hani beyaz giyemezsin ya bunlarda inadına inadına beyaz demiş. Ama o kanı saklamaya çalışsan da gece hele uyrken iç çamaşıra geçmesi ve yatağa geçmesi bile oluyor. Kızlarda bu yüzden stresli oluyor aslında o kanı kimse görmesin belli oluyor mu of sonra deliye dönmeler. Bunlarda özgür olmuş ve bu sıkıntıları çekmek istememişler sanırım. d

1|1
    0|0
  • utandigim bir durum değil. Eriskinligin simgesi anne olablirsin artık sinyali. . Günümüzde evet artık hormonal denge sayesinde regl yaşı oldukça düşmüştür. . Fakat utanılacak birsey değil. . Aylarca p bir damla kan gelsin diye bekleyen insanlar tanıyorum. .

Tepki bizi bu konularda utandirmaya yonlendirenlere verilmiş Halan geldi diye tokat yemek falan saçma elbetteki. Başka şekilde tepki gösterebilirlerdi.

http://vocaroo.com/i/s03B48QmsIsS

1|1
    0|0
  • Kadinim. Saglikliyim. Dogurganim. Kaniyorum. Bundan utanmiyorum. Bunu igrenc bir seymis gibi gosterenlere hatirlatiyorum: ananizin bir yerinden cikabilmeniz icin her ay bu evreyi yasiyor olmasi gerek kadinlarin. Politik cikarlari icin insanlarin olumune goz yumanlar kandan tiksiniyormus gibi davranmasinlar mumkunse..

3|1
    0|0
  • Bu kadar kanıyorlarsa bir doktora görünsünler bence..

Saçma buldum

2|3
    2|0
  • Guzel yapmislar bence.

Biliyormusunuz bilmiyorum ama butun disiler regl oluyor. Hayvanlarin cogu nerdeyse. Kedi kopek vs. Bende cok sacma buluyorm

3|1
    0|0
  • Bu ne saçmalık şimdi ya yuh yani ne gerek var buna şu manzaraya bak utanç verici

1|1
    2|0
  • anlamlı değil, bir farkındalık yarattıgını düşünmüyorum. utanç sebebi değil ama tabiki gizli olmalı.

1|1
    2|0
  • Regl olmak utanılacak bir şey değil. Ayıpta değil. Bu bizim doğamızda var. Kesinlikle çok anlamlı.

2|1
    0|0
    • sen anlamlı diyorsun diğer kızlar kötü diyor :)

• @Diloooosss Demek istediğim bu değildi yanlış anlattım sanırım. Sadece utanılacak bir şey olmadığını göstermek amaçlı yapmışlar ve çok anlamlı. Bu dediğimden hala tuvalet ihtiyacını anlıyorsan o senin sorunun.

• Utanılacak bir şey olmaması da herkesin gözüne sokmayı gerektirmez. Sen orada doğamızda var dediğin için ben de kendi görüşümü başka bir bakış açısıyla dile getirdim sadece.

• Anlamlı olmasına anlamlı ama doğru bulmadım açıkçası. Gerek hijyenik, gerek görsel açıdan daha yaratıcı ve estetik bir duruş olmasını isterdim :) Ama insanlar ifade özgürlüklerinin farkında, bize pek bir şey söylemek düşmüyor :)

1|1
    0|0
  • Anlamlı kesinlikle.

4|1
    0|1
  • Tepkiye tepki.

2|1
    0|0
  • Verilmek istenen mesaj baska sekilde de verilebilirdi. Ben sadece igrenc buluyorum şu an bu goruntuleri.

0|2
    0|1
  • Bögggg

0|1
    0|0
  • Çok anlamlı evet bayıldım. Şeyimizden akan kanıda gösterelim evet. Sıçtığımız boktanda utanmayalım madem? Sokak ortasında sıçalım.

0|1
    1|0
  • Regl oldu diye annesinden tokat yemek mi? Ilk defa duyuyorum boyle birseyi ve regl olayini cok buyutuyorsunuz bize gore gayet dogal ve normal bisey evet igrenc bir goruntusu var ve saklanmasi da cok normal fotogtaftaki goruntulerde hic hos degil

1|1
    1|1
  • Insanlari oldugu gibi kabul edelim. Dogamizda olan bir seyi neden saklıyoruz ki :D

1|1
    0|0
  • Hiçbisey anlamdim 🚬

#rr

0|1
    0|0
  • Tamam iyi hosta insan utanmali ya

0|1
    0|0
  • Verilmek istenen mesaj ne

0|1
    0|0
  • İğrenç ötesi

0|1
    1|1
  • Cok sacma sekilde gostermisler.. 😕

0|1
    0|0
  • Ilk regl annesini soyledigi icin tokat yemek mi ahaha komik olmayin ya ne tokati lutfen abartayin annelerimizde sonucta o evreden gecti o kelimeyi kullanarak sorunu sacma sapan hala getirmissin

0|0
    1|0
  • Anlamliymis baya _)

0|1
    0|0
  • Anlamlı

2|2
    0|0
  • Haha yorumlara güldum sahsen :) igrenc dedikleri sey her ay duzenli olan bir olay aynı seyi onlarda yasıyo pantolona degilde bir takım yerlere bulasıyo. Bu olaya igrenc diyenler dıskısını icinemi yapıyo? Onun gibi bisey olmus :)

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İlk regl olmuş bir kız olsun ilk olmasın , bu tokat olayı ne alaka ben hala anlamadım. Analar belli bir yaştan sonra psikopata mı bağlıyorlar. Kızlarının tam ergenlik zamanına girdikleri dönemde kendileride menapoza mı giriyorlarda tokat atma olayları falan?
    Yuh yani ne diyeyim...
    Vücudun en saçma sapan ve ızdırap verici bir süreci. Ne diyelim kızlara allah kolaylık versin. Sanırım biz erkekler bu bakımdan bayağı ama bayağı bir şanslıyız...

0|1
    0|0
  • Kandan utanmayan kadınlar. Cesurlar. :):

2|2
    0|0
  • Reklam ve ahlaksızlık. Regl olmak normal bişey, regl olanlara karşı daha hassas davranmamak anormal bişey, o anormal şey yüzünden böyle bir eylem yapmakda anormal bişey.
    Mesela gay veya lez duygular olağan birşey, ama tedavi aramak yerine lgbt gibi eylem yapmak, bu durumun normal ve özgür toplumların aşması gereken bir durum gibi göstermek ise çok zararlı bişey. Lgbt yüzünden bu anormal cinsel dürtüler dürtü olmaktan çıkıp cinsel seçim haline geliyor.

Yani büyük bir yanlışı düzeltmeye çalışırken başka büyük bir yanlış yapmamak lazım.

0|1
    0|0
  • aynı anda regl olan kadınlar nasıl bir araya gelmiş öyle

3|1
    2|0
  • İsyan eder kadınliga

0|1
    0|0
  • Çok iğrenç

0|1
    1|1
  • Öğhhh soyunu sopunu Gibtiklerim