Kıyafetlerimizi cinsel kimliğimi sergilemek için mi kullanmalıyız?

"Özellikle genç kızlarda fiziki yapısını belirgin şekilde ortaya koyan, erkeklerde ise toplum tarafından cinsel başarının göstergesi sayılacak özelliklere sahip olduğunu belli etmeye çalışır görünen kıyafetler giymek gibi bir moda var. Kadın erkek herkes güzel görünmek ister. Ancak güzel görünmek isteyen insanın tavırları, renk ve model seçimi, konuşması gibi karaktere dair özelliklerini kullanması gerekir. Güzelliği sadece vücut güzelliğini sergilemek olarak görmek basitliktir. Cinsel kimliğinden önce karakterini ortaya koymak gerekir çünkü cinsel kimlik bütün hemcinslerimiz için belli standartlar içinde aynıdır. Cinsel yapımız bizi diğer insanlardan ayıran, bizi özel kılan bir şey değildir. Bizi farklı ve değerli kılan karakterimizdir. Acaba sadece cinsel kimliğimizi sergilemeye çalışarak diğer insanların bizi değerli görmesini istemediğimizi, sadece bize karşı cinsel arzu duymasını mı istediğimizi mi göstermeye çalışıyoruz?" desem ne dersiniz.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Madem toplu yaşamaya mecburuz; herkes edebince hareket etmeli.

1|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Her erkekte bir miktar kadınlık, her kadında bir miktar erkeklik vardır. Cinselliğin üzerine bu kadar yüklenmek anlamsız. Herkes beğendiğini giyer.

0|0
    0|0
  • kendimizi cinsel bir obje gibi göstermekten baska ne ki

0|1
    1|0
    • ve bu yüzden ne yazık ki hepnizin öyle olduğuna inanılıyor ve size öyle davranılıyor.. aksini de ispatlamanız zor oluyo

• ben kendım bu bilince sahıp oldugumu düşünüyorum ama ben üzerime düşeni yapıyorum diğerleri ne yaparsa yapsın düşüncesi de bana uygun değil ne yazı ki... duyarsız olamıyorum

• 2 veya 3 nesli kaybettik zaten bu savaşta..

• özet geç derim ben şahsen

1|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• bir kız çıplak gezse bile ona yan gözle bakmaya hakkın yok. beymiş mini etek giyiyor tahrik ediyor tecavüz edebilirsin böyle yasa mı olur !

0|1
    0|0
    • yan gözle bakıyorum demedim zaten. yapmam da. ama kendisini cinsel bir obje olarak gösteren kadınların ruh halini anlamaya çalışıyorum. acaba sana bana bir mesaj mı var sen sadece bunu arıyorsun ben de bunu veriyorum gibi.

• zor konular haci bunlar yaşaya yaşaya öğren.

• yaw tepeden tepeden konuşma. kıyafetlere yönelik bir eleştiri yapınca neden illa kadınlar örtünsün diyormuş muamelesi çekiliyor. güzel giyinmekle tahrik edici giyinmek arasındaki bakış farkını anlamaya çalışıyorum. tekrar söylüyorum ben tahrik oluyorum demiyorum önüne bakarak yürüyen bir adamım sırtım kambur biraz. kıyafet seçimi yapan neden tahrik edici görünen kıyafeti seçiyor diyorum. acaba toplum olarak böyle bir davranışı mı özendiriyoruz. seksi insan makbul insandır'a mı gidiyor bunun sonu

• haklısın pampa.

0|1
    0|0
Yükleniyor...